Szeleste

Termální lázně v Maďarsku zaručují vždy velmi příjemně strávené pobyty po celý rok. Díky teplejšímu klimatu se zde (až na výjimky) nevyskytuje sníh ani v zimě a většina lázní je tudíž otevřená celoročně. Vzhledem k výhodné poloze (vzdálenost z Brna je pouze 250 kilometrů) lze plánovat své cesty nejen jako klasickou dovolenou, ale i třeba pouze na víkend coby vítané zpestření a relaxaci mimo sezónu. V neposlední řadě nás příjemně překvapí solidní ceny při současně špičkové kvalitě zboží i služeb. Přičteme-li k tomu ochotu a pohostinnost místních obyvatel, nelze návštěvě Maďarska (a lázní zvlášť) odolat.


Doporučujeme:
- obzvlášť vřele klientům, kteří si potrpí na hýčkání a odpočinek v absolutním klidu a komfortu
- mimořádně příjemný personál ve výjimečném prostředí


Festetich kastély


V roce 1855 bylo započato se stavbou zámku, který do současné podoby dovedl v roce 1872 hrabě Andor Festetich. Díky jeho zálibě v botanice vyrostlo okolo zámku vzácné arboretum o rozloze 13 hektarů, pečlivě udržované dodnes. Po požáru v padesátých letech minulého století budova chátrala a až na sklonku století došlo k zásadní rekonstrukci, v roce 2001 nabyl zámek definitivní dnešní podoby a od listopadu 2005 funguje jako malý romantický hotel.


V hotelu je k dispozici 13 pokojů kategorie standard (výměra 20-30 m2) a superior (30-50 m2). Společné prostory hotelu jsou vybaveny biedermaierovým nábytkem, součástí je i stylová restaurace s vyhlášenou kuchyní, jíž šéfuje bývalý kuchař snad nejvěhlasnější maďarské restaurace - budapešťské Gundel. Večery pravidelně zpestřuje živá hudba, k tanci hraje Tamás Gángó. V hotelu se nachází i soukromá stomatologická ordinace.


Nedílnou součástí rekreačního areálu v Szeleste je hotel Zsuzanna, postavený na okraji lesoparku asi 80 metrů od budovy zámku, a mající s hotelem společný management. Hotel Zsuzsanna nabízí svým hostům 14 pokojů, bar s občerstvením a hlavně integrované miniaturní léčebné lázně, které slouží pouze hostům zámeckého hotelu i hotelu Zsuzanna; vstupné je již zahrnuto v ceně ubytování. Stačí jen projít prosklenou pergolou a můžete si užívat koupele v léčivé vodě nebo posezení u baru či bazénu.


Personál obou hotelů je velice příjemný a pouze podtrhuje výjimečnou atmosféru tohoto klidného a luxusního rekreačního zařízení. Ceny ubytování i stravovacích služeb odpovídají úrovni hotelu, ve srovnání s podobnými zařízeními jsou však přijatelné.

V severozápadním Maďarsku, 15 kilometrů západně od Sárváru se nachází malá nenápadná obec Szeleste (čti selešte). Narozdíl od jiných, notoricky známých, lázeňských míst není Szeleste vůbec zasaženo "turistickým průmyslem", a skýtá tak jedinečnou možnost strávit příjemné chvíle v prakticky zapomenutém kraji. V posledních letech však díky píli a pracovitosti místních obyvatel doznal zdejší kraj výrazné proměny oproti tomu, jak jsme znali Maďarsko před 15 či 20 lety. Tak vznikají ve městech, ale i vesničkách četné termální lázně s moderním zázemím, pečlivě upravené ulice, domečky jako z pohádky a všude spousty zeleně a květin úspěšně překonávají ty nedaleké rakouské a útulné restaurace a hospůdky - csárdy - přímo vyzývají k ochutnání vyhlášených specialit. K tomu všemu všudypřítomná pohostinnost místních lidí… - to vše dohromady zaručuje spokojenou rekreaci pro všechny věkové skupiny.


Szeleste není typickým lázeňským letoviskem, jedná se v podstatě o izolovaný areál zámeckého hotelu s vlastními minilázněmi pouze pro hotelové hosty. V obci se jinak nenachází nic pozoruhodného, návštěvníci se mohou občerstvit pouze v místní hospodě. Zato poskytuje Szeleste klid, jaký nenajdete snad nikde jinde v Maďarsku. V červnu 2006 byl otevřen nový komplex termálních lázní nedaleko od obce, který slouží nejširší veřejnosti; klidný ráz zámeckého hotelu a jeho léčivých lázní však nebyl narušen.

Léčivé lázně v Szeleste jsou součástí areálu hotelu Zsuzsanna a slouží výhradně pro hotelové hosty (týká se i zámeckého hotelu). Zdejší pramen byl objeven teprve v roce 2001 a jeho voda o teplotě 55 stupňů Celsia prýští z hloubky 1260 metrů. Díky vysokému obsahu solí a minerálů (obsah soli 4900 mg/l) se obzvlášť dobře hodí k léčbě revmatických a pohybových onemocnění. Velmi příznivě působí voda na srdeční a oběhové potíže a také na chronická kožní onemocnění.


V rámci lázeňských procedur jsou k dispozici masáže, sauna, solarium a infrakabina. V zámku se nachází moderní stomatologická klinika. Teplota vody v bazénech se pohybuje mezi 36 a 38 stupni a voda je příjemně slaná. Vstupné do lázní je již v ceně ubytování.

Szeleste samo s sobě je bezvýznamnou vesničkou bez pozoruhodností. Svou lokalizací je však předurčena k cestování po okolí - na dosah máte spoustu zajímavých a atraktivních výletních míst. A tak 15 kilometrů východně můžete navštívit historické město Sárvár se špičkovým lázeňským areálem a množstvím nákupních příležitostí; pokud budete vážit cestu dalších 20 km na východ, dostanete se do Celldömölku (jak jinak než lázeňského, se zbrusu novým komplexem), poblíž nějž můžete obdivovat dávno vyhaslý vulkán Ság Hegy (vede po něm naučná stezka) nebo využít služby malého sportovního letiště v Tokorcsi a pokochat se pohledem z ptačí perspektivy na široké okolí.

Západně od Szeleste se nachází významné historické město Szombathely (čti Sombat-hej), které kromě návštěvy pamětihodností může nabídnout pravidelné trhy (každé úterý a pátek). Milovníci sirných léčivých lázní si nenechají ujít koupel v termálech Bük (čti Byk), asi 17 kilometrů severně od Szeleste. Pokud byste chtěli zajet k Balatonu, počítejte s cca 80 km jízdy na jihovýchod.

Vzdálenější cíle - telegraficky

Sárvár - 15 km, Bük - 17 km, Szombathely - 19 km, Köszeg - 27 km, Celldömölk - 35 km, Sopron - 55 km, Balaton - 80 km, Hévíz - 85 km, Vídeň - 130, Budapest - 200 km.

Za optimální výchozí orientační bod považujme Brno. Tudy totiž povede většina tras ze zbytku České republiky.

Varianta A: Přes Mikulov do Vídně, po dálnici A3 směr Eisenstadt na maďarskou hranici. Přes Sopron dále po silnici č. 84 směr Szombathely. Asi 13 km před Sárvárem na kruhovém objezdu odbočujeme vpravo dál směr Szombathely. Po cca 10 kilometrech přijedeme přímo do Szeleste, projedeme obcí po hlavní silnici až na kopec a tam už nás směrovka doprava dovede k zámku.
Vzdálenost z Brna 250 km.

Varianta B: Po dálnici D2 do Bratislavy, zde přímo bez odbočování pokračujeme po dálnici směr Győr. Přijedeme na slovensko-maďarskou hranici, odtud pokračuje kvalitní silnice M15 (cca 15 km) až k dálnici M1. Od 1. února 2015 je nově zpoplatněna jak M15, tak i dříve bezplatný úsek M1 mezi kilometry 160 a 166. Pokud se chceme vyhnout placení, je třeba sjet hned za hraničním přechodem směr obec Rajka a dát se po silnici č. 150 do Mosonmagyaróváru. Průjezd městem poněkud zdržuje hustý provoz a množství semaforů. Mosonmagyaróvár opouštíme po hlavní silnici č. 86 na jih směr Csorna, Szombathely, Balaton. S hustším provozem počítejme ve městě Csorna; nejprve na prvním kruhovém objezdu doprava, přes centrum asi necelý kilometr rovně, na dalším kruhovém objezdu doleva (stále po E65). Po 44 km dojedeme na kruhový objezd před Sárvárem, který projedeme rovně a pokračujeme jako závěr varianty A.
Vzdálenost z Brna 252 km.

Dálniční známky:
- rakouská 10denní stojí 8,50 EUR (k dostání u nás za cca 280-300 Kč), levnější je na rakouské hranici přímo za EUR
- slovenská 10denní stojí 10 EUR, vždy je u čerpací stanice ÖMV v Brně (cca 310-350 Kč) na 1. kilometru dálnice D2, v podstatě hned za odbočením z D1, levnější je platit ji přímo v EUR na slovenské hranici
- maďarská 10denní stojí 2975 HUF (280 Kč), nově i lokální župní známka za 5000 HUF (470 Kč) na celý rok; kupuje se na hranici a je v elektronické podobě.

GPS souřadnice: N 47° 18,412´ E 16° 49,595´

Vaše ohlasy


YulDam
Brittle nails can be an indication of overall health and well-being. Improving lifestyle or seeking medical suggestions to keep a better condition is of vital importance. Improving lifestyle or seeking medical suggestions to keep a better condition is of vital importance. <a href=http://flakynails.cf/art/flaky-nails-vitamin-deficiency/>Flaky nails vitamin deficiency</a>

ETHgok
The OSC refused to issue a receipt, citing the lack of established regulation for the bitcoin market, which the director believed raised investor protection issues regarding the valuation, safeguarding and liquidity of bitcoin. <a href=https://bitcoinfr.biz/mit-energy-research-council-research-spotlight/>bitcoin fees</a>

TenLopy
sama nih, aku diem nga ngapa2in rambut rontok trs. uda minum biotin dan zinc nga kuat2 jg rambutnya. ada rekomen bagusnya minum vit apa? Mar 15, 2019, 02:08 AM #2223 Jennlee <a href=http://biotin24.cf/is-biotin-good-for-you/1/>Is biotin good for you</a>

Qrlsig
what if you had fewer headaches and migraines a month? botoxВ® prevents headaches and migraines before they even start. botoxВ® is for adults with chronic migraine, 15 or more headache days a month, each lasting 4 hours or more. botoxВ® injections take about 15 minutes in your doctors office and are covered by most insurance. effects of botoxВ® may spread hours to weeks after injection <a href=http://botoxinjectionsites.cf/art/common-botox-injection-sites/>Common botox injection sites</a>

EGGHact
Tulalip Health System is the department that helps Tulalip Tribes members and others with health care services. <a href=http://eggrolls.ml/art/how-to-make-egg-rolls/>How to make egg rolls</a>

Acuramit
Take medications as directed, and follow all of your doctors advice. You can also keep a diary to help you remember to stay on track with your treatment regimen and to make notes when you are feeling worse or better. <a href=http://acjointarthritis.cf/rheumatoid-arthritis-drugs/5/>Rheumatoid arthritis drugs</a>

TesNox
Each tube is designed to effectively remove tartar and plaque buildup. The gentle formula cleans and conditions the teeth and gums without causing irritation. Price: <a href=http://tartaronteeth.cf/art/what-causes-tartar-on-human-teeth/>What causes tartar on human teeth</a>

DOLIRip
I havent gone for a facial in months, simply because I no longer believe in the benefits they promise to deliver.  Over the years that Ive had facials, I <a href=https://chemicalpeel.in/category/chemical-peel-results>chemical peel results</a>

BimTew
As the Miami Hurricanes plan for their final regular season game, theres still more than a handful of games left in the NFL season. Some teams still <a href=http://gaselectricity.in/raymond-logan-s-latest-work-9gag-instagram>laemmle theatre</a>

DENrorb
Nature s Way Dentistry Our Mission: At Nature’s Way Dentistry is to have the healthiest patient population on the Palouse. This does not just mean your oral health, but your wholebody, or <a href=http://denta.top/art/dental-school/>Dental school</a>

SuttiCem
A Candida over-growth is primarily caused by taking. Yeast Infection Diflucan How Many Days Cure Skin Rash sauce : sub for raw coconut aminos and no mushrooms if on <a href=http://yeastinfection.nodes.top/art/diet-and-yeast-infections/>Diet and yeast infections</a>

WINcof
These wafer-thin shells of tooth-colored material that are bonded to the front surface of your teeth can change their color, shape, and size. If you’ve got stains or yellow discoloration from root canal treatment or antibiotic use, veneers instantly whiten your smile. <a href=http://wisdomteethremoval.denta.top/art/do-i-need-to-get-my-wisdom-teeth-removed/>Do i need to get my wisdom teeth removed</a>

CocoTheak
In Virginia, Kaiser Permanente is a Cost plan with a Medicare contract. Enrollment in Kaiser Permanente depends on contract renewal. Enrollment in Kaiser Permanente depends on contract renewal. For accommodations of persons with special needs at meetings, call 1-877-220-3956 (toll free) or TTY 711. <a href=http://massage.nodes.top/art/prenatal-ultrasound-near-me/>Prenatal ultrasound near me</a>

NoniMag
Teenagers go through a lot with school and responsibilities at home, but one thing that makes adolescence and growing up so much more difficult is the fact that... <a href=http://anoxia.info/faq-man-games-lost-history-of-hypoxic-ischemic>history of hypoxic ischemic encephalopathy icd 10</a>

UhaPer
Methamphetamine is a sympathomimetic amine that belongs to a class of compounds, the phenethylamines, with a variety of stimulant, anorexiant, euphoric, and hallucinogenic effects. Methamphetamine was first synthesized in 1893. Thirty years later, pharmac <a href=http://Haloperidol.nodes.top/haldol-decanoate/1/>Haldol decanoate</a>

Pozzimot
Charter Club Womens Hooded Raincoat for $19.93 + pickup at Macys. Macys offers the Charter Club Womens Hooded Raincoat in Ravishing Red or Cobalt Glass <a href=http://reflexology.nodes.top/art/whats-reflexology/>Whats reflexology</a>

ScrolMax
Asi niet inГ©ho ЕЎportovГ©ho auta, ktorГ© by bolo viac zahalenГ© tajomstvami a poverami ako je Mazda RX-8. Ale dnes sa v tomto videu dozviete pravdu priamo z Гєst dlhoroДЌnГ©ho majiteДѕa. <a href=http://escoliosislumbar.info/sex-and-the-enlarged-ovary-sex-and-the-enlarged>enlarged ovary</a>

BernPrelf
Any sense of right, any Patriotism burning in your breasts?&quot; If not, pro-war articles on the same news page were available to set passions ablaze. Confederate soldiers are &quot;traitors,&quot; a race of <a href=http://magdalenabus.tk/page/why-does-the-tip-of-my-tongue-burn/>Why does the tip of my tongue burn</a>

DenGam
Recommendation Letter For Dental School Admission Essay Personal Statement dental admissions essay best registered dental hygienist resumes registered http://bobijoel.ml/page/dental-hygienist-school-ny/

Vlaimíra Domáňová
Dobrý večer, pane doktore, děkujeme za zprostředkování pobytu v lázních Szeleste. Jedná se opravdu o malinké lázně, které tvoří venkovní bazén plavecký (na obrázku) a vnitřní bazén je v proskléné hale hned vedle (vše propojeno dveřmi a posuvnými dveřmi). Vnitřní bazén je teplý s léčivou vodou (+vířivka s téměř horkou vodou). Vodu v tomto bazénu každý večer vypouštějí a napouštějí na druhý den čistou! Lázničky jsou opravdu skoro jako rodinné, za pár dní se lidé z penzionu Suzane a ze zámečku znají. Strava v zámečku byla vynikající a personál (číšník) byl naprosto super, mladý člověk, ale dnes se tak často takové příjemné chování nevidí.. Ubytování v penzionu bylo příjemné, všude čisto, jen opět naše návštěva lázní byla v horkém počasí, pokojík byl v patře se střešními okny, takže je smozřejmé, že jsme nemohli místnost dovyvětrat, byl k dispozici jen stolní větrák. Večer byl venku naprostý klid, bufítek u penzionu a "lázně" se zavírají v 18,00. Je sice možné se projít do okolí, ale vesnička nenabízí žádné večerní vyžití- restaurace k posezení apod. Je možné vyjet autem do okolí t.j. do Szombathely event. do Sarvaru. Takže kdo hledá soukromí, jsou to lázně Szeleste, kdo chce lázeňské vyžití, je lépe navštívit větší lokalitu. Děkujeme a přejeme krásné letní dny.

Váš názor nás zajímáCeník platný od 01.01.2019 do 31.12.2019

typ pokojecena za pokoj a noc
při obsazení 1 osobou
cena za pokoj a noc
při obsazení 2 osobami
turistická daň (od 18 let)
zámek - dvojlůžkový standard se snídaní20 900 HUF30 000 HUF300 HUF/os
zámek - dvojlůžkový superior se snídaní30 900 HUF52 000 HUF300 HUF/os
3. osoba na přistýlce se snídaní12 500 HUF12 500 HUF300 HUF/os
Zsuzsanna - dvojlůžkový standard se snídaní18 000 HUF27 500 HUF300 HUF/os
3. osoba na přistýlce se snídaní11 000 HUF11 000 HUF300 HUF/os

příplatkycena za noc
polopenze3 500 HUF
domácí zvíře1 650 HUF
masáž 30 minut2 500 HUF
sauna1 500 HUF
solárium400 HUF
zapůjčení kola1500 HUF

dítě 0-2 roky - zdarma
dítě 3-5 let - 2500 HUF/noc
dítě 6-11 let - 5000 HUF/noc
dětská polopenze - 2000 HUF/noc

V cenách je zahrnuto ubytování se zvoleným stravováním, vstup do lázní, používání zahrady, WiFi.

Platba: - záloha 10 % 
	   - 90 % z ceny splatné na místě při nástupu na ubytování (platí se v HUF, platební kartou nebo hotově)