Celldömölk

Celldömölk patří jednoznačně k málo známým lázeňským městům. Nachází se zhruba na půli cesty mezi Sárvárem a Pápou a stejně tak zůstává i v jejich stínu, pokud se turismu týče. Přitom má velmi výhodnou polohu - vždyť do obou velkých měst to je jen 20 minut cesty. Kromě toho jsou zde, v Celldömölku, prakticky nové termální lázně s výhledem na vyhaslou sopku, která dodává tomuto místu zvláštní atmosféru. Kdo hledá zajímavou alternativu k přelidněnému Sárváru, je na správné adrese. Nutno však vzít v potaz menší koncentraci služeb pro turisty a místy o něco více improvizace. O to víc se vám lokalita odvděčí svou autenticitou.


Doporučujeme:
- pro klienty všech věkových kategorií, v letní sezóně pro rodiny s dětmi, pro něž je hlavním cílem relaxace mimo hlavní turistická letoviska
- velmi klidné ubytování v nově zrekonstruovaných soukormých apartmánech
- možnosti zajímavých výletů po okolní přírodě (vyhaslá sopka Ság-Hegy), vinařský mikroregion


Magdi vendégházUbytování se nachází v nově zrekonstruovaných soukromých apartmánech nedaleko termálních lázní. Na své hosty čekají plně vybavené různě velké apartmány s velmi příjemným prostředím a milou paní majitelkou. Celkem se jedná o tři domky se společnou zahradou.

Dům A
- Byt rodinný pro 6 až 8 lidí: 80 m2, dvě ložnice, obývák s rozkládacím gaučem a dalším sólo lůžkem, dvě koupelny.
- Apartmán pro 4-5 osob: 45 m2, ložnice pro tři osoby, obývák s rozkládacím gaučem.


Dům B
- Apartmán pro 4 osoby: 40 m2, ložnice, obývák s rozkládacím gaučem.
- Dvojlůžkový pokoj pro 2 osoby.


Dům C
- Apartmán pro 4 osoby: 40 m2, ložnice, obývák s rozkládacím gaučem.
- Dvojlůžkový pokoj pro 2 osoby.Hotel Vasvirág


Od března 2022 není ubytování v tomto hotelu dostupné. Děkujeme za pochopení.

Doporučujeme apartmány Magdi vendégház.


Jako by všechny turisty pohltil coby magnet nedaleký Sárvár - zde, v Celldömölku, jen necelých 20 kilometrů od věhlasného lázeňského (a Čechy přeplněného) letoviska, se vám bez nadsázky může stát, že za týden pobytu nepotkáte jediného zahraničního turistu. Vítejte v centru mikroregionu Kemenesalja. Město samotné má pouze 11200 obyvatel a může se pochlubit 750letou historií. Najdete zde velké množství dobře udržovaných historických (převážně církevních) památek. Nejstarší kostel - románský - pochází ze 13. století a stojí na západním okraji města. Nejvýznamnějším a největším je kostel Panny Marie v centru města (na fotografiích) z poloviny 18. století. V jeho těsném sousedství se rozprostírá klášter s Kalvárií a sochou Svaté trojice. Dále se v Celldömölku a jeho části Alsóság nacházejí kostely Svatého Jana Nepomuckého, římskokatolický kostel Svatého Mikuláše, evangelický kostel a další svatostánky. Mezi pamětihodnosti můžeme zařadit i několik kašen.


Další zajímavostí, kterou město nabízí, je bezesporu skanzen parních lokomotiv, který je přístupný na místním nádraží zdarma po celý rok. Asi méně atraktivní pro české turisty budou rodné domky několika významných osobností. Milovníky přírody a rybaření jistě potěší jezero nacházející se na okraji města mezi hotelem Vasvirág a termálními lázněmi. Ty se staly v posledních letech novodobou dominantou města, ačkoliv na své objevení turisty teprve čekají.


Ve městě jsou dostupné všechny běžné služby a obchody, včetně velkých marketů, bankomaty i restaurace.

V krásném prostředí s kulisou vyhaslé sopky Ság-hegy lákají své návštěvníky jedny z nejmladších a nejméně známých lázní Maďarska - Vulkánfürdő Celldömölk. Pramen s léčivou vodou byl objeven teprve v roce 2007 a lázně slouží svým hostům od února 2008.


Dispoziční řešení

V areálu se nachází celkem osm bazénů, rozdělen je - podobně jako většina velkých lázní - na vnitřní (celoroční) a venkovní (letní) část. V hlavní hale se nachází největší - plavecký - bazén (25 m), dále menší víceúčelový tréninkový bazén a polovina léčivého bazénu, který je opatřen proplouvacími dveřmi a jako jediný má vnitřní i venkovní část. Zde jsou k dispozici všechny běžné vodní masážní prvky (bublinky, trysky) jako v obvyklých sedacích léčivých bazénech. V uzavřeném dvoře pod širým nebem se nachází bazén s vířivkou a tryskami - rovněž v provozu celoročně. Venkovní - sezónní část sestává z dětského brouzdaliště pro nejmenší děti, dále z bazénu se skluzavkami a velkého zážitkového bazénu pro celou rodinu. Odpočívat lze na lehátkách zdarma, venku se lehává běžně i na trávnících na dekách. Celková vodní plocha všech bazénů je 1600 metrů čtverečních. V plaveckém bazénu je povinná čepice!

Seznam bazénů
teplota [°C]v provozu
plavecký bazén krytý25-27celoročně
tréninkový bazén krytý30-31celoročně
saunový bazén krytý10-12celoročně
léčebný bazén - jacuzzi ve dvoře venkovní33-34celoročně
léčebný sedací bazén polokrytý36-37celoročně
dětský bazén se skluzavkou venkovní30-3201.06.-31.08.
zážitkový bazén venkovní27-2901.06.-31.08.
dětské brouzdaliště venkovní28-3001.06.-31.08.


Jako každé termální a léčivé lázně, i Vulkanické lázně Celldömölk nabízejí řadu léčebných procedur od základních masáží přes specializované fyzioterapie až po různé koupele ve slané lázni či zábaly. Samozřejmostí je široká nabídka wellness služeb jako kosmetika, kadeřnictví, solárium, manikúra, pedikúra. K občerstvení slouží jeden vnitřní bufet a dva venkovní sezónní, kde se dá pořídit vše od drobností po plnohodnotný oběd.


Ceník vstupného zde

Otevírací doba lázní zde

Další ceny služeb včetně masáží sdělíme ochotně na dotaz.

Vulkán Ság-Hegy

Jednoznačnou dominantou v okolí Celldömölku je vyhaslá sopka Ság-Hegy, rozprostírající se asi 5 kilometrů jihozápadně od města. Do současné podoby byla zformována poslední erupcí před asi 5 milióny let a dodnes je při procházce kráterem patrný hlavní sopouch. Nadmořská výška vrcholu je úsměvných 291 metrů. Geologickou skladbou se jedná převážně o čedičové vyvřeliny, hojně je zastoupen tuf.

Po vrcholu kopce vede naučná stezka s 16 zastávkami, zaměřená na geologii a ornitologii. Tyčí se zde národní památník - Trianon a stojí zde i muzeum Ság-Hegy. (Otvírací doba - pouze v letní sezóně - úterý-pátek 10-16 hod., sobota 10-14 hod.) Na svazích okolo celého kopce jsou vinice - Ság-Hegy patří k nejmenším vinařským terroir v Maďarsku, pěstují se zde - podobně jako na Somló - výhradně bílá vína.

Tokorcs

Milovníci koní a letadel si přijdou na své ve vesnici Tokorcs, která leží asi 5 kilometrů západně od Celldömölku cestou na Sárvár. Jednak je zde možnost jízdy na koních, jednak se zde nachází sportovní letiště organizující i vyhlídkové lety.

Ostffyasszonyfa

Stejným směrem, jen o kousek dál, u obce s nevyslovitelným názvem, leží automotodrom - závodní okruh Pannonia Ring. Je volně přístupný po celý rok.

Termální lázně

V okolí města najdete i několik další termálů, z nichž nejznámější je bezesporu Sárvár (20 km). Z těch větších stojí ještě za zmínku Pápa (22 km); milovníky malých sezónních termálních koupališť potěší vesnice Mesteri (7 km) a Borgáta (17 km).

Za optimální výchozí orientační bod považujme Brno. Tudy totiž povede většina tras ze zbytku České republiky.

Varianta A (nejrychlejší): Po dálnici D2 do Bratislavy, zde přímo bez odbočování pokračujeme po dálnici směr Győr. Těsně před Győrem, na exitu 129 se napojíme na dálnici M85 a M86 směr Szombathely. Na exitu 124 sjedeme doleva směr Celldömölk.
Vzdálenost z Brna 269 km. Nutná slovenská a maďarská dálniční známka.

Varianta B (nejkratší): Z Brna po dálnici D2, sjet na exitu Břeclav, projet městem a přes hraniční přechod Poštorná do Rakouska. Pokračujeme po rakouských okreskách podél řeky Moravy směr Hohenau, Angern, Marchegg, Bad Deutsch-Altenburg (most přes Dunaj), Gattendorf, Mönchhof, Hainburg, a Frauenkirchen a přes přechod Pamhagen vjíždíme do Maďarska. Ihned za přechodem odbočíme vlevo. Odtud je to 16 km do Kapuváru. Na semaforu přejedeme hlavní ulici rovně a pokračujeme až k vesnici Beled, kde křížíme dálnici M86. Posledních 29 km je stejných jako u varianty A. Tato cesta je orientačně náročnější, ale odpadá nutnost shánět dálniční známku pro Slovensko, Rakousko a Maďarsko.
Vzdálenost z Brna 260 km.

Varianta C: Po rychlostní silnici do Vídně, odtud po dálnici A3 směr Eisenstadt, přejezd do Maďarska na přechodu Klingenbach-Sopron. Od rakousko-maďarské hranice jedeme stále po silnici č. 84 směr Balaton až na kruhový objezd Sárvár-východ. Zde doleva směr Celldömölk, Pápa - do cíle pak zbývá 19 km.
Vzdálenost z Brna 274 km. Nutná rakouská dálniční známka.

Dálniční známky:
- rakouská 10denní stojí 9,60 EUR, levnější je na rakouské hranici přímo za EUR
- slovenská 10denní stojí 10 EUR, levnější je platit ji přímo v EUR na slovenské hranici
- maďarská 10denní stojí 3820 HUF, nově i lokální župní známka za 5450 HUF na celý rok; kupuje se na hranici a je v elektronické podobě.
Všechny dálniční známky lze koupit v elektronické podobě předem z pohodlí domova.

GPS souřadnice:
lázně Vulkánfürdő: N 47° 14,633´ E 17° 08,683´
apartmány Magdi vendégház: N 47° 14,984´ E 17° 09,199´

Vaše ohlasy


Zdenka Pospíchalová
Ubytováni jsme byli v hotelu Vasvirág. Lokalita Celldömölku nám vyhovovala, klidné ubytování i lázně. Majitel příjemný. Jeden vroubek to mělo, v koupelně by se mohlo občas použít i savo. Počasí nám vyšlo. Nenašli jsme moc možností, kam zajít na maďarské jídlo.

Ladislav Drajsajtl
V hotelu Vasvirág jsme strávili příjemný týden a vyhovoval nám jeho poklid a také pohodlný poměrně prostorný pokoj. Majitelé jsou příjemní a pobyt byl naprosto bezproblémový. Termální lázně jsou menší, ale i počet návštěvníků není vysoký a proto je zde poklidnější atmosféra a pohoda ve skvělé termální vodě. Plusem je hezký velký plavecký bazén v němž si můžete opravdu dobře zaplavat.

Váš názor nás zajímáMagdi vendégház


Ceník platný od 01.10.2022 do 31.12.2022 - ceny na vyžádání

V cenách je zahrnuto ubytování včetně ložního prádlo, parkování, WiFi.

Platba: - záloha 10 % z ceny splatná při vystavení voucheru zde v CZK (obvykle převodem - faktura, nebo po domluvě)
	   - 90 % z ceny splatné na místě při nástupu na ubytování (platí se v EUR hotově)