Győr

Győr, zvaný též město setkávání, leží na řece Rábě jen těsně za slovenskými hranicemi. Doporučujeme ho navštívit coby krásné kulturní a historické město, přičemž lze výhodně skloubit návštěvu s relaxací ve známých termálních lázních. Ty - jako jedny z mála - nabízejí velké množství dětských atrakcí uvnitř areálu; jejich provoz tak není omezen jen na letní období, ale poskytují vyžití pro děti celoročně. Předností je i velmi výhodná poloha - z Brna (převážně po dálnici) jen 200 km, z Prahy 400 km. V neposlední řadě nás překvapí příjemné ceny při špičkové kvalitě zboží i služeb. Přičteme-li k tomu ochotu a pohostinnost místních obyvatel, nelze návštěvě Maďarska (a lázní zvlášť) odolat.


Doporučujeme:
- pro klienty všech věkových kategorií, pro něž je hlavním cílem relaxace a zároveň možnost kulturního vyžití
- město nabízí velké množství různých akcí, obchodů a historických památek
- ubytování v komfortních penziónech, snídaně v ceně noclehu


Penzión Relax


Ubytování se nachází v komfortním rodinném penziónu v klidné části města, na nábřeží řeky Ráby, asi 900 metrů od termálních lázní, mimo hlavní komunikace. Historické centrum s množstvím památek, restaurací a obchodů je vzdáleno rovněž cca 1000 metrů.


Penzión byl postaven v roce 1998 a má celkem 12 pokojů. Většina z nich je dvojlůžkových, ale v patře jsou k dispozici i pokoje tří a čtyřlůžkové. V některých pokojích je možnost přistýlky. Součástí každého pokoje je vlastní sociální zařízení se sprchou a WC, telefon a televize se satelitním a kabelovým příjmem. Všechny pokoje jsou zařízeny novým nábytkem, vše je čisté a upravené. Volně lze využívat připojení k internetu přes Wi-Fi.


V přízemí se nachází jídelna, kde se podávají snídaně. Jedná se o rozšířené kontinentální snídaně - káva, mléko, kakao, 4 druhy čaje, müsli, máslo, margarín, 3 druhy džemu, med, šunka, 3 druhy salámu, 2 druhy sýra. Dle přání připravuje obsluha ham-end-eggs nebo omelety v libovolném složení. Uzavřený dvůr skýtá bezpečné parkování v podobě 6 krytých a 4 nekrytých stání. Na přání lze zapůjčit kola nebo zorganizovat vyjížďku kočárem. Celý penzión je velmi dobře veden a poskytuje ubytování na vysoké úrovni, která uspokojí i náročnější klienty.


Penzión Pető


Ubytování se nachází v komfortním rodinném penziónu v centru města, na jedné z klidnějších ulic, asi 200 metrů od termálních lázní. Historické centrum s množstvím památek, restaurací a obchodů je vzdáleno cca 400 metrů.


Penzión se nachází ve starém zrekonstruovaném domě a má celkem 7 pokojů. Všechny pokoje disponují dvojlůžkem a rozkládacím gaučem. Součástí každého pokoje je vlastní sociální zařízení se sprchou a WC a televize se satelitním a kabelovým příjmem. Všechny pokoje jsou zařízeny novým nábytkem, vše je čisté a upravené.


Uzavřený dvůr skýtá bezpečné parkování v podobě 6 nekrytých stání. Celý penzión je velmi dobře veden starším manželským párem a poskytuje ubytování na vysoké úrovni, která uspokojí i náročnější klienty.

V severozápadním cípu Maďarska, 60 kilometrů od hraničního přechodu Bratislava - Rajka, se nachází město Győr. Díky své poloze (je to sem stejně daleko z Bratislavy, Vídně i Budapešti) dostal přízvisko "město setkávání". Jedná o město starobylé; počtem kulturních a historických památek mu v Maďarsku náleží druhé místo, hned za Budapeští. Győr leží na soutoku tří řek - Ráby, Rábcy a Mošoňského Dunaje - a první zmínky o městském osídlení tu nalezneme před více než tisíci lety, kdy zde bylo svatým Istvánem I. založeno biskupství.

Győr je městem festivalů, městem, které po stránce kulturních zážitků uspokojí i ty nejnáročnější milovníky po celý rok. Město s prudce se rozvíjejícím hospodářským i obchodním životem nabízí vynikající podmínky i k setkávání podnikatelů. Léčivá voda termálních lázní, stejně jako přírodní a kulturně historické památky okolí – vodní svět Szigetközu (Malého žitného ostrova) a Pannonhalmská pahorkatina – lákají všechny, kteří touží po oddechu a rekreaci. Ve městě byly znovu otevřené lázně Rába Quelle, vynikající místo k setkáním. Jejich služby poskytují nové výborné možnosti aktivního odpočinku, léčení a rekreace./p>

POZOR - termální lázně jsou po rekonstrukci opět v provozu!

Termální lázně Rába Quelle se rozkládají na polostrově mezi Mošoňským Dunajem a řekou Rábou a nabízejí překrásný výhled na historické centrum města. Původní, v sezóně ještě i dnes fungující koupaliště postavili v roce 1931 na ploše 5 ha podle plánů Alfréda Hajóse. O győrské vodě se díky její léčivé schopnosti zmiňují už středověké kroniky. Vodu s teplotou 67 stupňů Celsia vyvěrající z termální studně hluboké 2000 m prohlásili za léčivou v roce 1978. Vlastní Rába Quelle v dnešní podobě, termální lázně plné zážitků, otevřely své brány 3. října 2004 a nově po kompletní rekonstrukci v červnu 2023.

Dispoziční řešení

V areálu se nachází celkem devět bazénů, z toho dva jako venkovní koupaliště. V nově zbudovaném komplexu najdete pět zážitkových bazénů s teplotou vody 32-36 stupňů, tři léčivé bazény s teplotou 33-38 stupňů a dětský minibazén s herním koutkem. Dva bazény mají vnitřní a venkovní část, fungují - stejně jako všechny ostatní - celoročně. Zajímavostí je jeskyně s hvězdnou oblohou a termální vodou 37 stupňů. Děti ocení zejména dva tobogány o délce 64 a 38 metrů. Další tobogán je v provozu během letní sezóny v areálu venkovního koupaliště. Léčebné bazény jsou uzpůsobeny k sezení po celém obvodu, případně ležení v určitých částech; hloubka léčebných bazénů je cca 100 cm.

Voda - zdravotní indikace, terapie

Termální alkalicko-hydrogenkarbonátová a chloridová voda se pro obsah jódu zařazuje do skupiny jódových léčebných vod. Obsahuje též významné množství křemíku. Győrská léčivá voda se doporučuje k léčbě artrózy kloubů, resp. k léčbě pacientů trpících chronickým zánětem kloubů a svalů. Pacienti s chronickým zánětem ženských orgánů, zánětem průdušek anebo rozedmou plic mohou právem důvěřovat léčivému účinku termální vody. Je možno ji užívat při chorobách trávicího systému; při snížené činnosti štítné žlázy je také účinná.

Od října 2004 opět funguje léčebný úsek v bezprostřední blízkosti bazénů. Vítá nejen hosty toužící po relaxaci. Uznávaní odborníci pomocí špičkové technologie vykonávají procedury v novém prostředí v zájmu co nejširšího uspokojování nároků. Díky modernímu systému je objednávání pacientů jednoduché a procedury na sebe navazují. Oddělené místnosti zabezpečují nerušený průběh procedur, po kterých mají pacienti možnost relaxace v příjemných odpočívárnách.

Jako v každých lázních, tak i zde v Győru se nabízí celá řada léčebných a wellness procedur:

balneoterapie: koupel v bazénu, bahenní zábal, perličková koupel, zátěžová koupel, podvodní masáž
mechanoterapie: léčebný tělocvik, podvodní tělocvik, masáž, léčebná masáž, thajská a reflexní masáž
elektroterapie: selektivní elektrostimulace, ultrazvuk, interferenční proudy, TENS, subaqualis UZ, diadynamické proudy, iontoforéza
fototerapie: biotronová světloléčba
hydroelektrická léčba: elektrické vanové koupele
ostatní procedury: fytoterapie, suchá a mokrá pára

Ostatní služby

V areálu lázní čekají na hosty různé možnosti občerstvení, vodní bar, v hale snack bar Colibri a restaurace.
Platby za vstupné a za procedury lze uskutečňovat pomocí všech běžných platebních karet, platby za občerstvení a suvenýry jsou možné pouze ve forintech!

Na sever od Győru se rozkládá Szigetköz (Malý Žitný ostrov) ohraničený Mošoňským Dunajem a hlavním tokem Dunaje. Celá oblast je přírodní rezervací prostoupenou spletí menších či větších tekoucích i slepých ramen řeky. Blíž po ruce to mají návštěvníci Mosonmagyaróváru, ale ani z Győru to není daleko. Nejsevernější vesnicí Szigetközu je Dunakiliti, zde stojí rozhodně za shlédnutí vodní dílo Gabčíkovo. Milovníci vesnických termálů si přijdou na své v nedalekém Lipótu. Zájemci o koně si mohou pronajmout jízdu v některých přilehlých vesničkách (Máriakálnok).


Co ale rozhodně stojí za malý výlet, je nedaleká vesnice Pannonhalma. Necelých 20 kilometrů od centra Győru stojí na nepřehlédnutelném kopci přes tisíc let staré arcibiskupství, chráněná památka UNESCO. Kromě hlavního komplexu budov je součástí i kaple a památník hrdinů, odkud se otvírá nádherný pohled do kraje s vinicemi. Na východním úpatí svahu stojí opatské vinařství, založené v roce 996. Zdejší terasa vybízí k usednutí a příchozí se zde mohou účastnit degustací či si jen nakoupit místní vína přímo u zdroje. Doporučuji zejména místní skvosty - cuvée Hemina, Tricollis nebo skvělý Pinot Noir. Často se zde konají i menší hudební akce.


Ještě kousek na jih po hlavní silnici č. 82, na úpatí pohoří Bakony, narazíme na vesnici se zvláštním názvem "Česnek". Píše se to tedy maďarsky - "Csesznek" a její dominantou je stejnojmenný hrad, nebo spíše zřícenina. V pozadí s bakoňskými lesy skýtá romantickou podívanou. Další tipy k poznávání najdete v sekci Pápa - okolí.


Za optimální výchozí orientační bod považujme Brno. Tudy totiž povede většina tras ze zbytku České republiky.

Varianta A (nejrychlejší): Po dálnici D2 do Bratislavy, zde přímo bez odbočování pokračujeme po dálnici směr Győr. Z dálnice M1 sjedeme na exitu 129 do Győru; ihned za cedulí na prvním semaforu (vpravo před sebou uvidíme nákupní centrum) následujeme odbočku vlevo na lázně (termálfürdő, značeno též jako Kossuth L. utca). Odtud už jedeme stále po hlavní ulici (Kossuth L. utca) až k penziónu Pető (asi 1,5 km). U něj (nebo i dříve) lze odbočit doprava na nábřeží, a dojet tak snadno k penziónu Relax.
Vzdálenost z Brna 201 km. Nutná slovenská a maďarská dálniční známka.

Varianta B (nejlevnější): Po dálnici D2 do Bratislavy, za ní sjet na exitu Jarovce (71. km D2) a dále po silnici č. 2 přes Rusovce a Rajku do Mosonmagyaróváru. Průjezd městem poněkud zdržuje hustý provoz a množství semaforů. Mosonmagyaróvár opouštíme po hlavní silnici č. 1. Po 35 kilometrech přijedeme do Győru; ihned za cedulí na prvním semaforu (vpravo před sebou uvidíme nákupní centrum) následujeme odbočku vlevo na lázně (termálfürdő, značeno též jako Kossuth L. utca). Odtud už jedeme stále po hlavní ulici (Kossuth L. utca) až k penziónu Pető (asi 1,5 km). U něj (nebo i dříve) lze odbočit doprava na nábřeží, a dojet tak snadno k penziónu Relax.
Vzdálenost z Brna 199 km. Nutná slovenská dálniční známka.

Dálniční známky:
- rakouská 10denní stojí 9,60 EUR, levnější je na rakouské hranici přímo za EUR
- slovenská 10denní stojí 10 EUR, levnější je platit ji přímo v EUR na slovenské hranici
- maďarská 10denní stojí 3820 HUF, nově i lokální župní známka za 5450 HUF na celý rok; kupuje se na hranici a je v elektronické podobě.
Všechny dálniční známky lze koupit v elektronické podobě předem z pohodlí domova.

GPS souřadnice:
Relax panzió: N 47° 40,887´ E 17° 37,253´
Pető panzió: N 47° 41,167´ E 17° 37,567´

Vaše ohlasy


Michal K. - ubytováni v Penzión Relax
Dobrý den. V Penzionu mi líbilo proto jsme se tam vraceli. Hlídané parkoviště. Město je hezké pro večerní procházky. Lázně vhodné i pro děti. Kuchyně je tam skvěla. Mohu jen doporučit.

Iveta - ubytováni v Penzión Relax
Dobrý den,v penzionu Relax byla velmi milá paní recepční, která nám ve všem vyšla vstříc, jak s výlety, tak se snídaní. Akorád jsme tu byli poprvé, tak nás překvapilo to, že je to skoro v centru města, nemohli jsme penzión nalézt a pak docházka do lázní, ve kterých je vstup jen na celý den - platba a né třeba jen na půl dne, protože po sezóně je těch bazénů málo. Děkujeme

I.S. - ubytováni v Penzión Relax
Dobrý den, předem bych chtěla poděkovat hlavně Vám pane Doktore za ochotu. S námi to nikdy není jednoduché, pokaždé si vymyslíme něco navíc. Z Vaší strany je všechno vždy vyřízeno co nejrychleji to jde. Ubytování v penzionu Relax je vždy excelentní, letos byly rozšířeny snídaně o sladké mňamky a jogurty, personál je vždy příjemný a milí a snaží se mluvit i česky (jsou roztomilí). Lázně jsou v létě bezkonkurenční a i když bylo okolo 40°C vodu v termálních bazénech přizpůsobovali, takže byla vždy velmi příjemná. Město bylo krásně vyzdobené a stihli jsme i program s Barokní svatbou a to je pokaždé pokoukání. Našli jsme si i čas na výlety, kterých je okolo Györu opravdu spousta. Prostě ideální místo pro dovolenou. Děkujeme a určitě jedeme znovu.

L.A. - ubytováni v Penzión Pető
Dobrý den, mockrát děkujeme za zprostředkování skvělého zážitku. Pokoje v penzionu jsou skromné, ale čisté a na přespání stačí. Snídaně podávané v penzionu byly výborné. Lázně nás překvapily svou velikostí a hlavně příznivou cenou. Město je krásné se spoustou památek. Už teď se těšíme na příští návštěvu.

Kristýna Motyčková - ubytováni v Penzión Relax
Dobrý den, s přítelem jsme si pobyt v Penzionu Relax v Gyoru náramně užili. Byli jsme nadšení z historického centra městečka, lázně byly příjemné, překvapilo nás velké množství českých turistů, ale náš dojem to nějak nezměnilo. Lázně byly velké, spousta bazénů, voda kolem 36-37°C, dopřáli jsme si i masáž, saunu a vířivky. Penzion byl čistý a útulný, obsluha velmi milá. Snídaně nám chutnali, možná bychom ocenili nějaké ovoce nebo zeleninu. Celkově jsme si pobyt opravdu užili a odpočinuli si. Děkujeme !

Radomír Šnyps - ubytováni v Penzión Relax
Dobrý den, omlouvám se za opožděnou reakci. Ubytování v penzionu bylo příjemné, přičemž samotný penzión se nachází na relativně klidném místě odkud není problém dojít za několik minut do centra města. V penzionu byla pravidelně udržovaná čistota a milý personál. Rovněž i Vám chceme poděkovat za ochotu a komunikaci při zajištění ubytování v Györu. Z naší strany Vás můžeme jedině doporučit. S pozdravem manželé Šnypsovi.

S.I. - ubytováni v Penzión Relax
Dobrý den, Györ a penzion Relax jsme navštívily již asi po 5-té a líbí se nám tu stále více. Poprvé jsme zde byly v letní sezóně a překvapila nás velikost areálu lázní který byl za jedno vstupné rozšířený i o venkovní bazény v zahradě. Jsou zde i atrakce jak vodní tak i suchozemské pro menší i velké děti - měli jsme roční a 11-leté dítě takže se vyřádily všichni. Navštívily jsme i lázně v Mosonmagyarováru, které jsou dost podobné Györu, jen bez atrakcí pro děti. Další zajímavý výlet jsme podnikly na Slovensko k přehradě Gabčikovo, i to mohu doporučit. Vydržely jsme tu celé dopoledne, dívaly jsme se na proplouvání velkých nákladních lodí zdvižemi a na další práce na údržbě přehrady. Penzion Relax nikdy nezklamal, vždy jsou tu vstřícní. Dokonce nám připravily i dětskou postýlku pro roční dítko. Asi za nejobětavější považujeme paní recepční Elizabetu, která je vždy usměvavá a příjemná i když musela být velmi unavená, protože přítomna byla skoro pořád. Těšíme se na další návštěvu Györu, protože už teď víme že přijedeme znovu. Děkuji

Věra V. - ubytováni v Penzión Relax
Dobrý den, ubytování v penzionu bylo perfektní,všude čisto a moc příjemný a ochotný personál. Navíc na úžasném klidném místě v tak velkém městě jako je Gyor a do lázní se vzhledem k blízkosti dalo i krátkou procházkou dojít. Kdyby jsme uvažovali navštívit tyto lázně znovu, jistě bychom se s radostí ubytovali opět v tomto penzionu. Vám pane doktore mockrát děkuji za spolupráci a vstřícnost, za informace a podklady k cestě, včetně základního slovníku, který přišel často vhod a doufám, že bude další příležitost podívat se do Maďarska. Všem Vás mohu jen a jen doporučit. Velké díky, s pozdravem Věra.

J. K. - ubytováni v Penzión Relax
Dobrý den, pobyt v Gyoru byl vynikající.Budu Vás doporučovat ,díky moc za zajištění. Omlouvám se za opožděnou reakci,ale již do Maďarska jsem jel s nachlazením a jak jsem přijel domů,musel jsem lehnout s chřipkou. S pozdravem K.

Y. S. - ubytováni v Penzión Relax
Dobrý den, opět děkuji za zprostředkování ubytování v penzionu Relax. Byli jsme tady již podruhé a moc se nám tu líbilo. Hlavně je tady větší klid než v Petö, kam jsme jezdili dříve ( hluk ze silnice). V Petö zase byly větší pokoje pro 3 osoby. Ještě jednou děkuji a těším se zase příště :-) Y. S.

A. F. - ubytováni v Penzión Pető
Dobrý den, pane doktore, myslím, že za nás za všechny mohu říci, že to bylo vyhovující. S penziónem máme dlouhodobě dobrou zkušenost. S pozdravem, Aleš F.

J. K. - ubytováni v Penzión Relax
Dobrý den, určitě neobtěžujete, byli jsme velmi spokojeni, chtěla jsem Vám to dát vědět, ale teď před Vánocema je toho hodně.Ubytování bylo úžasné, domluva na recepci taky šla bez problémů, nakonec ani nevadilo, že je to dál, než jsme chtěli, stálo to za to, všude čisto a uklizeno, snídaně výborné....a termály byly nad očekávání super.Určitě přes Vás ještě pojedeme, doporučila jsem Vás i známým. S pozdravem

Iva Svobodová - ubytováni v Penzión Relax
Vážený pane doktore, v tomto roce jsme byly v Györu již podruhé a penzionu Relax nemáme co vytknout. Poprvé nám úplně nevyhovovalo, že nebylo kde sušit mokré ručníky a plavky, tentokrát byla možnost usušení plavek v sušárně penzionu, také jsme oproti minule měly k dispozici lednici. Pokoje jsou čisté a prostorné, snídaně výborné (nevěděly jsme co si dát dřív) a hlavně personál je příjemný a milý. Líbí se nám i samotné město Györ, je plný památek a krásně vyzdobených kostelů. Už teď jsme se dohodly, že v květnu pojedeme zase. Brzy se ozvu s další objednávkou, těším se na další spolupráci.

G.T.
Vážený pane doktore, já se omlouvám, chtěly jsme Vám s děvčatama napsat a sdělit Vám, že ubytování nemělo chybu, příjemní lidé, čisto, dobré snídaně, více jsme si nemohly přát, krásné ranní pohledy na řeku a malá vzdálenost od lázní, které jsme si užívaly každý den. Město jsme prochodily křížem krážem a podívaly jsme se na něj i z věže. Celý pobyt jsme zhodnotily jako úžasný a budeme-li moci, rády využijeme Vašich služeb i v budoucnu. Ještě jednou děkujeme.

Váš názor nás zajímáPension Relax


Ceník platný od 01.05.2023 do 31.12.2023

obsazenost pokojecena za noc se snídaníturistická daň
1 osoba22 500 HUF450 HUF/os
2 osoby27 000 HUF450 HUF/os
3 osoby33 000 HUF450 HUF/os
4 osoby37 000 HUF450 HUF/os
dítě do 2,99 let0 HUF---


Pension Pető


Ceník platný od 01.05.2023 do 31.12.2023

obsazenost pokojecena za noc bez stravováníturistická daň
1 osoba18 000 HUF450 HUF/os
2 osoby21 000 HUF450 HUF/os
3 osoby24 000 HUF450 HUF/os
4 osoby27 000 HUF450 HUF/os
dítě do 2,99 let0 HUF---


Ceny zahrnují ubytování, ložní prádlo, uzavřené parkoviště, WiFi.

Platba: - záloha 12 % z ceny splatná při vystavení voucheru zde v CZK (obvykle převodem - faktura, nebo po domluvě)
	   - 88 % z ceny splatné na místě při nástupu na ubytování (platí se v HUF, jen hotově)