Kapuvár

Lázně Kapuvár přešly od června 2021 do režimu sezónního koupaliště. Apartmány Flóra ukončily činnost. Z tohoto důvodu ubytování v Kapuváru již bohužel nenabízíme. Zrušené rezervace budeme řešit individuálně, zaplacené zálohy lze pochopitelně využít na jiný pobyt. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ
Lázně Kapuvár přecházejí od června 2021 do režimu sezónního koupaliště. Apartmány Flóra ukončily činnost. Z tohoto důvodu ubytování v Kapuváru již bohužel nenabízíme. Zrušené rezervace budeme řešit individuálně, zaplacené zálohy lze pochopitelně využít na jiný pobyt. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ

V severozápadním cípu Maďarska, nedaleko Neziderského jezera, asi v polovině cesty mezi známými městy Sopron a Győr - se nachází městečko Kapuvár. Ačkoliv se jedná o město lázeňské, zatím se nedostalo do povědomí turistů tolik, jako mnohá jiná v této oblasti. Co do kvality nabízených služeb a možností relaxace však v ničem nezaostává. Se svými 11000 obyvateli je již dost velké na to, aby uspokojilo klienty, kteří rádi žijí a nakupují, na druhou stranu ještě dost malé na to, abyste si zde mohli v klidu a ničím nerušeni zarelaxovat. K tomu všemu typická pohostinnost místních lidí - to vše dohromady zaručuje spokojenou rekreaci po celý rok.


Kromě vlastních lázní najdete ve městě několik restaurací, větší množství obchodů včetně globálních supermarketů, skvělou pekárnu s širokým sortimentem několika desítek druhů výtečného čerstvého pečiva, banky, bankomaty, několik kostelů a historických památek.

Lázně Kapuvár přešly od června 2021 do režimu sezónního koupaliště. Apartmány Flóra ukončily činnost. Z tohoto důvodu ubytování v Kapuváru již bohužel nenabízíme. Zrušené rezervace budeme řešit individuálně, zaplacené zálohy lze pochopitelně využít na jiný pobyt. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ

Národní park Neziderské jezero (Neusiedler See, Fertő)

Třetí největší vodní plocha ve střední Evropě se nachází na pomezí Rakouska a Maďarska a v současné době funguje hlavně jako přírodní rezervace a útočiště pro nepřeberné množství ptačích druhů. Jedná se o nejzápadněji položené stepní jezero, charakteristické slanou vodou. Přes svou rozlohu (délka 35 km, šířka cca 7-15 km podle počasí) je velmi mělké - průměrná hloubka činí 50 až 60 cm, v nejhlubším místě nepřesahuje 180 cm. V suchých obdobích vysychá zcela. Na jeho březích se daří vzácným slanomilným rostlinám. Přírodní rezervace vznikla v roce 1991 a v roce 2001 byl národní park Fertő - Hanság prohlášen za světovou památku UNESCO, v níž se snoubí jedinečnost přírodního bohatství s kulturním dědictvím okololežících vesnic, a to jak na maďarské, tak na rakouské straně.

Cyklostezky

Rovinatá, jen mírně zvlněná krajina přímo vybízí k výletům na kolech, navíc je protkaná hustou sítí cyklostezek, a tak není třeba riskovat životy mezi automobily. Pravděpodobně nejzajímavější trasa vede malebnými vesničkami a vinicemi okolo celého Neziderského jezera, zčásti po maďarské a zčásti po rakouské straně. Objet celé jezero znamená našlapat na kole přibližně 75 kilometrů. Méně zdatní cyklisté mohou výlety kombinovat s dopravou cyklobusy nebo využít přívozu z mezi rakouskými obcemi Mörbisch a Illmitz. Určitě doporučujeme navštívit rakouskou stranu jezera, kde je více vinic a lze se v jezeře i vykoupat - viz fotogalerie z lokalit Mörbisch, Illmitz, Rust.

Fotogalerie Mörbisch
Fotogalerie Rust

Víno

Na maďarské straně je nejbližší vinařskou obcí Fertőszéplak, ovšem zdaleka nejvýznamnějším vinařským regionem je okolí Šoproně, kde se pěstuje převážně odrůda Kékfrankos (modrá frankovka). Tyto vinice se táhnou až ke hranicím u Fertőrákos. Na východních březích Neziderského jezera v rakouském Burgenlandu najdete rozsáhlé oblasti pěstování bílého vína, se vším, co k tomu patří - sklípky, vinotéky.

Fotogalerie Illmitz

Jezera

Neziderské jezero je v oblasti natolik dominantní, že se úplně zapomíná na existenci dalších poměrně velkých jezer v okolí, zejména na rakouské straně v okolí městeček Illmitz, Apetlon a St. Andrä. Největší z nich - Zicksee - nabízí i možnosti koupání.

Fotogalerie Zicksee

Historické památky

Za návštěvu určitě stojí 40 kilometrů vzdálené město Sopron (Šoproň), nebo na druhou stranu Győr; obě patří mezi nejhezčí města v Maďarsku vůbec. Jejich historická centra nabízí nebývalou koncentraci zachovalých památek. Asi deset kilometrů na sever od Šoproně, na březích jezera v těsném sousedství rakouských hranic můžete navštívit obec Fertőrákos s pozůstatky starořímského kamenolomu, v současnosti využívaného jako externí filmové ateliéry a přírodní divadlo. Mezi Kapuvárem a Šoproní se nacházejí rovněž dva proslulé zámky - jeden v Nagycenku, patřící známému rodu Széchényi, a hlavně zámek Fertőd, založený hrabětem Esterházy, nazývaný též maďarskými Versailles. Zde strávil podstatnou část svého života hudební skladatel Joseph Haydn a každoročně se zde koná festival věnovaný jeho tvorbě. V Nagycenku můžete rovněž navštívit muzeum železnic.

Vzdálenější cíle - telegraficky

Fertőd - 15 km, Nagycenk - 20 km, Sopron - 40 km, Győr - 65 km, Vídeň - 105 km, Balaton - 120 km, Budapešť - 180 km

Za optimální výchozí orientační bod považujme Brno. Tudy totiž povede většina tras ze zbytku České republiky.

Varianta A: Po dálnici D2 do Bratislavy, zde přímo bez odbočování pokračujeme po dálnici směr Győr. Přijedeme na slovensko-maďarskou hranici, na hraniční přechod nová Rajka. Na maďarské straně pokračuje kvalitní silnice M15 (cca 15 km) až k dálnici M1. Od 1. února 2015 je nově zpoplatněna jak M15, tak i dříve bezplatný úsek M1 mezi kilometry 160 a 166. Pokud se chceme vyhnout placení, je třeba sjet hned za hraničním přechodem směr obec Rajka a dát se po silnici č. 150 do Mosonmagyaróváru. Průjezd městem poněkud zdržuje hustý provoz a množství semaforů. Mosonmagyaróvár opouštíme po hlavní silnici č. 86 na jih směr Csorna, Szombathely, Balaton. Po 35 kilometrech přijedeme do města Csorna, na kruhovém objezdu odbočíme vpravo a pokračujeme směrem na Sopron. Kapuvár leží přímo na trase. Hned na kraji, první odbočka doprava, vede k lázním. Od hlavní silnice je to cca 500 metrů.
Vzdálenost z Brna 214 km.

Varianta B: Z Brna (D1 - exit 194) směr Mikulov. Cesta na hranice ubíhá velmi rychle, zčásti vede po rychlostní komunikaci. Silnice č. E461 nás dovede až do Vídně. Následuje řada podjezdů s kvalitním značením, nutno se stále držet na dálnici A2 směr Graz, přejet most přes Dunaj, dálnice A2 je místy značená jako A23. Bez jakéhokoliv odbočování opustíme Vídeň a teprve poté následuje oddělení dálnice A3 směr Eisenstadt. Po ní dojedeme až těsně před rakousko-maďarské hranice. Vlastní město Šoproň leží asi 10 km za hranicí, není však - pokud nechceme - nutno zajíždět dovnitř. Jedeme po silnici č. 85 směr Győr asi 40 kilometrů přímo do Kapuváru. Po hlavní silnici projedeme celým městem, na konci odbočíme vlevo a po 500 metrech přijedeme k lázním.
Vzdálenost z Brna 237 km.

Varianta C: Z Brna po dálnici D2, sjet na exitu Břeclav, projet městem a přes hraniční přechod Poštorná do Rakouska. Pokračujeme po rakouských okreskách podél řeky Moravy směr Hainburg, Bruck a Neusiedl a přes přechod Pamhagen vjíždíme do Maďarska. Ihned za přechodem odbočíme vlevo. Odtud je to 16 km do Kapuváru. Tato cesta je orientačně náročnější, ale kratší a odpadá nutnost shánět dálniční známku pro Slovensko či Rakousko.
Vzdálenost z Brna 214 km.

Dálniční známky:
- rakouská 10denní stojí 9,40 EUR, levnější je na rakouské hranici přímo za EUR
- slovenská 10denní stojí 10 EUR, levnější je platit ji přímo v EUR na slovenské hranici
- maďarská 10denní stojí 3500 HUF, nově i lokální župní známka za 5000 HUF na celý rok; kupuje se na hranici a je v elektronické podobě.
Všechny dálniční známky lze koupit v elektronické podobě předem z pohodlí domova.

GPS souřadnice:
Lázně Kapuvár: N 47° 35,863´ E 17° 02,158´

Vaše ohlasy


Marek Gwizdowski
Dobry den...naprostá spokojenost ..můžu jen..jen..doporučit..v Kapuvaru apartmány perfektní...ještě jednou díky!!...

K. K.
Do lazni jezdime v zimnich mesicich, ale pouze jen na otocku. Nyni poprve s ubytovanim. Byli jsme velice spokojeni , ubytovani vyborne. Priste urcite vyuzijeme. Pouze takova drobnost, vybaveni kuchyne nadobim neni ve vsech apartmanech stejne. Ale jinak pohoda.

Soňa Koutňáková
Dobrý den, moc bych chtěla poděkovat za skvělý servis a hlavně ochotu. Potřebovala jsem zařídit ubytování nestandardně s příjezdem po 20. hod. na apartmán do Kapuváru. Vše mi pan a paní Žibřidovi vyřídili k naší největší spokojenosti. Ještě jednou moc děkuji. A vřele doporučuji.

E. Holubová
Pobyt v lázních FLORA v Kapuváru v polovině listopadu mne nadchl. Potřebovala jsem teplo, klid, málo lidí, soukromí, útulno a čisto. Vše tam bylo! Vynikající ubytování ve vkusně a účelně zařízených apartmánech. Kávu jsme si dali na prosluněné terase. Počasí nezvykle přálo, takže bylo snadné přecházet v županu z apartmánu do lázní. Župany je dobré mít s sebou. Lázně samotné sice nesou stopu času. Asi by potřebovaly malou renovaci a vylepšení (vířivku, masážní trysky, apod.), ale jsou čisté a klidné. A to bylo pro nás zásadní. (Obávám se, že s vylepšením by narostl i počet klientů a zvýšila se rušnost místa.) Léčivá teplá voda prospěla tělu i duši. Hodláme se tam opakovaně vracet. Anglicky jsem se sice nedomluvila, ale ničemu to nepřekáželo - vždy jsme si nějak porozuměli :-) V městečku Kapuvár jsme dokonce koupili pár pěkných uměleckých věcí. Abych nezapomněla: Chválím nadstandardně vstřícný a pečlivý přístup CA Doktor ke svým klientům!

Pavel Kouřil
Dobrý den. V termálních lázních v Kapuváru jsme byli ss manželkou poprvé a s vlastním pobytem mohu vyjádřit spokojenost. Ubytování v apartmánových domech nám vyhovovalo, protože jsme si s sebou vzali i kola, jako ideální prostředek pro poznávání blízkého okolí včetně Neziderského jezera. Říjnový termín je ideální minimálně ze dvou hledisek, a to poklidná atmosféra v lázeňském areálu a příjemné počasí na turistiku (cykloturisté ocení téměř ideální rovinu krajiny). Ubytování i jednání personálu zaslouží pochvalu. Vlastnímu lázeňském zařízení (areálu bazénů) by však prospěla investice k odstranění následků dlouhodobého užívání a rozšíření atraktivity pobytu v bazénech (vířivky, masážní trysky apod.).

Roman a Marie Kollároví
Dobrý večer. Na dovolenou v Kapuváru jsme se velmi těšili, Byli jsme zde poprvé, a to v říjnu. Při příjezdu nás překvapil park s krásnými květinami. Apartmán, který jsme měli pronajatý na týden se nám nechtělo opouštět, ještě v tomto období jsme mohli posedět na terase a bez problémů přecházet v županech do lázní. Ocenili jsme naprosté soukromí - takže pohoda, klídek a cigárko.V lázních nebylo mnoho lidí, což nám vyhovovalo. Voda příjemně unavující a hned po první návštěvě jsme pociťovali její blahodárné účinky. Při dorozumívání jsme využívali i slovníček zaslaný paní Žibřidovou, V restauraci, která je v areálu lázní, jsme se pokaždé dobře najedli. Doporučujeme navštívit trh, který se ve městečku koná každý čtvrtek, kde si mimo jiné můžete zakoupit výborné uzeniny. Děkujeme CA Doktor za krásnou dovolenou.

Koloniční a Mikolášovi
Dobrý den. V Kapúvaru jsem osobně byla již počtvrté. Třikrát jen ženy na prodloužený víkend a tentokrát s manželem a našimi přáteli v září na mé doporučení. Pobyt se jako obvykle vydařil a i ostatním se moc líbilo. Naprostá spokojenost! Plánujeme, že příští rok určitě zopakujeme. Jsme z Frýdku-Místku a příště pojedeme určitě na déle než čtyři dny. Na tak dlouhou cestu byl pobyt krátký. Koloničná.

Dana
V Kapuváru jsme byli nadšení. Ubytování super, neskutečně mnoho květin a zeleně, klid.Byli jsme v září. V lázních jsme byli poprvé, tak jsme nebyli dost připraveni na přechod mezi ubytováním a samotnými lázněmi. Prostě nám chyběly župany, které jdou sice na recepci půjčit, ale do toho se nám moc nechtělo. Výlet do Fertodu byl také krásný zážitek. Doporučujeme

J.Š.
Dobrý den. Byli jsme spokojeni, Děkujeme a určitě se na Vás zase brzy obrátíme s další poptávkou o podobný pobyt v lázních.

Romana Tupcová
Dobrý den, pobyt v Kapuaru byl velice příjemný. Krásné, čisté ubytování a laskavý personál. Doporučuji svým přátelům a známým. Už plánujeme další návštěvu lázní. Děkuji za zprostředkování.

E.Z.
Dobrý den, velmi děkujeme za vyčerpávající informace zaslané Vaší cestovní kanceláří k pobytu včetně mapky, slovníčku apod. V Kapuváru se nám moc líbilo, apartmán čistý, prostorný, zařízený. V areálu lázní a venkovních bazénů bylo na konci června poloprázdno, takže naprostá spokojenost.

Petr Žďárský
Dobrý den,náš pobyt v Kapuváru neměl chybu.Perfektní ubytování,služby atd.Moc se nám tam líbilo a doporučujeme ostatním.Rozhodně jsme tam nebyli naposledy a rozhodně využijeme opět vaši cestovní kancelář.Děkujeme vám za vše.Žďárský Petr

Ing. Jaromír Líska
Dobrý den paní Žibřidová, byli jsme spokojeni a myslím, že si takový pohodový, takřka týden, zase někdy zopakujeme. Ubytování v ap. H4 nemělo chybu. Apartmán byl útulný, čistý , vytopený a uklizený. Moc hezký. Lázně a jejich příslušenství by si už zasloužily jistou renovaci, ale k tomu možná časem dojde. Jinak v pohodě. Byly jsme dvě manželské dvojice, já a moje žena, švagr a švagrová. Takže nám ap.H4 plně vyhovoval. Velkou výhodou bylo, že bylo v lázních v tuto doslova pár hostů. Nakonec i ona jazyková bariéra nebyla zas tak vysoká, na recepci a u bufetu jsme se mohli domluvit anglicky. Ještě jednou děkuji za vaši pomoc při sjednání naší krátké odpočinkové dovolené. Jaromír Líska, Brno

J.A.
Dobrý den , vše bylo dle našich představ až na úklid , kuchyňská linka neuklizena , lednice špinavá . Celý týden úklid neproveden . Asi se projevil začátek sezony.

Petr Šimek
Dobrý den. Nemáme co vytknout. Velká spokojenost. Ubytování i lázně super a k tomu dobrá parta jako bonus. Děkujeme. Šimkovi

Dagmar Schneiderová
Dobrý den, v Kapuváru jsme byli poprvé, byli jsme spokojeni s ubytováním i s lázněmi. Ocenili jsme i to, že fungoval venkovní plavecký bazén s příjemnou vodou. A rovněž to, že jsou to lázně klidnější nepřeplněné.

Vlastislav a Hana Mervartovi
Dobrý den.Chtěl bych poděkovat Vaší cestovní kanceláři za perfektní zajištění pobytu v Kapuváru v minulém měsíci. Letos to byl třetí pobyt v Maďarsku a Váš servis byl dokonalý.Před lety jsme byli s Vaší cestovní kanceláři vGyoru k plné naší spokojenosti.Velice oceňujeme rady na cestu a hlavně slovníček nejpouživanějších slov afrází.Děkujeme a těšíme se na příští cesty do Maďarska s vaší CK. Ještě jednou děkujeme.

R.N.
Zdravím, v Kapuváru jsme byli již několikrát a vždy velká spokojenost. :-)

Koutňáková Soňa
Dobrý den, do Kapuváru jezdíme v zimním období. Letos jsme vyrazili a to jen náhodou, v létě. Jsme nadšeni. Lidí tam bylo sice více, ale ubytování i se psem prostě super!!! Velké poděkování paní Žibřidové, sehnala nám ubytování na poslední chvíli a vše klaplo. Moc děkuji.

Anna Jochová
Dobrý den,pobyt v Kapuváru opět neměl chybičku.Rádi se vracíme,letos si to ještě jednou zopákneme. Děkujeme

Z. B.
Dobrý den. Trochu s odstupem ale přesto Vám musím napsat pocit z našeho pobytu v Kapuváru. Byli jsme spokojeni moc, protože to je prostředí kde má člověk opravdu klid na odpočinek. Ubytování pěkné, obsluha paráda,bazény jsme měli téměř jen pro sebe, ( jen té maďarštině není moc rozumět ). Určitě se tam chceme vrátit opět. Doporučuji všem kdo hledá klidné místo = relax. Děkuji a určitě se objednáme znovu.

GG
Dobrý den, v Kapuváru jsme byli již podruhé a opět jsme byli velmi spokojeni. Hlavní devizou je klid, málo lidí, pěkné ubytování. Již teď se těšíme na listopad, kdy máme zarezervovaný další pobyt. Ještě jednou chci poděkovat za skvělý servis ze strany CA Doktor.

Hana
Pobyt v Kapuváru nám doporučila naše kamarádka, takže jsme věděli, že to bude vše super. Chválíme komunikaci s Vaší cestovní kanceláří. Také rady na cestu, pobyt a okolí. Ubytování se 2 ložnicemi poskytovalo naprosté soukromí pro dva manželské páry. . Vše čisté a účelně zařízené. Lázně malé , ale na víkendový pobyt naprosto dostačující. Všude čisto, klidné prostředí a málo lidí. Určitě se sem budeme rádi vracet..

Danuše Pavlovská
Dostali jsme poukaz jako vánoční dárek od příbuzných a to na termín 12.3.-18.3.2018. V termálních lázních v Kapuváru se nám moc líbilo, je tam příjemný personál. Ubytování v apartmánu nemá chybu, v přilehlé restauraci skvělá kuchyň i obsluha. Jediná chyba byly neupravené cesty v areálu lázní, po dešti se téměř nedalo projít a přes podmáčený trávník jsme nechodili. Rádi do lázní opět pojedeme a využijeme službu Vaší CK. Dana a Jaomír

Eva Kailová
Dobrý den, byli jsme v Kapuváru přes Nový rok, všude klid a málo lidí, skvělý relax. Krásné, dobře řešené ubytování, plnohodnotné vybavení kuchyně. Nebylo moc hezké počasí, tak jsme ocenili vždy krásné teplo v apartmánu. Lázně - malé, ale na pár dní pobytu vyhovující... škoda, že není bazén tak hluboký, aby se v něm dalo chodit (v zimě). Sauna by měla být v lázních v ceně pobytu, chybí alespoň jedna vířivka. 1.1.18 jsme nenašli ve městě žádnou otevřenou restauraci, kde bychom se najedli. Od CK jsme měli potvrzenou rezervaci silvestrovského večera v restauraci, která sousedila s lázněmi, ale tam o této rezervaci nevěděli. Naštěstí měli ještě místo, takže jsme se na Silvestra dobře najedli i pobavili. Celkově se nám pobyt líbil a budeme doporučovat dál EK

P.S.
Moc se nám tu líbilo. Klid, pohoda, hezké ubytování, málo lidí.

Tomáš Dostal
Děkujeme CA Doktor za skvělý prodloužený víkend v těchto lázních, voda byla super, ubytování také! Poznatky na příště: (1) Kdo má rád kočky, určitě si tam přijde na své. Jsou to vděční strávníci, ne jako ty naše šlechtěné potvůrky. A je jich tam nepočítaně. (2) Naše chyba byla, že jsme si nehlídali osušky. Jedna nám byla odcizena. (3) Jinak, jestli chcete vědět, který národ je ve střední Evropě nejhlučnější, tak vězte, že Češi s přehledem vedou. Navíc když jsou posilněni alkoholem. Tolik naše zkušenost.

SB
Dobrý den, přístup CA doktor byl profesionální. Týdenní pobyt v Kapuváru byl příjemný (relax a odpočinek). Hezké apartmány. Příjemný a ochotný personál. Vyhovoval nám klid, málo lidí a dostačující počet bazénů pro plavání i pro léčbu. Stihli jsme i jiné aktivity jako turistiku po okolí (Neziderské jezero/Neusiedler See v Rakousku), návštěvu jeskynního divadla Fertőrákos, města Sopron, zámků Fertöd a Széchenyi (Nagycenk). Doporučujeme - klidná dovolená.

A.G.
Dobrý den, v Kapuváru jsme byli již potřetí a pokaždé jsme byli velmi spokojeni. S místem,lázněmi,ubytováním,službami zkrátka se vším. Letos jsme jeli koncem srpna, tak až na víkend nás tam už nebylo mnoho ani v areálu. Jedinou smůlu jsme měli, že nám zavřel stánek s oblíbenými palačinkami .... nádherná byla opět květinová zahrada všude kolem.

Irena Trejdlová
Dobrý den, děkujeme CA doktor za výborné zajištění dovolené v Kapuváru. Ubytování bylo naprosto skvělé, personál ochotný. Využili jsme všechny bazény, jak pro plavání tak i pro léčebné účely. Ve dvou chladnějších dnech jsme si prohlédli nejen samotné město Kapuvár, ale byli jsme se podívat také po okolí - krásný je zámek Fertöd a nedaleké příhraniční město Sopron. Ve čtvrtek dopoledne se v Kapuváru konají trhy, které pro nás mají také své kouzlo. Týden v lázních byl pro nás relaxací a odpočinkem.

Věra Hrdličková
Se službami CA Doktor jsme byli vždy velice spokojeni, jako vždy, v Kapuváru jsme byli několikrát. Ubytování bylo pěkné, krásně jsme si zaplavali. Personál byl příjemný, areál nebyl přeplněný, prostě pohoda. Měli jsme jediný problém, přestal nám fungovat elektrický dvouvařič. Do hodiny od nahlášení (využili jsme překladač v Googlu) jsme dostali úplně nový vařič. Příští rok určitě pojedeme zase. Moc děkujeme......

Jaroslava Jílková
Dobrý den byli jsme velice spokojeni a určitě se vrátíme. Spokojenost s Vaší cestovní kanceláři rychlé a ochotné jednání. Děkujeme Jílková

Ladislava
V lázních Kapuvár jsme byli již podruhé a opět jsme byli velmi spokojeni! Vše začalo dobře popsanou cestou , takže jsme se drželi instrukcí a bez bloudění jsme pohodově dojeli až na místo určení. Celkově je tam klid, který nám vyhovuje, bydlení pěkné, pohodlné. Vodička příjemná :-) . Všem vřele doporučuji! Přeji příjemný den!

et
Super ubytování v apartmánech, na recepci jsme se domluvili bez problémů německy, anglicky ne. Personál pohodový, ochotný, všude čisto, wifi fungovala. Tento pobyt splnil naše očekávání na 100% - klid, relax. Děkujeme

Miroslav Franc
Dobrý den. Pobyt v Kapuváru nám doporučil kamarád. Jeli jsme s devítiletou a šestiměsíční dcerou. Kapuvár je sice vhodný až pro starší děti , nebo dospělé, ale mi jsme lepší relax nezažili. Vše je na slušném přístupu a respektu lázeňských hostů. Neměli jsme ani nejmenší problém se vstupem do bazénů s miminkem. Teplota vody byla pro naší malou dcerku akorát a vždy absolvovala 2x - 3x za den 10timinutové plavání a byla úplně nadšená. Navíc krásně spala . Měli jsme sebou všude i kočárek , takže jsme ji uspali v lázních a zatím užívali bazénů. Nebo v rámci otužovací jsem dělal procházky s kočárkem po venkovním areálu. Pro starší dcerku byl super každý z bazénů. S kamarády se vyřádila až až. Za mě osobně super víkend. Jako freediver jsem využíval venkovní 25 metrový bazén s příjemnou teplotou vody v kombinaci s teplými bazény. Ještě k ubytování . Je výborné a měli jsme apartmán , který odpovídá standartnímu českému bytu a vše je vybavené pro kompletní vaření. Vzhledem k tomu, že jsou v maďarských restauracích příznivé ceny, ani jsme neřešili nějaké jídlo z domu. Děkujeme CA DOKTOR za výtečnou organizaci. Těšíme se na další pobyty s vámi.

Veselý Milan
Dobrý den p Žibřidová Byli jsme tam už asi po desáté, vždy jsme jedili ve čtyřech a přes vaši cestovku, to vypovídá jen o jednom, že jsme tam maximálně spokojeni. Poprvé jsme jeli sami, byli jsme ubytováni v hlavní budově a opět maximálně spokojeni. Vždy se těšíme na opětovnou návštěvu. Doporučuji všem. V:M:

Ivan Blažek
Pobyt v Kapuváru jsme měli rezervovaný pro devět lidí, všichni byli spokojení. Služby bez problémů, apartmány pěkné, lázně sympatické - ještě na konci října fungoval i venkovní plavecký bazén. S pozdravem Ivan Blažek

Věra Šedivá
Dobrý den, paní Žibřidová, děkuji Vám jménem všech zúčastněných za doporučení a zajištění příjemného pobytu v Kapuváru, kde se nám všem moc líbilo. Jeli jsme tentokrát v počtu osm a náramně jsme si lázničky užili. Vyšlo nám nádherné počasí, je zde příjemný venkovní bazén na plavání, voda nadnáší stejně jako v moři. V léčivých bazénech sice nejsou žádné masážní trysky a chrliče, stejně tak ty vnitřní by zasloužily nějakou rekonstrukci, ale voda je opravdu účinná. Manželovi a kamarádce se tam výrazně zlepšila lupénka, všechny přestalo všechno bolet - vyjma bránice, která z přemíry smíchu bolela celé osazenstvo. Ale tak to má být, správná dovolená s příjemnými lidmi v hezkém prostředí, osázeném přehršlí barevných kytiček, fantastickým ubytováním.... prostě dovolená, kterou si může člověk objednat pouze u Žibřidů. Takže, doporučuji všem, kdo mají rádi klid a hezké prostředí. Určitě zase příští rok a prosím opět hezké počasí k pobytu. Vrátili jsme se za 5 dnů opálení jako od moře. Přeji Vám pěkné dny a těším se na další Maďarsko. Věra Šedivá

Marie Němcová
Dobrý den. Vzhledem k tomu že jsem již v Kapuváru byla a to dvakrát. Byla to dámská jízda spolužaček ze studií, již důchodkyně. protože jsme byly vždy spokojeny zařídila jsem pobyt pro mě a manžela jako dárek k výročí svatby /40let/. Přestože manžel není cestovací typ a ze začátku byl skeptický, velmi si ti to pochvaloval. Protože bylo v září úžasné počasí bazény byly teplé a to mu velmi vyhovovalo. Při odjezdu mi zdělil že pokud ty bazény budou zase takové pojede i příště. Nemohu nic než chválit a doporučit všem kdo má rád klid, kvalitní služby, výborné jídlo, cenově velmi příznivé a v neposlední řadě perfektní servis od Vás rychlost a ochota vyřízení je v dnešní době nadstandartní. Přeji i nadále hodně úspěchů. Marie Němcová .

T.Malinovski
Dobrý den, v Kapuváru jsme byli poprvé a lázně jako takové se nám líbily, klid, pohoda, volné lehátka, lavičky. Apartmány v areálu byly hezké, spoustu místa až na dvé chybičky, ve vestavěné lednici scházely dvířka výparníku, lednice chladila vkuse, museli jsme ji vypínat, aby nám nemrzly potraviny a posezení venku, čtyři krásné plástové židle a starý, nevzhledný stůl. Jinak velká spokojenost.

I.K.
Dobrý den, vše bylo v naprostém pořádku, líbilo se nám tam moc, byli jsme v ženském obsazení napoprvé sestry, příroda, koupání vše bylo v pořádku a pěkné. Ještě jednou děkujeme.

Sarzant
Výborné ubytování v areálu, neomezený vstup do termálu v ceně ubytování, vcelku dobré vybavení kuchyňky apartmánu, dobrá cena pobytu. Oproti avizovaní našel intrernet na žádnem apartmánu, jen na recepci termálu. Tam zavírají v 19:00 a potom jste nahraní!!! Je potřeba nápravy, nebo změnit zadání.

Jaromír Špaček
Dobrý den, v Kapuváru jsme byli celý týden a to v době od 12. 3. 16 do 19. 3. 16. Musíme napsat, že jsme byli mile překvapeni jak s ubytováním, tak s personálem. Náš kamarád měl úraz a s takovou ochotou a snahou nám pomoci, se nám ani nezdálo. Jen ta komunikace z naší strany byla horší. Personál se snažil se s námi za každou cenu domluvit. Německý jazyk jsme ovládali jen tak tak, ale vždy jsme se domluvili a vše si vyřídili. Chtěli bychom se do Kapuváru znovu vrátit a představa rozkvetlých lázní s venkovními bazény je opravdu lákavá. Také je veliká výhoda, že tam byl klid. Naše hodnocení je veliký palec NAHORU. Špačkovi

petr
Příjemný pobyt, hezké apartmany, ochotný personál. Jediným nedostatkem bylo spaní na nepohodlné rozkladací sedačce.

Zdenek Smetánka
Z.S. Dobrý den. Vážení, pokud hledáte příjemné, klidné, čisté lázně s ochotným personálem, jste na těch správných stránkách. Do Kapuváru jsme vyrazili na doporučení naší neteře a skutečně její veskrze příznivé reference odpovídaly skutečnosti. Snad ze všeho nejvíc jsme ocenili minimální obsazenost. Všude bylo dost prostoru a navíc díky "dospělé" klientele i všudepřítomný klid. Při svém pobytu jsme využili nabídku polopenze, což můžeme díky domácí skvělé kuchyni každému doporučit. A když připočítáme i nezvykle příznivé ceny, tak jsme si jisti, že jsme v Kapuváru určitě nebyli naposledy.

Soňa Stehlíková
V Kapuváru je naprosto úžasně !! Ubytování, lázně, okolí vše parádní, včetně servisu CA doktor :) Poslední víkend v Lednu jedem zase, jen dámská jízda a už teď se nemůžu dočkat :-)

ji
Zdravím. Kapuvár termál Flora. Trošičku jsme byli oproti minulému pobytu zaskočeni, protože zřejmě nestihli po minulých ubytovaných v apartmánu vyměnit vadné žárovky a doplnit příbory a podobné drobnosti. Ovšem požitek z malých a klidných lázní, kde se na Vás všichni usmívají a snaží se vám vyhovět, zcela zastiňuje předchozí. Od minula mají dokonce české nápisy a opravdu se snaží mluvit česky. Ubytování i lázně je opravdu na výši. Nad všemi pobyty však ční servis, který s přehledem a na vysoké úrovni poskytuje CA Doktor. Děkujeme za Váš zájem paní Žibřidová, určitě se zase ozveme.

Pospíchalová Zdenka
Děkujeme za zajištění pobytu i stravování. Vše bylo naprosto v pořádku. Apartmán byl pěkně zařízený, vším, co člověk potřebuje. Lázně sice malé, ale pěkné a klidné. Maximálně nám to vyhovovalo. I když jsme v lázních byli v pozdějším termínu (v půli listopadu), dosyta jsme užili i venkovní bazén, kde jsme si krásně zaplavali. Všem, kdo mají rádi klidný pobyt, můžu jen doporučit.

Karel Vávře
Děkujeme CA Doktor za perfektní zajištění pobytu v Kapuváru, včetně písemných materiálů potřebných na cestu a pobyt. Apartmán prostorný, dobře vybavený. Lázně malé, ale útulné a klidné. Vzhledem k termínu našeho pobytu (konec října) bychom uvítali, kdyby vlastník areálu vybudoval chodníčky mezi apartmány a lázněmi, abychom nemuseli chodit mokrou a studenou trávou. S pobytem jsme byli spokojeni a pokud nám to zdraví dovolí, rádi se vrátíme v termínu příhodném i pro cyklistiku.

Przeczková Liběna
Dobrý den, chtěli bychom Vám poděkovat za zprostředkování velice příjemného pobytu v Kapuváru. Vše bylo perfektní a zaslouženě jsme si odpočali. Určitě se vrátíme. Děkuji Przeczková

Iva Ch.
Dobrý den, děkujeme pí. Žibřidové za skvělé zajištění našeho pobytu v lázních Kapuvár. Byli jsme tři rodiny a velice chválíme areál lázní Flóra. Pěkné ubytování, nádherná květena a vstupy do bazénů v ceně pobytu. I když bylo na konci července pod mrakem a občas i pršelo, nevadilo nám to. Mohli jsme využívat zastřešené bazény a ohřát se v horké léčivé vodě. Děkujeme a přeji novým klientům lázní hezký pobyt.

Jaroslav Ďoubalík
Dobrý den, díky za perfektní zajištění lázeňského pobytu, vše proběhlo k naší naprosté spokojenosti. Apartmán byl velmi dobře vybaven, využili jsme možnosti vlastního stravování, kuchyňka byla účelně zařízena vším potřebným. Velkou výhodou je volný vstup do lázní v ceně pobytu, apartmány jsou pár kroků od termálních bazénů, přes udržovaný trávník s krásnou květinovou výzdobou. Bazény s příjemně teplou vodou jsme ocenili i vzhledem k tomu, že počasí v druhé polovině června bylo letos i v Maďarsku docela chladné. Týdenní pobyt v Kapuváru neměl chybu, byl to perfektní relax. Rádi se budeme vracet. Srdečně zdraví Olina a Jarda.

D.R.
Dobrý den, pobyt v Kapuváru byl super. Bydlení nám přišlo fakt super i krásná květinová výzdoba:-)... Vyhovovalo nám,že jsme si mohli vybrat zda jídlo tam či si vařit. Vzali jsme si sebou i gril,takže večery skvělé. Lidí tak nějak akorát,takže celkově mohu vřele doporučit. Ještě jednou děkujeme

LG
Dobrý den, s cestovní kanceláří spokojenost, dostali jsme předem spoustu informací. Pobyt v lázních byl bez problémů, většina hostů byli Češi. Apartmán byl moc pěkný, jenom by mohl být trochu lépe uklizený před příchodem nových hostů. Přeji příjemný den.

Jarmila Ježkova
Dobry den.Naše dovolena v Kapuvaru se nam vydařila.Počasí bylo nadherne Až moc vedro.Ubytovaní super a jídlo take.Stačí poloviční porce nebo za týden ztloustnete.Moc nam vyhovoval krasný klid malo lidí.Ale potom přišel začatek prazdnin a bylo po klidu jelikož plavecky bazen je otevřen i pro veřejnost.Nadherna byla květinova vyzdoba .Děkujeme za příjemě ztravenou dovolenou.Manželé Ježkovi.

T.S.
Dobrý den, pobyt v Kapuváru se nám líbil, mohlo být o trochu lepší počasí ( 13 st. v červnu nic moc), ale za to nikdo nemůže. Byli jsme takto poprvé a měli jsme polopenzi, možná po těchto zkušenostech bych zvolil vlastní stravování. Větší možnost změny. Jízdní kolo v dosahu by se tam šiklo :-((. Díky

Radim Dudáš
Dobrý den, náš pobyt v těchto lázních byl krátký, jen dvě noci na to abychom celé okolí poznali blíže. Ale i to nám stačilo k maximální spokojenosti. Ubytování předčilo naše očekávání, všechny služby na vysoké úrovni, za dobrou cenu. Doporučujeme všem, kteří chtěji strávit pohodový pobyt v nepřeplněných lázních.

M. O.
Dobrý den, pobyt v Kapuváru neměl chybu. Perfektní zajištění pobytu v malých poklidných lázních s minimem návštěvníků, ubytování v hezkém prostorném apartmánu také na jedničku. Díky!

M.S.
Dobrý den, chtěla bych touto cestou poděkovat cestovní kanceláři za skvělé služby poskytnuté v souvislosti s naším pobytem v lázních Kapuvár. Výběr lázní byla skvělá volba, malé poklidné místo s pěkným ubytováním a cenově dostupnými službami. V blízkém okolí je spousta zajímavých míst k vidění, i o tom vás výborně informují v cestovní kanceláři. Kapuvár doporučuji všem milovníkům menších klidných lázní, nenechte si ujít příležitost ochutnat kuchyni, kterou poskytuje přilehlá restaurace a stejně tak výlet na blízký zámek Fertöd.

R. H.
Dobrý den. Děkuji o Váš zájem. V Kapuváru jsme již byli několikrát a to vždy v zimě, tedy mimo sezonu.Nám se tam moc líbí malé množství turistů,je tam klid a pohoda.Ubytování a cena, to je bomba, až na to ,že nám onemocněl spolubydlící a proto jsme platili více, ale je to tolik co bychom zaplatili v Búku bez vstupenky do lázní. Všimli jsme si ,že tam nebyli žádní češi.Minulý rok jich tam byla polovina,dnes nikdo. Apartmány byly obsazeny jen dva a to mi a jedni maďaři. Pokoje byly obsazeny rakušáky. To asi vše, přeji příjemný den.

E. B.
Dobrý den. Vše v naprostém pořádku. Tento apartmán jsme již měli a byla spokojenost. Ještě jednou děkuieme.

Váš názor nás zajímáLázně Flóra


Lázně Kapuvár přešly od června 2021 do režimu sezónního koupaliště. Apartmány Flóra ukončily činnost. Z tohoto důvodu ubytování v Kapuváru již bohužel nenabízíme. Zrušené rezervace budeme řešit individuálně, zaplacené zálohy lze pochopitelně využít na jiný pobyt. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ