Bük

Termální lázně v Maďarsku zaručují vždy velmi příjemně strávené pobyty po celý rok. Díky teplejšímu klimatu se zde (až na výjimky) nevyskytuje sníh ani v zimě, a většina lázní je tudíž otevřená celoročně. Lázně Bük (Bükfürdő) patří jednoznačně k těm nejznámějším a mezi Čechy nejvyhledávanějším. Naše klientela zde má tak bohatou tradici, že se dá prakticky všude domluvit česky. Navíc - vzhledem k výhodné poloze (vzdálenost z Brna je pouze 240 kilometrů) lze plánovat své cesty nejen jako klasickou dovolenou, ale i třeba jen jako prodloužený víkend coby vítané zpestření a relaxaci mimo sezónu. V neposlední řadě nás příjemně překvapí příznivé ceny při současně špičkové kvalitě zboží i služeb. Přičteme-li k tomu ochotu a pohostinnost místních obyvatel, nelze návštěvě Maďarska (a lázní zvlášť) odolat.


Doporučujeme:
- pro klienty všech věkových kategorií, kteří nechtějí vážit příliš dlouhou cestu a obávají se jazykové bariéry
- rušnější středisko s širokými možnostmi vyžití pro dospělé i pro děti
- velmi příjemné ubytování v aparthotelu nedaleko lázní (možnost vlastního vaření i stravování přímo v hotelu - snídaně nebo polopenze)
- nově možnost ubytování v rodinném pensionu v městečku Bük, česky hovořící personál


Apartman hotel ***


Pohodovou atmosféru nabízející tříhvězdičkový Apartman Hotel se nachází v parkové části lázeňské vesnice, pár minut pěšky od léčivých lázní. Ve čtyřech třípatrových budovách hotelu se nachází celkem 81 jednopokojových a dvoupokojových apartmánů. Pro invalidní hosty můžeme zajistit dva speciálně upravené apartmány.


Nabízíme dva různé typy apartmánů dle velikosti. Jednopokojový apartmán je určen pro maximálně tři dospělé osoby nebo dvě dospělé osoby a dvě děti do 12 let. Třetí osoba nebo děti spí na rozkládacím gauči. Dvoupokojový apartmán je určen pro 4 až 5 dospělých osob, případě čtyři dospělé a dvě děti do 12 let. Pátá osoba nebo děti spí na rozkládacím gauči. Ve všech apartmánech je k dispozici vybavená kuchyňka, lednice, sociální zařízení se sprchovým koutem, TV, rádio, WiFi, telefon a velká lodžie.


Hotel dále nabízí širokou škálu služeb - masáže, konferenční místnost, vedle recepce se nachází kavárna Calvados, kde je možné ochutnat kávové speciality, zmrzliny a koktejly, stejně tak jako originální maďarské pálenky nebo vína. Místo může sloužit i ke sledování sportovních akcí na velkoplošné obrazovce. Pro nejmenší slouží dětské hřiště vedle bloku A, pro starší děti pak herny na každém patře všech bloků. Na střeše bloku B se nachází sluneční terasa. Na přání je možno zapůjčit kola. Parkování u hotelu je zdarma.Maraczivilla


Hostům, kteří preferují klid a kterým nevadí delší vzdálenost od lázní, doporučujeme rodinný pension Maraczivilla. Jedná se o rodinnou vilku v klidné ulici na okraji městečka Bük, asi 1500 metrů od lázní. V domě se nachází deset dvojlůžkových pokojů s možností přistýlky, každý pokoj má vlastní sociální zařízení (sprcha, WC), TV a chladničku. Všechny pokoje jsou nekuřácké.


V přízemí jsou čtyři pokoje, jedna společná kuchyň k vlastnímu vaření a jídelna pro 16 osob. V patře pak celkem šest pokojů, z toho dva s balkonem, a společná kuchyňka. V suterénu se nachází velká jídelna. Na dvoře za domem je zřízeno posezení a přístřešek pro kola (několik kol je volně k dispozici). Prostor rovněž slouží jako uzavřené parkoviště. V celém objektu funguje WiFi (zdarma).


Hlavní výhodou tohoto velmi příjemného bydlení je domluva - paní majitelka je Češka. Vezmeme-li v potaz, že před lázněmi je velké parkoviště zdarma, případně že pension nabízí volně k používání kola, najdeme spoustu výhod, které jistě převáží nepatrně větší vzdálenost od termálů.

Město s přibližně 3000 obyvateli se nachází v turistickém regionu Západní Zadunají, na horním toku řeky Répce v župě Vas. Rekreační středisko leží na pomezí podhůří Alp a Malé uherské nížiny, ve vzdálenosti 27 km od Szombathely a 47 km od Šoproně. Blízkost rakouských hranic má pro rozvoj lázeňského střediska i celého regionu zásadní význam.


Klima města Bük a jeho okolí má v zásadě kontinentální charakter. Příznačná je pro něj střední vlhkost vzduchu a počasí s mírným vánkem. Počet slunečných hodin činí celoročně 1900, léto je zde velmi teplé. Subalpinský charakter místního klimatu je z hlediska cestovního ruchu velmi příznivý. V okolí města se nacházejí rovněž významná klimatická rekreační střediska (Velem, Kőszeg).

Flóra je charakterizována rozmanitostí panonské oblasti. Návštěvníky města láká především zdejší zelené pásmo, ulice plné stromů a květin a příjemné klima.

Jedny z nejznámějších a nejoblíbenějších evropských léčebných lázní, otevřených plaveckých bazénů a zážitkových koupelí a druhé největší maďarské lázně s nejmodernějším světem sauny a speciálním lékařským wellness střediskem se těší na Vaši návštěvu v Bükfürdő s nabídkou perfektní relaxace pro všechny generace. Lázně umístěné na 14 hektarech jsou skutečným lázeňským komplexem se 32 bazény a vodní plochou přesahující 5200 metrů čtverečních. Zdejší bazény jsou napuštěny léčivou vodou o teplotě 32 až 38 °C, plavecké bazény vodou teplou 26 až 28 °C a pro nejmenší jsou přichystána brouzdaliště, která mohou používat jen oni a kde se mohou vycachtat v bezpečném prostředí. Oba skluzavkové komplexy v lázních ve vás zdarma zanechají nezapomenutelné zážitky. Po koupeli si děti mohou chvíli hrát na nejmodernějším hřišti; dospělým toužícím po odpočinku jsou nabízeny rozlehlé klidové zóny a pohodlná lehátka zcela zdarma. Milovníci pohybu jsou po celý rok očekáváni na sportovních hřištích (plážový volejbal, plážová házená, foot-tenis, badminton, plážový fotbal, streetball, stolní tenis) a při organizovaných sportech a zábavných programech. Bývalou saunu s nízkou kapacitou nahradil větší svět sauny pro 150 lidí, který byl vybudován pro opravdové milovníky sauny. Tepidárium, parní lázně, infračervené i finské sauny, ledovou kabinu, aromasaunu a venkovní finskou saunu přivítají hosté, kteří očekávají odpočinek a osvěžení. Odpočinek po pobytu v sauně přinese vnitřní odpočinková zóna sauny dimenzovaná až pro 100 lidí a vzdušné zahrady sauny. Vnitřní i vnější ochlazovací bazény, jacuzzi a Kneippův bazén doporučujeme použít na závěr skvělého saunování.


Seznam bazénů
číslonázevkrytý/otevřenýteplota [°C]v provozu
1léčebný bazénkrytý37-39celoročně
2léčebný bazénkrytý30-32celoročně
3trakcekrytý34-36celoročně
4/1léčebný bazénkrytý36-38celoročně
4/2léčebný bazénkrytý34-36celoročně
5léčebný bazénčástečně krytý34-36celoročně
6/1dětský bazénotevřený28-32červen-srpen
6/2dětský bazénotevřený28-32červen-srpen
7/1léčebný bazénčástečně krytý33-35celoročně
7/2venkovní bazénotevřený26-28celoročně
8plavecký bazénotevřený22-26červen-srpen
9/1dětský bazénotevřený27-30červen-srpen
9/2dětský bazénotevřený27-30červen-srpen
10/1zážitkový bazénotevřený31-33celoročně
10/2léčebný bazénotevřený33-35celoročně
10/3léčebný bazénčástečně krytý33-35červen-srpen
10/4zážitkový bazénčástečně krytý31-33celoročně
12/1skluzný bazénotevřený25-27červen-srpen
12/2skluzný bazénotevřený25-27červen-srpen
13cvičební bazénkrytý33-35celoročně
14/1plavecký bazénotevřený28-30celoročně
14/1plavecký bazénkrytý28-30celoročně
15plavecký bazénotevřený26-28celoročně
16zážitkový bazénkrytý32-34celoročně
17perličkový bazénkrytý34-35celoročně
18dětský bazénkrytý31-33celoročně
19brouzdaliště vnitřníkrytý32-34celoročně
20zážitkový bazénotevřený34-36celoročně
21ochlazovací bazénotevřený16-18celoročně
22ochlazovací bazénkrytý16-18celoročně
23jacuzzikrytý34-36celoročně
24Kneippův bazénkrytý16-18celoročně

K pohodlí hostů byla otevřena vnitřní restaurace s otevřenou kuchyní, ve které si kulinářské speciality a lahodné zdravé pokrmy může vychutnávat až 200 lidí najednou – přičemž nemusí ani opustit prostor lázní. Jako nový prvek služeb bylo vybudováno lékařské wellness středisko, kde je poskytováno léčení formou wellness a fitness, sloužící k ochraně zdraví pod dohledem výborných lékařských specialistů. Spolu s relaxačními a exotickými masážemi, kondičními prohlídkami a termální lázeňskou péčí poskytují hostům perfektní regeneraci a harmonii. S novým rozvojem se staly lázně vůči hostům více přátelskými. Po vstupu novým vchodem snáze zvolíte tu část lázní, kterou chcete použít. Jednotlivá zařízení – jako léčebné lázně a vnější plavecké bazény, zážitkové koupele a svět sauny – mohou být využity samostatně, takže můžete jít jen do sauny, do léčebných lázní nebo do zážitkových koupelí a s pomocí kombinovaných vstupenek můžete získat širší paletu služeb za sníženou cenu. Oddělené části pracují v různých otvíracích hodinách, takže můžete přijít do Bükfürdő dokonce ve večerních hodinách relaxovat do sauny, jacuzzi nebo pod blahodárnýma rukama výborných masérů, případně za sebou jen nechat každodenní stres.Ceník vstupného zde

Otevírací doba lázní zde

Za návštěvu určitě stojí 45 kilometrů vzdálené město Sopron (Šoproň), jedno v nejhezčích měst v Maďarsku vůbec. Jeho historické centrum nabízí nebývalou koncentraci zachovalých památek s dominantní věží s rozhlednou na starém náměstí. Asi 30 kilometrů na sever se nacházejí rovněž dva proslulé zámky - jeden v Nagycenku, patřící známému rodu Széchényi, a hlavně zámek Fertőd, založený hrabětem Esterházy, nazývaný též maďarským Versailles. Zde strávil podstatnou část svého života hudební skladatel Joseph Haydn a každoročně se zde koná festival věnovaný jeho tvorbě. V Nagycenku můžete rovněž navštívit muzeum železnic.


Ještě blíže, jen asi 25 kilometrů západně, na rakousko-maďarském pomezí najdeme starobylé městečko Kőszeg. Zde potěší turistu nejen množství udržovaných památek v čele s překrásným náměstím, ale i členitý terén subalpinské vrchoviny protkaný množstvím cyklostezek. O něco jižněji, rovněž cca 25 kilometrů od Büku leží největší město oblasti - Szombathely. Je přirozeným kulturním i společenským centrem a vybízí k nákupům, procházkám i prohlídkám pamětihodností.


Z ostatních termálních lázní je nejblíže Sárvár - asi 25 kilometrů jihovýchodně. O dalších 20 km dále na východ pak leží město Celldömölk. O obou těchto lázeňských letoviscích pojednává jiná část našeho webu.

Za optimální výchozí orientační bod považujme Brno. Tudy totiž povede většina tras ze zbytku České republiky.

Varianta A (nejkratší): Přes Mikulov do Vídně, po dálnici A3 směr Eisenstadt na maďarskou hranici. Za Soproní nenajet na dálnici, ale pokračovat po staré silnici do Nagycenku a dále po silnici č. 84 směr Szombathely. V obci Simaság (nebo až Sajtoskál, vyjde to nastejno) odbočit doprava směr Bük, resp. Bükfürdő. Zde je orientace mírně chaotická, místní komunikace vede mezi hotely a apartmány, naštěstí je lázeňská vesnička malá, a tak je jedno, objedeme-li ji po odbočení na první, či druhé odbočce, hotel nelze minout. V případě, že pokračujeme do pensionu Maraczivilla, projedeme lázeňskou vesnicí dál, na křižovatce T se dáme po hlavní doprava, po cca 500 metrech u obchodu s potravinami opět doprava a hned doleva po Ifjúság utca. Po dalších 500 metrech najdeme snadno odbočku do Kristály utca, kde je náš cíl.
Vzdálenost z Brna 241 km. Nutná rakouská dálniční známka.

Varianta B (nejrychlejší): Po dálnici D2 do Bratislavy, zde přímo bez odbočování pokračujeme po dálnici směr Győr. Těsně před Győrem, na exitu 129 se napojíme na dálnici M85 a M86 směr Szombathely. Na exitu 105 sjedeme doprava směr Sopron a ve vesnici Sajtoskál odbočujeme doleva směr Bükfürdő. Pokračujeme jako ve variantě A.
Vzdálenost z Brna 271 km. Nutná slovenská a maďarská dálniční známka.

Dálniční známky:
- rakouská 10denní stojí 9,60 EUR, levnější je na rakouské hranici přímo za EUR
- slovenská 10denní stojí 10 EUR, levnější je platit ji přímo v EUR na slovenské hranici
- maďarská 10denní stojí 3820 HUF, nově i lokální župní známka za 5450 HUF na celý rok; kupuje se na hranici a je v elektronické podobě.
Všechny dálniční známky lze koupit v elektronické podobě předem z pohodlí domova.

GPS souřadnice:
Apartman hotel: N 47° 22,988´ E 16° 47,283´
Maraczivilla: N 47° 22,720´ E 16° 45,875´

Vaše ohlasy


D.Z. - ubytováni v Apartman hotel
Vážený pane doktore, ubytování v Maraczivilla bylo bez problémů paní domácí velmi milá a vstřícná velké plus je , že mluví česky. Pokoje připravené a účelně zařízené ,společná kuchyňka vybavená vším potřebným. Nicméně ubytování a společné prostory pro tolik ubytovaných hostů s sebou přináší určité problémy související s ohleduplností ostatních. Po příjezdu několika hostů byla společná lednice ihned obsazena a kuchyň byla v podstatě jenom pro ně bez ohledu na ostatní. Vzhledem k tomu, že jsme měli pokoj v přízemí hned naproti společné jídelně měli jsme vše z první ruky až dlouho do noci. Je jasné ,že za to nemůže paní domácí, ale kazí to celkový dojem z pobytu. Dvě noci se daly vydržet ,ale delší pobyt by byl obtížnější. Termální lázně v Büku jsou skvělé ,spousta bazénů a v letní sezoně musí být ještě lepší. Určitě je opět navštívíme.

Dana Janoušková - ubytováni v Apartman hotel
V Büku bylo moc krásně, je to tam přímo úžasné pro děti, kde se skvěle vyřádily ve vodním světě všeho druhu

Šnypsovi - ubytováni v Apartman hotel
Dobrý den, s ubytování v Apartman hotelu jsme byli velmi spokojeni, příjemná je i dislokace budovy kousíček od termálů a přitom v klidné části. Vlastní vybavení apartmánu je plně postačující, všude uklizeno a čisto. Personál je vstřícný, na recepci se domluvíte anglicky, německy a dokonce u některých recepčních i česky. V letošním roce nám o dovolené přálo i počasí, takže jsme prožili v termálech krásný pobyt za rozumnou cenu a z těchto i dalších důvodů se chceme vracet. Děkujeme za vstřícnost při zprostředkování pobytu v termálech a jednoznačně doporučuji. Manželé Šnypsovi

Dana Janoušková - ubytováni v Apartman hotel
Dobrý den, ubytování v Apartman hotelu v Büku bylo perfektní, přímo božíííí. Velká spokojenost se vším, včetně personálu a příznivých cen. Velké děkuji patří i panu doktorovi Žibřidovi za zprostředkování. Všem vřele doporučuji. Za rok opět nashledanou. Zdraví Dana

Janouškovi - ubytováni v Apartman hotel
Vrátili jsme se před týdnem z Büku. Vše bylo bezva, byli jsme nadšení jak z ubytování v Apartmán hotelu, tak i z lázní. Moc děkujeme za vše panu doktorovi Žibřidovi, který nám tuto destinaci doporučil kvůli dětem. Byli jsme nadšení a v lázních byli vždy az do zavírací doby. Jediné z čeho jsme byli smutní bylo, že nám to strašně rychle uteklo. Vůbec se nám nechtělo domů

M. M. - ubytováni v Apartman hotel
Dobrý večer, včera jsme se vrátili z Büku, neskutečně nám přálo počasí, takže jsme bohatě užili bazénů i cyklistiky. Ubytování v hotelu je velmi příjemné, prostorný pokoj a zařízení v apartmánu nemělo chybu. Dokonce nám umožnili uložit si kola v garáži. Takže i kdybychom moc chtěli, žádný problém nebyl a vše bylo na 100 %. Takže Vám moc děkujeme za pěknou dovolenou.

Š.M. - ubytováni v Maraczivilla
Dobrý večer, moc děkujeme za zařízení ubytování. Dovolenou jsme si opravdu užili. Ubytování krásné, čisté. Paní domácí byla moc milá, dokonce nám připravila uvítací drink a druhý den nám upekla výborný koláč. Ještě jednou moc děkujeme a přejeme hezký večer.

M. B - ubytováni v Apartman hotel
Byl jsem spokojen jak s ubytovanim ktere bylo ciste a pekne soc. zarizeni v ramci ceny tak hlavne s tim ze co bylo domluveno s Vami tak uplne platilo. Nutna zmena terminu z duvodu vazneho urazu nebo dva pokoje co nejblize u sebe. To nebyva vzdy pravda kdyz jezdim prez jine agentury. Rad s Vami pojedu i do jinych lazni.

P.Š. - ubytováni v Apartman hotel
Byli jsme zde na Velikonoce a bylo to skvělé. Ubytování moc hezké, na recepci se člověk dobře domluvil i česky, lázně veliké a za dobrou cenu. Máme v plánu se sem vrátit. Cestovní agentura pracuje super rychle a vše je bez problémů. Doporučuji :)

Jana Jílková - ubytováni v Apartman hotel
Dobrý den, byli jsme velmi spokojeni, skvělé vybavení apartmánů, byli jsme tu již po čtvrté a určitě se ještě vrátíme.Oceňujeme i masážní křesla na chodbách za přijatelnou cenu. Děkujeme

Danča - ubytováni v Apartman hotel
S ubytováním jsme byli velmi spokojeni, všichni byli velmi příjemní a vstřícní. Lázně kousíček od hotelu jsou velká výhoda, ceny velmi příjemné (maďarská měna oříšek, ale pro náš Čechy pro pobavení :-) ). Celkem dobře jsme se domluvili česky. Určitě se rádi vrátíme, díky i za skvělé a velmi rychlé jednání s cestovní kanceláří, vřele doporučuji!!

Zdenka - ubytováni v Apartman hotel
Ubytování bylo dobré. Bohužel jsme si vybrali špatný termín dovolené, v lázních bylo hodně návštěvníků a chyběl klid a pohoda..

Drahomíra Semencová - ubytováni v Maraczivilla
S ubytováním jsme byli spokojeni. Velmi dobře vybavená kuchyňka, kde nás překlavpily i skleničky na šampaňské, které jsme využili. Určitě se sem budeme vracet.

V.H. - ubytováni v Apartman hotel
Dobrý den Vše bylo vynikající, jak ubytování tak i komunikace na recepci hotelu. Lázně bezva. Byli jsme moc spokojeni. Vše fungovalo bez problémů. Z ajištění ubytování z Vaší strany super. Děkujeme určitě se budeme rádi vracet.

Gizela - ubytováni v Maraczivilla
Ubytování u paní Alice v Maraczivilla bylo vynikající, vřele doporučuji.

M.J. - ubytováni v Maraczivilla
Mohu jen doporučit , veliká spokojenost a česky se domluvíte snad všude , což mě mile překvapilo .

Jaroslav Himr - ubytováni v Apartman hotel
Byli jsme velice spokojeni, jak s ubytováním tak se stravou. Budeme se tam určítě vracet. J. H.

J. H. - ubytováni v Apartman hotel
Dobrý den Nemáme zvláštních připomínek k pobytu. Vše probíhalo ke spokojenosti Ubytování i jídlo bylo dobré. Personál vstřícný. Jediným nedostatkem je snad rozdílná měna. Eurem se dá sice platit téměř všude, ale vrácené peníze jsou pouze v jejich měně a s tím se bohužel nedá nic dělat Zdraví J. H.

J.B.
Bylo to výborné jak Vámi zajištění pobytu tak samotné lázně a ubytování. Děkujeme

Váš názor nás zajímáApartman hotel Bük - 2024


ceník pro období 08.01.2024 -04.01.2025

Apartmánpřed a po sezóně
08.01.-27.03. a 01.12.-22.12.
cena za noc bez stravy
hlavní sezóna
28.03.-30.11. a 23.12.-04.01.
cena za noc bez stravy
jednopokojový apartmán pro 1 osobu14 500 HUF19 500 HUF
jednopokojový apartmán pro 2 osoby18 000 HUF26 000 HUF
dvoupokojový apartmán pro 4 osoby44 000 HUF54 000 HUF
přistýlka8 400 HUF12 800 HUF
přistýlka dítě 3-9,99 let4 200 HUF6 400 HUF


Apartmán

včetně vstupenky do lázní
před a po sezóně
08.01.-27.03. a 01.12.-22.12.
cena za noc bez stravy
hlavní sezóna
28.03.-30.11. a 23.12.-04.01.
cena za noc bez stravy
jednopokojový apartmán pro 1 osobu20 600 HUF25 600 HUF
jednopokojový apartmán pro 2 osoby30 200 HUF38 200 HUF
dvoupokojový apartmán pro 4 osoby68 400 HUF78 400 HUF
přistýlka14 500 HUF18 900 HUF
přistýlka dítě 3-9,99 let7 000 HUF9 200 HUF


V cenách není zahrnuta turistická daň: 600 HUF/os/noc (platí od 18 let)

Dítě do 3 let na přistýlce: zdarma

Stravování:
snídaně .............. 3000 HUF  (k dispozici 01.03.-01.12.2024)
snídaně dítě .......  2500 HUF

Ostatní služby:
masáž Ceragem-E (40 min.) ... 650 HUF
solná komora (45 min.) ......... 800 HUF
koupací plášť (min. 3 dny) .... 900 HUF/den
domácí zvíře .....................   3500 HUF/noc
půjčení kola ......................   500 HUF/hod. 

Ve svátky se počítají ceny pro hlavní sezónu. Jde o následující termíny:
28.03.-01.04., 17.05.-20.05., 18.07.-21.07., 16.-20.08., 27.-29.09., 25.10.-03.11.
Platba: - záloha 10 % z ceny splatná při vystavení voucheru zde v CZK (obvykle převodem - faktura nebo po domluvě) - zbytek ceny splatný na místě při nástupu na ubytování (platí se v HUF, platební kartou nebo hotově)Maraczivilla


Ceník platný od 01.01.2024 do 31.12.2024

pokojcena za pokoj pro 2 osobyturistická daň (od 18 let)
57 EUR1,80 EUR/os
příplatek domácí zvíře4500 HUF---

V cenách je zahrnuto ubytování, ložní prádlo, používání zahrady, kol, WiFi.

Platba: - záloha 10 % z ceny splatná při vystavení voucheru zde v CZK nebo EUR (obvykle převodem - faktura, nebo po domluvě)
	   - 90 % z ceny splatné na místě při nástupu na ubytování (platí se v EUR, jen hotově)