Kapuvár

Termální lázně v Maďarsku zaručují vždy velmi příjemně strávené pobyty po celý rok. Díky teplejšímu klimatu se zde (až na výjimky) nevyskytuje sníh ani v zimě, a většina lázní je tudíž otevřená celoročně. Vzhledem k výhodné poloze (vzdálenost z Brna je pouze 215 kilometrů) lze plánovat své cesty nejen jako klasickou dovolenou, ale i třeba jen jako prodloužený víkend coby vítané zpestření a relaxaci mimo sezónu. V neposlední řadě nás příjemně překvapí nízké ceny při současně špičkové kvalitě zboží i služeb. Přičteme-li k tomu ochotu a pohostinnost místních obyvatel, nelze návštěvě Maďarska (a lázní zvlášť) odolat.


Doporučujeme:
- pro dospělé klienty, pro něž je hlavním cílem relaxace a odpočinek v klidném prostředí
- výhodou je ubytování přímo v areálu termálních lázní a zároveň možnost stravování (snídaně nebo polopenze za příplatek v lázeňské restauraci)
- možnost vaření v apartmánech


Apartmánové domy v termálních lázních Flóra


Ubytování se nachází v nových apartmánech vybudovaných přímo v areálu lázní, a sice v jeho klidné okrajové části. Celkem je k dispozici 10 apartmánových domků po 4 či 5 bytech pro 4 osoby. Hlavní výhodou je pobyt bezprostředně v lázeňském areálu bez nutnosti docházet na ubytování daleko mimo lázně. Zároveň tímto odpadá placení vstupného, které je již v ceně ubytování. V lázeňské restauraci je možné si objednat za příplatek snídaně, večeře nebo se stravovat a la carte.


Každý apartmán sestává z plně vybavené kuchyně, obývacího pokoje, ložnice (v některých apartmánech je obývací pokoj nahrazen druhou ložnicí), koupelny a WC. K obývacímu pokoji přiléhá prostorná terasa či balkon. Vše je čistě a nově zařízeno. Klimatizace není, Wi-Fi ano. Je možnost zapůjčení dětské postýlky.

V severozápadním cípu Maďarska, nedaleko Neziderského jezera, asi v polovině cesty mezi známými městy Sopron a Győr - se nachází městečko Kapuvár. Ačkoliv se jedná o město lázeňské, zatím se nedostalo do povědomí turistů tolik, jako mnohá jiná v této oblasti. Co do kvality nabízených služeb a možností relaxace však v ničem nezaostává. Se svými 11000 obyvateli je již dost velké na to, aby uspokojilo klienty, kteří rádi žijí a nakupují, na druhou stranu ještě dost malé na to, abyste si zde mohli v klidu a ničím nerušeni zarelaxovat. K tomu všemu typická pohostinnost místních lidí - to vše dohromady zaručuje spokojenou rekreaci po celý rok.


Kromě vlastních lázní najdete ve městě několik restaurací, větší množství obchodů včetně globálních supermarketů, skvělou pekárnu s širokým sortimentem několika desítek druhů výtečného čerstvého pečiva, banky, bankomaty, několik kostelů a historických památek.

Termální a léčebné lázně Flóra jsou připravené přivítat všechny své hosty, ať již chtějí pouze odpočívat, bavit se, nebo vyhledávají léčebné programy. Svými službami na vysoké úrovni uspokojí i náročnější klientelu.


Dispoziční řešení

V areálu se nachází celkem deset bazénů, z toho tři vnitřní, přičemž venkovní otevřené termální bazény jsou propojeny s halou dřevěnou pergolou pro využití při nepříznivém počasí. Bazény (s výjimkou plaveckých a brouzdaliště) jsou rovněž opatřeny sedacími lavicemi po celém obvodu; hloubka léčebných bazénů je cca 100 cm, teplota vody 30 - 36 stupňů. Pro děti je k dispozici velká šestiproudová skluzavka. Mezi venkovními bazény je dostatek místa k ležení nebo posedávání v zeleni. Otvírací doba bazénové části je od 9 do 19 hodin, s tím, že v letní sezóně je možnost ranního plavání od 6 do 8 hodin v plaveckém bazénu.

bazénhloubka [m]teplota [°C]v provozu
léčebný bazén vnitřní I.0,936-38celoročně
léčebný bazén vnitřní II.0,934-38celoročně
vnitřní gymnastický bazén1,526-28celoročně
léčebný bazén venkovní I.1,035-36celoročně*
léčebný bazén venkovní II.1,035-36celoročně*
léčebný bazén venkovní III.1,035-36celoročně*
brouzdaliště (do 6 let)0,43001.06.-31.08.
plavecký bazén1,722-2601.06.-30.09.
dětský bazén0,922-2601.06.-září (dle počasí)
skluzavka1,022-2601.06.-31.08.

* V období letních prázdnin jsou napuštěné zpravidla dva ze tří venkovních termálních bazénů, mimo sezónu vždy jen jeden, střídavě dle čištění.

Voda - složení, zdravotní indikace, terapie

Léčivá voda vyvěrá z hloubky 1800 metrů a má teplotu 70 stupňů. Po chemické stránce se vyznačuje hlavně vysokým obsahem solí, především dihydrogenuhličitanů, chloridů, jodidů a sulfidů. Pobyty ve vodě působí obzvláště blahodárně na chronická zánětlivá onemocnění pohybového aparátu, kůže, gynekologická a urologická. S výhodou se využívají k rehabilitaci po ortopedických a traumatologických operacích, skvělé výsledky jsou dosahovány při regeneraci svalů a kloubů po enormním zatížení (sport). Vysoký obsah soli rovněž posiluje imunitní systém organismu.

Nevhodné jsou lázně pro klienty trpící těžkými srdečními a cévními chorobami, horečkami, zhoubnými nádory. Kontraindikované jsou dále při akutních přenosných zánětlivých onemocněních, trombózách, inkontinenci moči a stolice a při otevřených poraněních.

Součástí každých lázní (a tyto nejsou výjimkou) jsou i odborné masáže. Dále se nabízí lázeň s oxidem uhličitým, vodní gymnastika, všeobecné vyšetření zdravotního stavu, akupunktura, přírodní léčitelství. Rovněž je k dispozici revmatolog a fyzioterapeut.


Ostatní služby

Kromě léčivé vody s vědecky prokázanou účinností je hostům k dispozici kvalitní ubytování v podobě nových apartmánů, a sice přímo v areálu lázní, dále různé služby od privátní stomatologické praxe, přes masáže a fyzioterapii až po kosmetiku a kadeřnictví. Součástí termálních lázní Flóra gyógyfürdő je i bufet a dvě restaurace, kde lze pořídit cokoliv od rychlého občerstvení po plnohodnotný oběd.
Ubytovaní hosté mají vstup do lázní zdarma!

cena
masáž zad2 000 HUF
celotělová masáž (25 min.)2 500 HUF
celotělová masáž (50 min.)4 000 HUF
lymfatická drenáž4 500 HUF
thajská masáž7 000 HUF

Národní park Neziderské jezero (Neusiedler See, Fertő)

Třetí největší vodní plocha ve střední Evropě se nachází na pomezí Rakouska a Maďarska a v současné době funguje hlavně jako přírodní rezervace a útočiště pro nepřeberné množství ptačích druhů. Jedná se o nejzápadněji položené stepní jezero, charakteristické slanou vodou. Přes svou rozlohu (délka 35 km, šířka cca 7-15 km podle počasí) je velmi mělké - průměrná hloubka činí 50 až 60 cm, v nejhlubším místě nepřesahuje 180 cm. V suchých obdobích vysychá zcela. Na jeho březích se daří vzácným slanomilným rostlinám. Přírodní rezervace vznikla v roce 1991 a v roce 2001 byl národní park Fertő - Hanság prohlášen za světovou památku UNESCO, v níž se snoubí jedinečnost přírodního bohatství s kulturním dědictvím okololežících vesnic, a to jak na maďarské, tak na rakouské straně.

Cyklostezky

Rovinatá, jen mírně zvlněná krajina přímo vybízí k výletům na kolech, navíc je protkaná hustou sítí cyklostezek, a tak není třeba riskovat životy mezi automobily. Pravděpodobně nejzajímavější trasa vede malebnými vesničkami a vinicemi okolo celého Neziderského jezera, zčásti po maďarské a zčásti po rakouské straně. Objet celé jezero znamená našlapat na kole přibližně 75 kilometrů. Méně zdatní cyklisté mohou výlety kombinovat s dopravou cyklobusy nebo využít přívozu z mezi rakouskými obcemi Mörbisch a Illmitz. Určitě doporučujeme navštívit rakouskou stranu jezera, kde je více vinic a lze se v jezeře i vykoupat - viz fotogalerie z lokalit Mörbisch, Illmitz, Rust.

Fotogalerie Mörbisch
Fotogalerie Rust

Víno

Na maďarské straně je nejbližší vinařskou obcí Fertőszéplak, ovšem zdaleka nejvýznamnějším vinařským regionem je okolí Šoproně, kde se pěstuje převážně odrůda Kékfrankos (modrá frankovka). Tyto vinice se táhnou až ke hranicím u Fertőrákos. Na východních březích Neziderského jezera v rakouském Burgenlandu najdete rozsáhlé oblasti pěstování bílého vína, se vším, co k tomu patří - sklípky, vinotéky.

Fotogalerie Illmitz

Jezera

Neziderské jezero je v oblasti natolik dominantní, že se úplně zapomíná na existenci dalších poměrně velkých jezer v okolí, zejména na rakouské straně v okolí městeček Illmitz, Apetlon a St. Andrä. Největší z nich - Zicksee - nabízí i možnosti koupání.

Fotogalerie Zicksee

Historické památky

Za návštěvu určitě stojí 40 kilometrů vzdálené město Sopron (Šoproň), nebo na druhou stranu Győr; obě patří mezi nejhezčí města v Maďarsku vůbec. Jejich historická centra nabízí nebývalou koncentraci zachovalých památek. Asi deset kilometrů na sever od Šoproně, na březích jezera v těsném sousedství rakouských hranic můžete navštívit obec Fertőrákos s pozůstatky starořímského kamenolomu, v současnosti využívaného jako externí filmové ateliéry a přírodní divadlo. Mezi Kapuvárem a Šoproní se nacházejí rovněž dva proslulé zámky - jeden v Nagycenku, patřící známému rodu Széchényi, a hlavně zámek Fertőd, založený hrabětem Esterházy, nazývaný též maďarskými Versailles. Zde strávil podstatnou část svého života hudební skladatel Joseph Haydn a každoročně se zde koná festival věnovaný jeho tvorbě. V Nagycenku můžete rovněž navštívit muzeum železnic.

Vzdálenější cíle - telegraficky

Fertőd - 15 km, Nagycenk - 20 km, Sopron - 40 km, Győr - 65 km, Vídeň - 105 km, Balaton - 120 km, Budapešť - 180 km

Za optimální výchozí orientační bod považujme Brno. Tudy totiž povede většina tras ze zbytku České republiky.

Varianta A: Po dálnici D2 do Bratislavy, zde přímo bez odbočování pokračujeme po dálnici směr Győr. Přijedeme na slovensko-maďarskou hranici, na hraniční přechod nová Rajka. Na maďarské straně pokračuje kvalitní silnice M15 (cca 15 km) až k dálnici M1. Od 1. února 2015 je nově zpoplatněna jak M15, tak i dříve bezplatný úsek M1 mezi kilometry 160 a 166. Pokud se chceme vyhnout placení, je třeba sjet hned za hraničním přechodem směr obec Rajka a dát se po silnici č. 150 do Mosonmagyaróváru. Průjezd městem poněkud zdržuje hustý provoz a množství semaforů. Mosonmagyaróvár opouštíme po hlavní silnici č. 86 na jih směr Csorna, Szombathely, Balaton. Po 35 kilometrech přijedeme do města Csorna, na kruhovém objezdu odbočíme vpravo a pokračujeme směrem na Sopron. Kapuvár leží přímo na trase. Hned na kraji, první odbočka doprava, vede k lázním. Od hlavní silnice je to cca 500 metrů.
Vzdálenost z Brna 214 km.

Varianta B: Z Brna (D1 - exit 194) směr Mikulov. Cesta na hranice ubíhá velmi rychle, zčásti vede po rychlostní komunikaci. Silnice č. E461 nás dovede až do Vídně. Následuje řada podjezdů s kvalitním značením, nutno se stále držet na dálnici A2 směr Graz, přejet most přes Dunaj, dálnice A2 je místy značená jako A23. Bez jakéhokoliv odbočování opustíme Vídeň a teprve poté následuje oddělení dálnice A3 směr Eisenstadt. Po ní dojedeme až těsně před rakousko-maďarské hranice. Vlastní město Šoproň leží asi 10 km za hranicí, není však - pokud nechceme - nutno zajíždět dovnitř. Jedeme po silnici č. 85 směr Győr asi 40 kilometrů přímo do Kapuváru. Po hlavní silnici projedeme celým městem, na konci odbočíme vlevo a po 500 metrech přijedeme k lázním.
Vzdálenost z Brna 237 km.

Varianta C: Z Brna po dálnici D2, sjet na exitu Břeclav, projet městem a přes hraniční přechod Poštorná do Rakouska. Pokračujeme po rakouských okreskách podél řeky Moravy směr Hainburg, Bruck a Neusiedl a přes přechod Pamhagen vjíždíme do Maďarska. Ihned za přechodem odbočíme vlevo. Odtud je to 16 km do Kapuváru. Tato cesta je orientačně náročnější, ale kratší a odpadá nutnost shánět dálniční známku pro Slovensko či Rakousko.
Vzdálenost z Brna 214 km.

Dálniční známky:
- rakouská 10denní stojí 8,50 EUR (k dostání u nás za cca 280-300 Kč), levnější je na rakouské hranici přímo za EUR
- slovenská 10denní stojí 10 EUR, vždy je u čerpací stanice ÖMV v Brně (cca 310-350 Kč) na 1. kilometru dálnice D2, v podstatě hned za odbočením z D1, levnější je platit ji přímo v EUR na slovenské hranici.
- maďarská 10denní stojí 2975 HUF (280 Kč), nově i lokální župní známka za 5000 HUF (470 Kč) na celý rok; kupuje se na hranici a je v elektronické podobě.

GPS souřadnice:
Lázně Kapuvár: N 47° 35,863´ E 17° 02,158´

Vaše ohlasy


Petr Žďárský
Dobrý den,náš pobyt v Kapuváru neměl chybu.Perfektní ubytování,služby atd.Moc se nám tam líbilo a doporučujeme ostatním.Rozhodně jsme tam nebyli naposledy a rozhodně využijeme opět vaši cestovní kancelář.Děkujeme vám za vše.Žďárský Petr

Ing. Jaromír Líska
Dobrý den paní Žibřidová, byli jsme spokojeni a myslím, že si takový pohodový, takřka týden, zase někdy zopakujeme. Ubytování v ap. H4 nemělo chybu. Apartmán byl útulný, čistý , vytopený a uklizený. Moc hezký. Lázně a jejich příslušenství by si už zasloužily jistou renovaci, ale k tomu možná časem dojde. Jinak v pohodě. Byly jsme dvě manželské dvojice, já a moje žena, švagr a švagrová. Takže nám ap.H4 plně vyhovoval. Velkou výhodou bylo, že bylo v lázních v tuto doslova pár hostů. Nakonec i ona jazyková bariéra nebyla zas tak vysoká, na recepci a u bufetu jsme se mohli domluvit anglicky. Ještě jednou děkuji za vaši pomoc při sjednání naší krátké odpočinkové dovolené. Jaromír Líska, Brno

J.A.
Dobrý den , vše bylo dle našich představ až na úklid , kuchyňská linka neuklizena , lednice špinavá . Celý týden úklid neproveden . Asi se projevil začátek sezony.

Petr Šimek
Dobrý den. Nemáme co vytknout. Velká spokojenost. Ubytování i lázně super a k tomu dobrá parta jako bonus. Děkujeme. Šimkovi

Dagmar Schneiderová
Dobrý den, v Kapuváru jsme byli poprvé, byli jsme spokojeni s ubytováním i s lázněmi. Ocenili jsme i to, že fungoval venkovní plavecký bazén s příjemnou vodou. A rovněž to, že jsou to lázně klidnější nepřeplněné.

Vlastislav a Hana Mervartovi
Dobrý den.Chtěl bych poděkovat Vaší cestovní kanceláři za perfektní zajištění pobytu v Kapuváru v minulém měsíci. Letos to byl třetí pobyt v Maďarsku a Váš servis byl dokonalý.Před lety jsme byli s Vaší cestovní kanceláři vGyoru k plné naší spokojenosti.Velice oceňujeme rady na cestu a hlavně slovníček nejpouživanějších slov afrází.Děkujeme a těšíme se na příští cesty do Maďarska s vaší CK. Ještě jednou děkujeme.

R.N.
Zdravím, v Kapuváru jsme byli již několikrát a vždy velká spokojenost. :-)

Koutňáková Soňa
Dobrý den, do Kapuváru jezdíme v zimním období. Letos jsme vyrazili a to jen náhodou, v létě. Jsme nadšeni. Lidí tam bylo sice více, ale ubytování i se psem prostě super!!! Velké poděkování paní Žibřidové, sehnala nám ubytování na poslední chvíli a vše klaplo. Moc děkuji.

Anna Jochová
Dobrý den,pobyt v Kapuváru opět neměl chybičku.Rádi se vracíme,letos si to ještě jednou zopákneme. Děkujeme

Z. B.
Dobrý den. Trochu s odstupem ale přesto Vám musím napsat pocit z našeho pobytu v Kapuváru. Byli jsme spokojeni moc, protože to je prostředí kde má člověk opravdu klid na odpočinek. Ubytování pěkné, obsluha paráda,bazény jsme měli téměř jen pro sebe, ( jen té maďarštině není moc rozumět ). Určitě se tam chceme vrátit opět. Doporučuji všem kdo hledá klidné místo = relax. Děkuji a určitě se objednáme znovu.

GG
Dobrý den, v Kapuváru jsme byli již podruhé a opět jsme byli velmi spokojeni. Hlavní devizou je klid, málo lidí, pěkné ubytování. Již teď se těšíme na listopad, kdy máme zarezervovaný další pobyt. Ještě jednou chci poděkovat za skvělý servis ze strany CA Doktor.

Hana
Pobyt v Kapuváru nám doporučila naše kamarádka, takže jsme věděli, že to bude vše super. Chválíme komunikaci s Vaší cestovní kanceláří. Také rady na cestu, pobyt a okolí. Ubytování se 2 ložnicemi poskytovalo naprosté soukromí pro dva manželské páry. . Vše čisté a účelně zařízené. Lázně malé , ale na víkendový pobyt naprosto dostačující. Všude čisto, klidné prostředí a málo lidí. Určitě se sem budeme rádi vracet..

Danuše Pavlovská
Dostali jsme poukaz jako vánoční dárek od příbuzných a to na termín 12.3.-18.3.2018. V termálních lázních v Kapuváru se nám moc líbilo, je tam příjemný personál. Ubytování v apartmánu nemá chybu, v přilehlé restauraci skvělá kuchyň i obsluha. Jediná chyba byly neupravené cesty v areálu lázní, po dešti se téměř nedalo projít a přes podmáčený trávník jsme nechodili. Rádi do lázní opět pojedeme a využijeme službu Vaší CK. Dana a Jaomír

Eva Kailová
Dobrý den, byli jsme v Kapuváru přes Nový rok, všude klid a málo lidí, skvělý relax. Krásné, dobře řešené ubytování, plnohodnotné vybavení kuchyně. Nebylo moc hezké počasí, tak jsme ocenili vždy krásné teplo v apartmánu. Lázně - malé, ale na pár dní pobytu vyhovující... škoda, že není bazén tak hluboký, aby se v něm dalo chodit (v zimě). Sauna by měla být v lázních v ceně pobytu, chybí alespoň jedna vířivka. 1.1.18 jsme nenašli ve městě žádnou otevřenou restauraci, kde bychom se najedli. Od CK jsme měli potvrzenou rezervaci silvestrovského večera v restauraci, která sousedila s lázněmi, ale tam o této rezervaci nevěděli. Naštěstí měli ještě místo, takže jsme se na Silvestra dobře najedli i pobavili. Celkově se nám pobyt líbil a budeme doporučovat dál EK

P.S.
Moc se nám tu líbilo. Klid, pohoda, hezké ubytování, málo lidí.

Tomáš Dostal
Děkujeme CA Doktor za skvělý prodloužený víkend v těchto lázních, voda byla super, ubytování také! Poznatky na příště: (1) Kdo má rád kočky, určitě si tam přijde na své. Jsou to vděční strávníci, ne jako ty naše šlechtěné potvůrky. A je jich tam nepočítaně. (2) Naše chyba byla, že jsme si nehlídali osušky. Jedna nám byla odcizena. (3) Jinak, jestli chcete vědět, který národ je ve střední Evropě nejhlučnější, tak vězte, že Češi s přehledem vedou. Navíc když jsou posilněni alkoholem. Tolik naše zkušenost.

SB
Dobrý den, přístup CA doktor byl profesionální. Týdenní pobyt v Kapuváru byl příjemný (relax a odpočinek). Hezké apartmány. Příjemný a ochotný personál. Vyhovoval nám klid, málo lidí a dostačující počet bazénů pro plavání i pro léčbu. Stihli jsme i jiné aktivity jako turistiku po okolí (Neziderské jezero/Neusiedler See v Rakousku), návštěvu jeskynního divadla Fertőrákos, města Sopron, zámků Fertöd a Széchenyi (Nagycenk). Doporučujeme - klidná dovolená.

A.G.
Dobrý den, v Kapuváru jsme byli již potřetí a pokaždé jsme byli velmi spokojeni. S místem,lázněmi,ubytováním,službami zkrátka se vším. Letos jsme jeli koncem srpna, tak až na víkend nás tam už nebylo mnoho ani v areálu. Jedinou smůlu jsme měli, že nám zavřel stánek s oblíbenými palačinkami .... nádherná byla opět květinová zahrada všude kolem.

Irena Trejdlová
Dobrý den, děkujeme CA doktor za výborné zajištění dovolené v Kapuváru. Ubytování bylo naprosto skvělé, personál ochotný. Využili jsme všechny bazény, jak pro plavání tak i pro léčebné účely. Ve dvou chladnějších dnech jsme si prohlédli nejen samotné město Kapuvár, ale byli jsme se podívat také po okolí - krásný je zámek Fertöd a nedaleké příhraniční město Sopron. Ve čtvrtek dopoledne se v Kapuváru konají trhy, které pro nás mají také své kouzlo. Týden v lázních byl pro nás relaxací a odpočinkem.

Věra Hrdličková
Se službami CA Doktor jsme byli vždy velice spokojeni, jako vždy, v Kapuváru jsme byli několikrát. Ubytování bylo pěkné, krásně jsme si zaplavali. Personál byl příjemný, areál nebyl přeplněný, prostě pohoda. Měli jsme jediný problém, přestal nám fungovat elektrický dvouvařič. Do hodiny od nahlášení (využili jsme překladač v Googlu) jsme dostali úplně nový vařič. Příští rok určitě pojedeme zase. Moc děkujeme......

Jaroslava Jílková
Dobrý den byli jsme velice spokojeni a určitě se vrátíme. Spokojenost s Vaší cestovní kanceláři rychlé a ochotné jednání. Děkujeme Jílková

Ladislava
V lázních Kapuvár jsme byli již podruhé a opět jsme byli velmi spokojeni! Vše začalo dobře popsanou cestou , takže jsme se drželi instrukcí a bez bloudění jsme pohodově dojeli až na místo určení. Celkově je tam klid, který nám vyhovuje, bydlení pěkné, pohodlné. Vodička příjemná :-) . Všem vřele doporučuji! Přeji příjemný den!

et
Super ubytování v apartmánech, na recepci jsme se domluvili bez problémů německy, anglicky ne. Personál pohodový, ochotný, všude čisto, wifi fungovala. Tento pobyt splnil naše očekávání na 100% - klid, relax. Děkujeme

Miroslav Franc
Dobrý den. Pobyt v Kapuváru nám doporučil kamarád. Jeli jsme s devítiletou a šestiměsíční dcerou. Kapuvár je sice vhodný až pro starší děti , nebo dospělé, ale mi jsme lepší relax nezažili. Vše je na slušném přístupu a respektu lázeňských hostů. Neměli jsme ani nejmenší problém se vstupem do bazénů s miminkem. Teplota vody byla pro naší malou dcerku akorát a vždy absolvovala 2x - 3x za den 10timinutové plavání a byla úplně nadšená. Navíc krásně spala . Měli jsme sebou všude i kočárek , takže jsme ji uspali v lázních a zatím užívali bazénů. Nebo v rámci otužovací jsem dělal procházky s kočárkem po venkovním areálu. Pro starší dcerku byl super každý z bazénů. S kamarády se vyřádila až až. Za mě osobně super víkend. Jako freediver jsem využíval venkovní 25 metrový bazén s příjemnou teplotou vody v kombinaci s teplými bazény. Ještě k ubytování . Je výborné a měli jsme apartmán , který odpovídá standartnímu českému bytu a vše je vybavené pro kompletní vaření. Vzhledem k tomu, že jsou v maďarských restauracích příznivé ceny, ani jsme neřešili nějaké jídlo z domu. Děkujeme CA DOKTOR za výtečnou organizaci. Těšíme se na další pobyty s vámi.

Veselý Milan
Dobrý den p Žibřidová Byli jsme tam už asi po desáté, vždy jsme jedili ve čtyřech a přes vaši cestovku, to vypovídá jen o jednom, že jsme tam maximálně spokojeni. Poprvé jsme jeli sami, byli jsme ubytováni v hlavní budově a opět maximálně spokojeni. Vždy se těšíme na opětovnou návštěvu. Doporučuji všem. V:M:

Ivan Blažek
Pobyt v Kapuváru jsme měli rezervovaný pro devět lidí, všichni byli spokojení. Služby bez problémů, apartmány pěkné, lázně sympatické - ještě na konci října fungoval i venkovní plavecký bazén. S pozdravem Ivan Blažek

Věra Šedivá
Dobrý den, paní Žibřidová, děkuji Vám jménem všech zúčastněných za doporučení a zajištění příjemného pobytu v Kapuváru, kde se nám všem moc líbilo. Jeli jsme tentokrát v počtu osm a náramně jsme si lázničky užili. Vyšlo nám nádherné počasí, je zde příjemný venkovní bazén na plavání, voda nadnáší stejně jako v moři. V léčivých bazénech sice nejsou žádné masážní trysky a chrliče, stejně tak ty vnitřní by zasloužily nějakou rekonstrukci, ale voda je opravdu účinná. Manželovi a kamarádce se tam výrazně zlepšila lupénka, všechny přestalo všechno bolet - vyjma bránice, která z přemíry smíchu bolela celé osazenstvo. Ale tak to má být, správná dovolená s příjemnými lidmi v hezkém prostředí, osázeném přehršlí barevných kytiček, fantastickým ubytováním.... prostě dovolená, kterou si může člověk objednat pouze u Žibřidů. Takže, doporučuji všem, kdo mají rádi klid a hezké prostředí. Určitě zase příští rok a prosím opět hezké počasí k pobytu. Vrátili jsme se za 5 dnů opálení jako od moře. Přeji Vám pěkné dny a těším se na další Maďarsko. Věra Šedivá

Marie Němcová
Dobrý den. Vzhledem k tomu že jsem již v Kapuváru byla a to dvakrát. Byla to dámská jízda spolužaček ze studií, již důchodkyně. protože jsme byly vždy spokojeny zařídila jsem pobyt pro mě a manžela jako dárek k výročí svatby /40let/. Přestože manžel není cestovací typ a ze začátku byl skeptický, velmi si ti to pochvaloval. Protože bylo v září úžasné počasí bazény byly teplé a to mu velmi vyhovovalo. Při odjezdu mi zdělil že pokud ty bazény budou zase takové pojede i příště. Nemohu nic než chválit a doporučit všem kdo má rád klid, kvalitní služby, výborné jídlo, cenově velmi příznivé a v neposlední řadě perfektní servis od Vás rychlost a ochota vyřízení je v dnešní době nadstandartní. Přeji i nadále hodně úspěchů. Marie Němcová .

T.Malinovski
Dobrý den, v Kapuváru jsme byli poprvé a lázně jako takové se nám líbily, klid, pohoda, volné lehátka, lavičky. Apartmány v areálu byly hezké, spoustu místa až na dvé chybičky, ve vestavěné lednici scházely dvířka výparníku, lednice chladila vkuse, museli jsme ji vypínat, aby nám nemrzly potraviny a posezení venku, čtyři krásné plástové židle a starý, nevzhledný stůl. Jinak velká spokojenost.

I.K.
Dobrý den, vše bylo v naprostém pořádku, líbilo se nám tam moc, byli jsme v ženském obsazení napoprvé sestry, příroda, koupání vše bylo v pořádku a pěkné. Ještě jednou děkujeme.

Sarzant
Výborné ubytování v areálu, neomezený vstup do termálu v ceně ubytování, vcelku dobré vybavení kuchyňky apartmánu, dobrá cena pobytu. Oproti avizovaní našel intrernet na žádnem apartmánu, jen na recepci termálu. Tam zavírají v 19:00 a potom jste nahraní!!! Je potřeba nápravy, nebo změnit zadání.

Jaromír Špaček
Dobrý den, v Kapuváru jsme byli celý týden a to v době od 12. 3. 16 do 19. 3. 16. Musíme napsat, že jsme byli mile překvapeni jak s ubytováním, tak s personálem. Náš kamarád měl úraz a s takovou ochotou a snahou nám pomoci, se nám ani nezdálo. Jen ta komunikace z naší strany byla horší. Personál se snažil se s námi za každou cenu domluvit. Německý jazyk jsme ovládali jen tak tak, ale vždy jsme se domluvili a vše si vyřídili. Chtěli bychom se do Kapuváru znovu vrátit a představa rozkvetlých lázní s venkovními bazény je opravdu lákavá. Také je veliká výhoda, že tam byl klid. Naše hodnocení je veliký palec NAHORU. Špačkovi

petr
Příjemný pobyt, hezké apartmany, ochotný personál. Jediným nedostatkem bylo spaní na nepohodlné rozkladací sedačce.

Zdenek Smetánka
Z.S. Dobrý den. Vážení, pokud hledáte příjemné, klidné, čisté lázně s ochotným personálem, jste na těch správných stránkách. Do Kapuváru jsme vyrazili na doporučení naší neteře a skutečně její veskrze příznivé reference odpovídaly skutečnosti. Snad ze všeho nejvíc jsme ocenili minimální obsazenost. Všude bylo dost prostoru a navíc díky "dospělé" klientele i všudepřítomný klid. Při svém pobytu jsme využili nabídku polopenze, což můžeme díky domácí skvělé kuchyni každému doporučit. A když připočítáme i nezvykle příznivé ceny, tak jsme si jisti, že jsme v Kapuváru určitě nebyli naposledy.

Soňa Stehlíková
V Kapuváru je naprosto úžasně !! Ubytování, lázně, okolí vše parádní, včetně servisu CA doktor :) Poslední víkend v Lednu jedem zase, jen dámská jízda a už teď se nemůžu dočkat :-)

ji
Zdravím. Kapuvár termál Flora. Trošičku jsme byli oproti minulému pobytu zaskočeni, protože zřejmě nestihli po minulých ubytovaných v apartmánu vyměnit vadné žárovky a doplnit příbory a podobné drobnosti. Ovšem požitek z malých a klidných lázní, kde se na Vás všichni usmívají a snaží se vám vyhovět, zcela zastiňuje předchozí. Od minula mají dokonce české nápisy a opravdu se snaží mluvit česky. Ubytování i lázně je opravdu na výši. Nad všemi pobyty však ční servis, který s přehledem a na vysoké úrovni poskytuje CA Doktor. Děkujeme za Váš zájem paní Žibřidová, určitě se zase ozveme.

Pospíchalová Zdenka
Děkujeme za zajištění pobytu i stravování. Vše bylo naprosto v pořádku. Apartmán byl pěkně zařízený, vším, co člověk potřebuje. Lázně sice malé, ale pěkné a klidné. Maximálně nám to vyhovovalo. I když jsme v lázních byli v pozdějším termínu (v půli listopadu), dosyta jsme užili i venkovní bazén, kde jsme si krásně zaplavali. Všem, kdo mají rádi klidný pobyt, můžu jen doporučit.

Karel Vávře
Děkujeme CA Doktor za perfektní zajištění pobytu v Kapuváru, včetně písemných materiálů potřebných na cestu a pobyt. Apartmán prostorný, dobře vybavený. Lázně malé, ale útulné a klidné. Vzhledem k termínu našeho pobytu (konec října) bychom uvítali, kdyby vlastník areálu vybudoval chodníčky mezi apartmány a lázněmi, abychom nemuseli chodit mokrou a studenou trávou. S pobytem jsme byli spokojeni a pokud nám to zdraví dovolí, rádi se vrátíme v termínu příhodném i pro cyklistiku.

Przeczková Liběna
Dobrý den, chtěli bychom Vám poděkovat za zprostředkování velice příjemného pobytu v Kapuváru. Vše bylo perfektní a zaslouženě jsme si odpočali. Určitě se vrátíme. Děkuji Przeczková

Iva Ch.
Dobrý den, děkujeme pí. Žibřidové za skvělé zajištění našeho pobytu v lázních Kapuvár. Byli jsme tři rodiny a velice chválíme areál lázní Flóra. Pěkné ubytování, nádherná květena a vstupy do bazénů v ceně pobytu. I když bylo na konci července pod mrakem a občas i pršelo, nevadilo nám to. Mohli jsme využívat zastřešené bazény a ohřát se v horké léčivé vodě. Děkujeme a přeji novým klientům lázní hezký pobyt.

Jaroslav Ďoubalík
Dobrý den, díky za perfektní zajištění lázeňského pobytu, vše proběhlo k naší naprosté spokojenosti. Apartmán byl velmi dobře vybaven, využili jsme možnosti vlastního stravování, kuchyňka byla účelně zařízena vším potřebným. Velkou výhodou je volný vstup do lázní v ceně pobytu, apartmány jsou pár kroků od termálních bazénů, přes udržovaný trávník s krásnou květinovou výzdobou. Bazény s příjemně teplou vodou jsme ocenili i vzhledem k tomu, že počasí v druhé polovině června bylo letos i v Maďarsku docela chladné. Týdenní pobyt v Kapuváru neměl chybu, byl to perfektní relax. Rádi se budeme vracet. Srdečně zdraví Olina a Jarda.

D.R.
Dobrý den, pobyt v Kapuváru byl super. Bydlení nám přišlo fakt super i krásná květinová výzdoba:-)... Vyhovovalo nám,že jsme si mohli vybrat zda jídlo tam či si vařit. Vzali jsme si sebou i gril,takže večery skvělé. Lidí tak nějak akorát,takže celkově mohu vřele doporučit. Ještě jednou děkujeme

LG
Dobrý den, s cestovní kanceláří spokojenost, dostali jsme předem spoustu informací. Pobyt v lázních byl bez problémů, většina hostů byli Češi. Apartmán byl moc pěkný, jenom by mohl být trochu lépe uklizený před příchodem nových hostů. Přeji příjemný den.

Jarmila Ježkova
Dobry den.Naše dovolena v Kapuvaru se nam vydařila.Počasí bylo nadherne Až moc vedro.Ubytovaní super a jídlo take.Stačí poloviční porce nebo za týden ztloustnete.Moc nam vyhovoval krasný klid malo lidí.Ale potom přišel začatek prazdnin a bylo po klidu jelikož plavecky bazen je otevřen i pro veřejnost.Nadherna byla květinova vyzdoba .Děkujeme za příjemě ztravenou dovolenou.Manželé Ježkovi.

T.S.
Dobrý den, pobyt v Kapuváru se nám líbil, mohlo být o trochu lepší počasí ( 13 st. v červnu nic moc), ale za to nikdo nemůže. Byli jsme takto poprvé a měli jsme polopenzi, možná po těchto zkušenostech bych zvolil vlastní stravování. Větší možnost změny. Jízdní kolo v dosahu by se tam šiklo :-((. Díky

Radim Dudáš
Dobrý den, náš pobyt v těchto lázních byl krátký, jen dvě noci na to abychom celé okolí poznali blíže. Ale i to nám stačilo k maximální spokojenosti. Ubytování předčilo naše očekávání, všechny služby na vysoké úrovni, za dobrou cenu. Doporučujeme všem, kteří chtěji strávit pohodový pobyt v nepřeplněných lázních.

M. O.
Dobrý den, pobyt v Kapuváru neměl chybu. Perfektní zajištění pobytu v malých poklidných lázních s minimem návštěvníků, ubytování v hezkém prostorném apartmánu také na jedničku. Díky!

M.S.
Dobrý den, chtěla bych touto cestou poděkovat cestovní kanceláři za skvělé služby poskytnuté v souvislosti s naším pobytem v lázních Kapuvár. Výběr lázní byla skvělá volba, malé poklidné místo s pěkným ubytováním a cenově dostupnými službami. V blízkém okolí je spousta zajímavých míst k vidění, i o tom vás výborně informují v cestovní kanceláři. Kapuvár doporučuji všem milovníkům menších klidných lázní, nenechte si ujít příležitost ochutnat kuchyni, kterou poskytuje přilehlá restaurace a stejně tak výlet na blízký zámek Fertöd.

R. H.
Dobrý den. Děkuji o Váš zájem. V Kapuváru jsme již byli několikrát a to vždy v zimě, tedy mimo sezonu.Nám se tam moc líbí malé množství turistů,je tam klid a pohoda.Ubytování a cena, to je bomba, až na to ,že nám onemocněl spolubydlící a proto jsme platili více, ale je to tolik co bychom zaplatili v Búku bez vstupenky do lázní. Všimli jsme si ,že tam nebyli žádní češi.Minulý rok jich tam byla polovina,dnes nikdo. Apartmány byly obsazeny jen dva a to mi a jedni maďaři. Pokoje byly obsazeny rakušáky. To asi vše, přeji příjemný den.

E. B.
Dobrý den. Vše v naprostém pořádku. Tento apartmán jsme již měli a byla spokojenost. Ještě jednou děkuieme.

Váš názor nás zajímáLázně Flóra


Ceník platný od 01.01.2019 do 31.12.2019

obsazenost apartmánucena za nocturistická daň (od 14 let)
2 osoby14 000 HUF250 HUF/os
3 osoby16 000 HUF250 HUF/os
4 osoby18 000 HUF250 HUF/os
5 osob20 000 HUF250 HUF/os

příplatkycena za noc
dítě do 14 let1000 HUF
snídaně1000 HUF
snídaně (dítě do 6 let)800 HUF
oběd nebo večeře2 000 HUF
oběd nebo večeře (dítě do 6 let)1 400 HUF

V případě snídaně, oběda či večeře je vystaven voucher zvlášť pro stravování - tento se uplatňuje přímo v restauraci Fürdő vendéglő. Na jeho základě hosté obdrží příslušné kupóny na jídlo na celý pobyt. Obědy a večeře jsou předplaceny v hodnotě 2000 forintů (děti 1400 forintů); jelikož jsou však realizovány jako výběr z celého menu, může nastat situace, že konzumace bude vyšší - v tom případě je účtován doplatek ceny nad 2000 (1400) HUF

V cenách je zahrnuto ubytování se zvoleným stravováním, ložní prádlo, neomezené vstupné do bazénů mimo sauny, WiFi.

Platba: - záloha 10 % z ceny splatná při vystavení voucheru zde v CZK (obvykle převodem - faktura, nebo po domluvě)
	   - 90 % z ceny splatné na místě při nástupu na ubytování (platí se v HUF, hotově nebo platební kartou)