Mosonmagyaróvár

Pokud se vám za teplou vodou nechce daleko, je ideální volbou Mosonmagyaróvár. Vzdálenost z Brna je pouze 160 kilometrů, což činí z Mosonmagyaróváru s přehledem nejbližší maďarské termální letovisko. Po dálnici jste tam dřív, než se naučíte vyslovovat jeho jazykolamný název... Ve velmi příjemném městě - říkejme mu nadále jen počeštěnou formou "Mošoň" - vyvěrá pramen poblíž historického centra a patří mezi pět nejúčinnějších termálních vod v Evropě. Přesto se těší většímu zájmu turistů až v poslední době a řadí se tak mezi klidnější lázeňská města. Ubytování, koupání i procházky městem a nákupy jsou zde velmi blízko pohromadě a město samotné nabízí velké množství zajímavostí i vyžití.


Doporučujeme:
- pro klienty všech věkových kategorií, pro něž je hlavním cílem relaxace mimo hlavní turistická letoviska
- v letní sezóně vhodné i pro děti, ale bez vodních atrakcí
- ideální pro milovníky procházek, cukráren a kaváren
- ubytování v hotelu přímo v areálu lázní s volným vstupem do bazénů, případně v blízkém privátním apartmánu


Termál hotel AQUA***


Nový tříhvězdičkový hotel je součástí areálu termálních lázní a nabízí svým hostům velmi příjemné ubytování s volným vstupem do lázeňské části již v ceně. Výhodou je rovněž poloha hotelu na klidném místě (zadní okraj lázeňského areálu) mimo hlavní komunikace. Do centra města je to asi 600 metrů.


Hotel má kapacitu 59 pokojů - jednolůžkových, dvojlůžkových a několik rodinnných apartmánů sestávajících ze dvou propojených pokojů. K dispozici je za poplatek podzemní garáž a uzavřené parkoviště. V ceně je rovněž užívání hotelové sauny, infrasauny a bazénu s vířivkou. Součástí hotelu je restaurace. Budova je bezbariérová.


Všechny pokoje jsou moderně zařízeny a vybaveny vlastním sociálním zařízením s vanou nebo sprchou. Standardem je kabelová televize, telefon, sejf a minibar. Pokoje standard plus jsou navíc vybaveny individuální klimatizací a WiFi připojením. Každý pokoj lze doplnit o jednu přistýlku. Snídaně je v ceně pobytu, podle volby lze objednat polopenzi. Možnost zajištění fakultativních sportovních aktivit v okolí - jízda na koni, tenis, zapůjčení kol nebo kanoí.

V hotelu jsou akceptovány všechny běžné platební karty. Doporučujeme pro klienty, kteří chtějí mít ubytování a lázně na jednom místě, bez nutnosti docházky. Úroveň hotelu nezklame ani náročnější hosty. Doporučujeme vyzkoušet!


Kaszás apartman


Ubytování se nachází v novějším rodinném domku (postavený v roce 2003) poblíž termálních lázní ve vilové čtvrti, mimo hlavní komunikace. Do centra města i do lázní je to asi 400 metrů.


Hosté nebydlí přímo v domě rodiny domácích, nýbrž ve zvlášť postaveném přízemním domku na zahradě. V něm jsou k dispozici tři samostatné bytové jednotky; každý byt má vlastní vchod. Dispozičně jsou první dva řešeny jako apartmán 1+1 s obytným pokojem, kuchyní a sociálním zařízením. V případě potřeby jsou tyto dva apartmány propojitelné vnitřními dveřmi v jeden velký - např. pro rodiny se dvěma dětmi. Třetí ubytovací jednotka je menší, typu garsonky 1+kk. Do všech pokojů lze umístit jednu přistýlku. Všechny tři apartmány mají ústřední topení a jsou tudíž v provozu po celý rok.


Zařízení všech apartmánů je obdobné - v obývacím pokoji najdete plnohodnotné dvojlůžko, televizi a šatní skříně. V kuchyni pak všechno obvyklé vybavení k vlastnímu vaření (elektrická plotýnka - vařič, mikrovlnka, lednička, kávovar, nádobí). Pokud jste zvyklí používat varnou konvici, doporučujeme si vzít vlastní, ta ve výbavě není. Jinak je vše v perfektním stavu, čisté a funkční. Sociální zařízení tvoří umyvadlo, sprchový kout a WC. K dispozici je volné připojení k internetu přes WiFi. Na přání připravuje paní domácí svým hostům snídaně.


Na dvorku stojí přístřešek se zahradním posezením a možností pořádat party, součástí je houpačka. Přátelskou atmosféru dotváří čtyřnohý člen rodiny Kaszásových - zlatý retrívr Aňa. Jako parkoviště pro vozy hostů slouží prostorný dvůr s uzamykatelnou branou. Celkově je toto ubytování velmi klidné a domácké a hosté se sem rádi vracejí. Možná i proto ovládá paní domácí i několik vět česky, což usnadňuje domluvu.


Fészek fogadó


Ubytování v pensionu se snídaní, přibližně 200 metrů od vchodu do termálních lázní. Jedná se o rodinný podnik s velmi příjemným personálem, kam se hosté opakovaně rádi vracejí.


K dispozici je několik standardních pokojů pro dvě či tři osoby:


Dále suterénní apartmán pro tři osoby, případně dva dospělé a dvě děti:


A konečně i velký rodinný apartmán se čtyřmi ložnicemi a dvěma koupelnami pro až osm osob:


Ve společné jídelně se podávají bohaté snídaně formou švédských stolů. Součástí ubytování je zahrada, kde je k dispozici sauna a vířivka a k zapůjčení několik městských kol.


Všechny pokoje a apartmány jsou klimatizované a vybavené kabelovou TV. Samozřejmostí je fungující WiFi v celém objektu. Parkování pro hosty je zdarma.

Poloha: severozápadní Maďarsko, župa Győr-Moson-Sopron
Počet obyvatel: 32 000
Založeno: 1046

Mosonmagyaróvár leží v severozápadním cípu země - asi 15 kilometrů od slovenských a rakouských hranic, na břehu mošoňského Dunaje. Vznikl na místě středověkého hradu již v 11. století, odtud název Moson (německy Wieselburg). Druhá část města má původ v románském sídlišti (Óvár, německy Altenburg), o němž jsou první zmínky z roku 1263. Poněvadž nedaleko, směrem k Vídni, leží rovněž jeden Altenburg, bylo potřeba toto město odlišit přívlastkem "maďarský" - odtud Magyaróvár (Ungarisch Altenburg). Zatímco Óvár rostl do průmyslového a kulturního centra regionu, Moson byl po dlouhá staletí pouze větší vesnicí obývanou zemědělci a kupci. Obě části se spojily v jedno město v roce 1939. Turistickou přitažlivost pak získalo především po objevení léčebných účinků místní termální vody a založení lázní, které jsou řazeny mezi pět nejúčinnějších pramenů v Evropě.


Procházku městem začneme u starého středověkého hradu. Původní padací most, v 15. století přestavěný na cihlový, nás přivede k hradní bráně ve tvaru gotického tunelu, v níž najdeme pamětní desky připomínající dobu římského osídlení. Samotná budova hradu byla několikrát přestavěna, dnes má půdorys nepravidelného čtyřůhelníku. Po porážce Rákócziho vojsk ztratila vojenský význam a za vlády Habsburků zde byla (v roce 1818) založena vysoká škola zemědělská. Jejím pokračovatelem je současná Fakulta agrárních věd, která sídlí v objektu hradu dosud. Při vstupu je umístěna busta zakladatele původní vysoké školy, vévody Alberta Kazimíra Habsburského, která byla odhalena v roce 2004, k 185. výročí založení institutu. Uvnitř komplexu můžeme mimo jiné shlédnout muzeum agrárního institutu, a před hlavní budovou umístěné památníky první a druhé světové války a revoluce z roku 1956. Vedle se ještě nachází kaple Anny z Lucsony, postavená v roce 1713 na památku obětí morové rány.


Nedaleký vodní mlýn vybudovaný na rameni říčky Lajta (Leitha) fungoval od roku 1648 až do 80. let dvacátého století. O kousek dál, na Deákově náměstí stojí nejvýznamnější barokní památník ve městě - socha Sv. Jana Nepomuckého (Nepomuki Szent János szobor). Na přilehlé hlavní třídě (Fő utca) najdeme několik barokních obytných domů s typickými vnitřními dvorky, mezi nimi i nejstarší hostinec ve městě - Hotel u Černého Orla. Ten však v současnosti funguje již jen jako školní internát. Současná radnice byla postavena v roce 1892 v neorenesančním slohu a pamětní deska na její zdi připomíná úlohu města v napoleonských válkách. Ozdobou hlavní ulice je však dům Cselley-ház. V budově s některými gotickými prvky se nachází umělecké sbírky regionálního Hansági muzea a ve sklepích pak lapidárium z doby římské. Kolem staré radnice projdeme až na náměstí Sv. Ladislava (Szent László tér), kde zaujme pozornost svatogotthardský farní kostel z 18. století. Jde o chrám o jedné lodi, s interiérem vyvedeným v barokním slohu. V podsklepení je pochován arcivévoda Fridrich Habsburský s chotí. Socha Sv. Ladislava z dílny Ference Lebő pochází z roku 1993.


Po pěší zóně v centru města dojdeme k dalšímu církevnímu stánku - neogotickému evangelickému kostelu s pamětní deskou na protestantského kazatele Gála Huszára. Naproti kostelu, na prostranství mezi ulicí Magyar utca a Kórház utca, stojí socha Kámen Evropa, odhalená 30. dubna 2004, v předvečer vstupu Maďarska do Evropské unie. Kolem významné křižovatky a poté nemocnice se dostaneme k Hansági muzeu. V budově z roku 1912 probíhá stálá expozice věnovaná historii města a regionu. Na ulici Szent István Király směrem do městské části Moson spatříme reformační kostel, postavený v roce 1940 v sedmihradském stylu dřevěných kostelů. O kus dále, v domě čp. 123 se narodil významný maďarský houslista a hudební pedagog, Károly Flesch, na jehož počest se v Mosonmagyaróváru koná pravidelně mezinárodní houslové bienále. Pozorný návštěvník jistě objeví i další zajímavosti tohoto města; za povšimnutí stojí fakt, že kromě termálního lázeňství žije v dnešní době také stomatologií - tolik zubních klinik v přepočtu na počet obyvatel najdeme jinde na světě jen stěží. Je to patrně dáno geografickou polohou a z ní plynoucí orientace na zahraniční (převážně rakouskou) klientelu.

V klidném prostředí, a zároveň jen pár kroků od historického centra města, se rozprostírají termální léčivé lázně Mosonmagyaróvár. Zdejší pramen patří mezi pět nejúčinnějších termálních vod v Evropě. V roce 2009 a 2021 byla provedena rozsáhlá rekonstrukce a výstavba nové části lázní - byly vybudovány nové šatny a odpočívárny, restaurace, venkovní plavecký bazén a instalována vyhřívaná dlažba jak uvnitř v krytých pavilonech, tak venku okolo všech bazénů.


Dispoziční řešení

V areálu se nachází celkem 12 bazénů, narozdíl od většiny velkých lázní jsou všechny zdejší bazény v provozu celoročně (kromě dvou dětských bazénů a brouzdaliště). Ve staré - dolní části, která navazuje na vchod z budovy hotelu Flexum Termal, najdete nejteplejší zlatý léčebný bazén s teplotou 37-38 st. (v místech vývěru vody i kolem 40 st.) a stříbrný sedací bazén s teplou vodou. Oba jsou částečně kryté stříškou. V tomto traktu se dále nachází staré šatny, dva bufety, podkrovní odpočívárna, masáže, toalety a chrlič horkého pitného pramene. Další výhodou lázní v Mošoni jsou dva velké plavecké bazény, které v jiných lázních leckdy citelně chybějí. Díky nové přístavbě je k dispozici i dostatečný počet lehátek (samozřejmě zdarma) a prostor pro odpočinek.


Jako každé termální a léčivé lázně, i lázně Mosonmagyaróvár nabízejí řadu léčebných procedur od základních masáží přes specializované fyzioterapie až po různé koupele či zábaly. Podle ocenění Státního zdravotního ústavu je voda svým charakterem řazena do skupiny alkalicko-hydrogenkarbonátových a chloridových vod s vysokým obsahem minerálních solí. Zároveň obsahuje mnoho jodu, fluoru a křemíku. Použití této vody je možné jednak ke koupelím, jednak k pitným kúrám a inhalacím. Zdroje léčivé vody leží v hloubce 2000 metrů a jeho teplota je 74 stupňů Celsia.

1. Koupelová léčba nemocí pohybového ústrojí
- degenerativní poruchy kostí a kloubů
- chronické záněty kloubů a svalové revmatismy
- poúrazová rehabilitace pohybového ústrojí
- chronické záněty gynekologické

2. Inhalační léčba
- chronická bronchitida (kuřácká aj.)
- emfyzém - rozedma plic
- chronické nemoci vedlejších nosních dutin

3. Pitná kúra (max. 300 ml denně!)
- chronické žaludeční a střevní potíže - dyspepsie
- prevence zubního kazu u dětí
- poruchy štítné žlázy (pouze s lékařskou konzultací!)
- počáteční stadia aterosklerosy


Hosté hotelu Termál AQUA mají vstupné do lázní zdarma!

Samozřejmostí je široká nabídka wellness služeb, jako kosmetika, kadeřnictví, solárium, manikúra, pedikúra. K občerstvení slouží dva vnitřní bufety a dvě restaurace, kde se dá pořídit vše od základního občerstvení po plnohodnotný oběd.

Seznam bazénů v provozu

Ceník vstupného zde

Otevírací doba lázní zde

Mosonmagyaróvár je ideálním východiskem výletů na Szigetköz (Malý Žitný ostrov) ohraničený Mošoňským Dunajem a hlavním tokem Dunaje. Celá oblast je přírodní rezervací prostoupenou spletí menších či větších tekoucích i slepých ramen řeky. Jelikož mošoňská větev Dunaje protéká přímo městem, je možno si na několika místech domluvit projížďku na lodičce či půjčit kajak a vydat se na vodu na vlastní pěst. Nejsevernější vesnicí Szigetközu je Dunakiliti, zde stojí rozhodně za shlédnutí vodní dílo Gabčíkovo. Milovníci vesnických termálů si přijdou na své v nedalekém Lipótu. Zájemci o koně si mohou pronajmout jízdu v některých přilehlých vesničkách (Máriakálnok).

Za optimální výchozí orientační bod považujme Brno. Tudy totiž povede většina tras ze zbytku České republiky.

Varianta A (levnější): Po dálnici D2 do Bratislavy, za ní sjet na exitu Jarovce (71. km D2) a dále po silnici č. 2 přes Rusovce a Rajku do Mosonmagyaróváru.
Vzdálenost z Brna 163 km. Nutná slovenská dálniční známka.

Varianta B (rychlejší): Po dálnici D2 do Bratislavy, zde bez odbočování pokračujeme směr Győr do maďarska. Za hranicí jedeme po dálnici M15 a na exitu 2 sjíždíme do Mosomagyaróváru.
Vzdálenost z Brna 165 km. Nutná slovenská a maďarská dálniční známka.

Dálniční známky:
- rakouská 10denní stojí 9,60 EUR, levnější je na rakouské hranici přímo za EUR
- slovenská 10denní stojí 10 EUR, levnější je platit ji přímo v EUR na slovenské hranici
- maďarská 10denní stojí 3820 HUF, nově i lokální župní známka za 5450 HUF na celý rok; kupuje se na hranici a je v elektronické podobě.
Všechny dálniční známky lze koupit v elektronické podobě předem z pohodlí domova.

GPS souřadnice:
Termál hotel AQUA: N 47° 52,616´ E 17° 16,749´
Fészek fogadó: N 47° 52,588´ E 17° 16,766´
Kaszás apartman: N 47° 52,702´ E 17° 16,714´

Vaše ohlasy


Foldynovi - ubytováni v Aqua hotel termál
Opravdu útulné městečko plné zubních ordinací. V noci neuvěřitelně klidné. Hotel nenadchne ani neurazí. Nikdo se nemusí bát jazykové bariéry. Návštěvníků z Česka je tam řekl bych většina a jak na recepci tak v bufetech v lázních nějaké naše slovíčka pochytili a je tam opravdu snaha se domluvit. I když to podle aut venku vypadalo, že bude hlava na hlavě, v areálu se to krásně rozprostřelo a vždy se nějaké místečko na lenošení ve vodě našlo. Hosté jsou slušní, nekrade se, i když jsem jednoho asijského návštěvníka k večeru s elektronickou cigaretou v bazénu zaznamenal. V lázních nejsou atrakce pro děti což ocení lidé hledající klid a je tam 33 metrový plavecký bazén, to bylo naprosto luxusní plavání. Chtěl bych upozornit na fakt, že nějakou hotovost je s sebou dobré mít. Za prvé záloha na hodinky do lázní, popř. župany, a za druhé, součástí polopenze nejsou večer nápoje. Takže pivo, nealko, víno, kávu si platíme. To už ale jde i kartou. Dal bych ještě jeden tip. Nekoupil jsem si maďarskou dálniční známku a do Bratislavy jsem jel přes Rajku a Rusovce. A právě v Rusovcích je docela pěkný zámek, nebo klášter. Až pojedu příště okolo, určitě se tam zastavím.

MichalB - ubytováni v Kaszás apartman
Dobrý den, celkový dojem byl příjemný . Krásné prostředí Hotelu Flexum Thermal a personál se snažil. Podařilo se nám dopředu domluvit procedury a masáže což doporučuji všem kdo sem pojede. Na nějaké procedury musí být doporučení lékařů jinak vám je neprovedou . Počasí se vydařilo a pár výletů po městě a návštěva trhů byla také hezká. Moc děkujeme za VŠE .

Jiřina Balková - ubytováni v Kaszás apartman
Děkujeme za zprostředkování pobytu, se kterým jsme byli velice spokojeni. Ubytování je pohodlné, lázně nedaleko. Městečko je pěkné, do centra není daleko, lidé milí a příjemní. Velmi nám vyhovuje blízkost Panonhalmského benediktinského arciopatství, kam jsme si udělali překrásný výlet a určitě se tam zase podíváme. Jinak - lázně krásné, klidné a pohodlné, kromě soboty, kdy jsou přeplněné, hlavně jednodenními zájezdy z Moravy, to pak doslova "praskají ve švech". Příště sobotu vynecháme a pojedeme raději na výlet, v Maďarsku je hodně překrásných míst. Paní domácí je velmi milá, snaží se, aby hosté byli spokojeni. Určitě se tam budeme chtít vrátit. Panu doktorovi a celé jeho rodině přejeme vše dobré a nejlepší.

J.P. - ubytováni v Aqua hotel termál
Vážený pane doktore, V Mošoni jsme byli poprvé. Od roku 2010 jsme jezdili do Kapuváru, poslední léta i 3x až 4x ročně. Zde se nám líbilo a tyto lázně nám přirostly k srdci. Bohužel v současnosti z nich udělali sezónní koupaliště bez možnosti ubytování v hezkých apartmánech. Proto jme hledali nové možnosti. A jsme rádi, že jsme si vybrali právě Mosonmayárovár, přes který jsme jezdívali do Kapuváru. Byli jsme ubytováni v Aqua hotelu termál, kde jsme byli spokojeni jak s ubytováním, tak se stravou. Navíc jsme mohli večer navštěvovat bazének umístěný přímo v hotelu. A co se týká vlastního areálu termálních lázní moc se nám tam líbilo a byli jsme mile překvapeni. Nejen jeho velikostí, ale i možnostmi, které nabízel. Máme na mysli různé vířivky či masážní vodopády v bazénech řízené počítačem, ale i možnostmi občerstvení přímo v areálu. Jak v bistru, tak ve stánku na prodej langošů. Rovněž i možnosti odpočinku na lehátkách rozmístěných v celém areálu jak uvnitř tak venku. Využili jsme i možnost navštěvovat saunu. V poslední době proběhla celková rekonstrukce celého areálu. Tudíž vše bylo nové, čisté, na úrovni. I bazén s léčivou vodou, která je údajně hodnocena jako pátá nejlepší v Evropě, byl velmi příjemný. Velkým kladem byla i skutečnost, že v hotelu jsme každý obdržel elektronický náramek, který umožňoval otevírání branky pro vstup či výstup z areálu kdykoliv v průběhu dne. Takže kdykoliv jsme mohli chodit z hotelu do areálu a opačně jen v plavkách nebo županech. Dalo by se také hovořit o hezkém a klidném prostředí města v okolí lázní, ale to už by se z tohoto mého příspěvku stalo slohové cvičení. Takže závěr. Děkujeme Vám za zajištění pobytu prostřednictvím Vaší agentury, které bylo jako vždy výborné. A hlavně: JEDNOZNAČNĚ POBYT V MOSONMAGYÓVÁRU DOPORUČUJEME!!! S úctou a pozdravem J. P.

I. H. - ubytováni v Aqua hotel termál
Hezký den, vše bylo nadočekávání skvělé. Město mě velmi překvapilo, netušila jsem jak je malebné a kolik je tam památek. Super ubytování i jídlo. Lázně jsou po rekonstrukci perfektní. Jeden večer jsme měli hotelový bazén jen sami pro sebe a dobrá byla i masáž....a to jsem profík :)). Doprava vlakem také skvělá, nádraží je sice dál, ale taxi nás stálo na naše asi 100,-?! Prostě báječný, děkujeme moc.

Petr Š. - ubytováni v Aqua hotel termál
Dobrý den, pobyt se nám velmi líbil. Počasí nám sice moc nepřálo, ale odpočinek a relax v lázních, plavecký bazén na sportování, procházky v krásném městečku s hradem a parkem, dobré víno a výtečná maďarská kuchyně neměly chybu. Ubytování v pořádku, wifi na pokoji, trochu vázla výměna ručníků, ale jinak personál velmi vstřícný. A polopenze naprosto dostačující a chutná. Areál lázní se zčásti buduje - ve vnitřních prostorách asi sauny a venkovní úprava zahrady a dětského koutku. Bude to asi na novou sezónu už hotové. A zatím to vypadalo velmi slibně. Pobyt mohu jen doporučit.

Boková Petra - ubytováni v Aqua hotel termál
Pobyt v lázních se nám celkově moc líbil, ubytování bylo fajn, stravování formou polopenze v hotelu také a vzhledem ke krásnému počasí jsme mohli celé 2 dny strávit ve venkovních bazénech a na lehátkách venku na sluníčku, takže ani množství návštěvníků nám nepřišlo nepřiměřené. Kdyby pršelo, myslím, že by uvnitř bylo přelidněno. Každopádně moc děkujeme za zprostředkování pobytu a za celkově velmi kvalitní služby Vaší CK. :-)

Lukáš a Ivča - ubytováni v Kaszás apartman
V Maďarsku jsme byli již po několikáté, střídáme letoviska a každé má svoje něco "svého". Letos jsme byli poprvé v lednu a má to své kouzlo. Největší to, že je tu málo hostů v lázních, málo turistů v letovisku.. :) Mosonmagyaróvár má překrásné historické centrum. Doporučuji se po prohlídce zastavit na kávu a dezertík. Ubytování bylo čisté, majitelka velice příjemná a v apartmánu bylo krásně teplo. Doporučuji.

Alena Adámková - ubytováni v Kaszás apartman
Dobrý den, již několik let (letos počtvrté) jsme vyrazili do stejné lokality i do stejného apartmánu Kaszás v Mosonmagyáróvátu a to až na konci října. Opět nic nezklamalo, domácí příjemná, večery chladné, ale přitápěli, takže pohoda. Byli jsme parta 6 lidí, což je naprosto ideální, protože v Kaszásu jsou 3 apartmány, takže přestože více lidí, tak naprosté soukromí. Lázně jako vždy čisté a protože jsme si zvolili pondělí až pátek, nebyl nával ani v relaxačních místech ani v plaveckých bazénech. Prostě bezva týden, doporučuji všem.

Jan Maršík - ubytováni v Aqua hotel termál
Dobrý den, byli jsme s manželkou ubytováni ve dnech 9.-11.6.2017 v hotelu Aqua termál v Mosoni. Se všemi službami jsme byli velice spokojeni, dobré jídlo, blízkost termálního koupaliště, možnost využití welnes přímo v hotelu i ochotný personál. I když jsme měli pokoj ve druhém poschodí, poměrně daleko od recepce, WIFI fungovala spolehlivě. Jako bonus jsme měli i pěkné počasí. Využili jsme také skřínky v termálním koupališti. Na čtečce čipů v šatnách jsme si ověřili, do které skřínky si máme dát své věci. Po asi 1/2 hodině jsme však již skřínku nedokázali otevřít, kontrolou na čtečce jsme zjistili, že naše skřínka má úplně jiné číslo. Trochu jsme byli zděšení, jak se budeme domlouvat u vchodu při neznalosti jazyka. Vše dopadlo dobře, personál nám ochotně skřínku otevřel. Vše se však ještě jednou opakovalo při použití jiné skřinky. Jelikož jsme za chvíli chtěli odjíždět domů, raději jsme již další skřínku nepoužili a věci si nechali u lehátka. Ještě na jednu věc bych chtěl upozornit. Při cestě do Mosoně jsme jeli na doporušení po dálnici a odbočili až asi 1 km za hranicemi směr Rajka. Při diskuzi v termálkách jsme se dostali i na toto téma. Naši sousedé ze Slovenska nám řekli, že je nutné na Rajku odbočit dříve, ještě na slovenském území. Maďaři prý touto krátkou jízdu po dálnici pokutují. Nevím, kde je pravda, ale i cestou zpět domů jsme opět částečně využili maďarskou dálnici, aniž jsme měli dálniční známku. Víkend se nám vydařil, odpočinuli jsme si a načerpali nových sil. Touto cestou bych chtěl poděkovat CA DOKTOR za perfektní podklady pro cestu včetně typů na prohlídku okolí. Spokojení Manželé Maršíkovi.

Eva Moravcová - ubytováni v Aqua hotel termál
S pobytem v hotelu i s lázněmi jsme byli moc spokojeni.

D.Z. - ubytováni v Kaszás apartman
Dobrý den ,pane doktore návštěva apartmánu Kaszás dopadla na výbornou, cesta naprosto v pořádku necelé 3 hod. příjezd na ubytování opět bez závad byli jsme hned ubytováni a domluva s paní domácí bez problémů v němčině.Pokoj uklizen a kuchyňka plně vybavena. Do lázní opravdu kousek pěšky stejně jako cesta do centra města.Počasí nám v celku vyšlo i když přes noc byl pěkný mráz.ale ve dne na sluníčku pěkných 12 st.Lázně jsou cílem především návštěvníků ze Slovenska a v pondělí invaze zájezdů z Moravy ale jinak s pobytem v lázních jsme byli spokojeni ,překvapila nás bohatá nabídka jídel v restauraci a v celku za příznivé ceny.Děkujeme za zprostředkování ubytování a při další plánované návštěvě Maďarska se na Vás opět obrátíme.

Šedivá Věra - ubytováni v Aqua hotel termál
Dobrý den, pane doktore, dnes jsme se vrátili z Mošoně a navazujícího putování po Slovensku a jsme plni dojmů. Tak především děkujeme za dobrý typ, lázně jsme si moc užili a byli jsme velmi spokojení. Přestože pobyt začínal 28.9., koupali jsme se a dokonce i slunili venku a docela jsme se opálili. Opravdu zde byl klid a málo lidí, což nám vyhovuje. I pobytem v Mošoni si člověk může prodloužit léto. Městečko je hezké a též klidné, ale moc času jsme zde netrávili, protože jsme byli stále v lázních. Musíme to napravit příště - je to místo, kam bychom se určitě chtěli vrátit. Hotel Aqua je velmi příjemný a čistý, báječně zde vaří, myslím, že si každý vybere. Bydleli jsme ve 2.patře, žádné zvuky související s příchodem či odchodem hostů nás tedy nerušili. Jenom Wifi fungovala pouze v recepci, signál na pokoji, přestože byl přímo nad recepcí, byl nedostatečný. Protože se nám nechtělo stále chodit dolů, odpočinuli jsme si rovněž od těchto vymožeností dnešní doby. Vím ale, že mnoho lidí je dnes existenčně závislých na internetovém spojení i na dovolené, tak tady by bylo lepší předplacení nějakého tarifu. Cestu jste nám popsal velmi dobře, nikde jsme nebloudili a hotel jsme snadno našli. Z Prahy jsme byli na místě za necelé 4 hodiny, včetně zaslávky na kávičku. Ještě jednou vřelé díky, vyřizuji pozdrav od manžela a na společný scrabble se těší Věra Šedivá

Pavel+Jarmila N. - ubytováni v Kaszás apartman
Nechceme se opakovat v obsahu výše uvedeného kladného hodnocení, náš červnový týdenní pobyt v Kaszás apartmánu neměl chybu. Ze slovenské dálnice jsme sjeli v Jarovcích a po silnici č.150 naprosto bez problému podle popisu dojeli k apartmánu. S paní domácí jsme se domlouvali školní angličtinou a úsměvy. Předáváme jen postřehy z návštěvy termálu. Vstup není přes hotel, ale poněkud bokem z ulice Kigyó přes nenápadnou přízemní budovu a je zřetelně označený. Pobyt jsme začínali v neděli, kdy byly bazény zaplněny Slováky, evidentně podle aut z Bratislavy. V pondělí, kdy je sleva na vstupném, je termál cílem autobusových zájezdů Moraváků, zejména substilnějších mamin:-). Během týdne jsou bazény doménou rakouských penzistů, což bylo zárukou nóblesního klidu. Zažili jsme krátkou návštěvu česky hovořící romské rodiny. Byli samozřejmě hluční a nerespektovali zákaz vstupu malých dětí do horkých bazénů. Zkrátka, rakouští penzisté je německy "vyštípali" z termálu. Kupodivu málo Poláků. Absence dětských vodních atrakcí dává záruku, že hlasité dětské projevy, které tolerujeme u našich vnoučat, ale ne u cizích dětí, ničím neruší střídavý rytmus louhování a rozpouštění v horké vodě s poleháváním na lehátku. Pro rodiny s dětmi je vhodný blízký letní termál v Lipotu ( cca 15 km ). Plavecké bazény jsou také perfektní. Historický bazén s horkou minerální vodou má svůj zenit za sebou. Chybějící kachličky jsou nahrazovány drsným betonem. Vzhledem k vysoké venkovní teplotě měla voda teplotu jen kolem 37 stupňů. Kuriózní je zaplachtování kolem bazénu. Tyto drobnosti neměly žádný vliv na spokojenost v pobytu v termálu, všude je čisto, bez černé plísně, typické např.pro Meder. Pochodili jsme uličky Magyarovaru, zažili místní slavnosti na pěší zóně, pracovník info centra ( poblíž kostela ) s námi hovořil slovensky a předal mapu města a další materiály. Tržnice je mimo provoz. Zašli jsme večer i do Mosoně, kde jsou spíše paneláky, ovšem s fantastickými květinovými zahrádkami. A na břehu Mošoňského Dunaje ( poblíž synagogy ) super bufet. Hezké to tam bylo, zůstanou vzpomínky i na vonící lipové aleje a na sluncem ozářenou kapličku na břehu říčky Lajta poblíž apartmánu.

Alena Adámková - ubytováni v Kaszás apartman
Dobrý den, ráda Vám sdělím, již potřetí, že pobyt v lázních v Mosonmagyáróváru, včetně ubytování v penzionu, byl bezvadný. Ubytování paní domácí vylepšuje každým rokem, vloni přibyla tolik postrádaná varná konvice, letos si už můžete s sebou vzít PC nebo tablet, připojení zařízeno. Lázně jsou pro nás snad nejlepší z těch, které jsme navštívili - venkovní plavecký bazén vyhřívaný, sedací bazény čisté. Je to opravdu relax, zejména pro lidi ve vyšším věku. Máme s mužem děti a vnoučata, které milujeme a se kterými jezdíme do jiných lokalit. Sem si však jezdíme odpočinout, není to aquapark se spoustou dětí okolo Vás. Je však lepší, což už děláme, vynechat víkendy a zajistit si pobyt ve všední dny, není takový nápor na lázně. Vstupy platím kartou, všude v okolí lze platit eury. Měli jsme s sebou i kola, v okolí města jsou udržované cyklotrasy. Prostě moc prima lokalita i ubytování, pane doktore Vám dík za perfektní zařízení pobytu i komunikaci s námi vždy před odjezdem. Těšíme se na další pobyt, doufám, že ještě jednou letos.....

V. D. - ubytováni v Aqua hotel termál
Dobrý večer, zdravím Vás, vůbec neobtěžujete, jen odpovídám trochu později, protože po návratu jsme museli zdolat trochu pracovního nasazení. Nám se v Mosonu líbilo, hotel Termál Aqua byl celkem příjemný, ubytování v pořádku. Jídelna byla jednoduchá, ale jídlo bylo vynikající, nikdo by si nemohl stěžovat, vždy byl výběr a vždy doplněno zeleninou. V tom našem termínu velikonoc bylo opravdu úplně plno, v úterý a ve středu jsme se potkali v jídelně už jen např. s dvěma páry lidiček a v lázních to bylo podobné - o svátcích nebylo lehátko volné. Jinak přechod přes zahradu do lázní je úplně bez problémů, jen při horším počasí je jasné, že je potřeba si vzíti něco více než jen župan. Já nevím, zda mám popsat i přímo lázně, jestli jste je už nenavštívili? My jsme přeci jen ještě vzhledem k počasí venku mnoho nepobývali, ale je tam bazén plavecký a pak dva zážitkové, jeden s vířivkou. Velmi fajn je vnitřní plavecký bazén 50 m s příjemnou vodou, kde člověk vydrží opravdu dlouho. S venkovním zážitkovým je propojen vnitřní zážitkový bazén, ale tam jsou jen lavičky na sezení a pár trysek. V areálu jsou dva bazény s teplou termální vodou - jen k sezení a "léčení". Celkově z těch lázní mám dojem, že nejsou až tak vhodné úplně pro děti a je již někde vidět, že by byla zapotřebí údržba. Ale opět za nás mohu jen sdělit, že jsme byli spokojeni. Jinak u hotelu je parkoviště, které zavírají večer bránou, takže toto je také dobré, ale při větším náporu hostů se tam všechna auta nevejdou. ASI součástí hotelu je camp pro "karavany", protože se ti lidé hlásili v hotelu, přes hotel a zahradu chodili do lázní a mohli zřejmě si objednat i polopenzi. Jinak tedy ještě jednou díky za zařízení toho pobytu a budeme se dále těšit, chtěli bychom letos vyzkoušet i ten Kapuvár a třeba i Hegyko. S pozdravem D. V.

Lada R. - ubytováni v Aqua hotel termál
Dobrý večer, pane doktore, zdravím Vás a já se omlouvám, že jsem Vám nenapsala sama. Počítala jsem s tím, ale po návratu z pobytu v Mosoni mi začal kolotoč v práci i doma, takže jsem se ke psaní nedostala. S pobytem jsme byli moc spokojení. Lázně jsou to pěkné, čisté, příjemně řešené, i když tam bylo přes svátky dost návštěvníků (z 90% Češi), nikde nebyla hlava na hlavě. S polopenzí jsme byli velmi spokojeni, jídlo chutné, výběr (alespoň z našeho pohledu) naprosto dostačující, po celou dobu ho personál stále doplňoval. Hotel a okolní areál také ok, vše čisté, upravené, personál příjemný, ochotný. Jako menší problém vidím pokoje v přízemí. Jsou tam myslím jen 4, řekla bych, že obsazený byl pouze jeden a to právě námi. Nevadilo nám, že ubytování bylo poněkud stísněné, ve skříni nebylo ani jedno ramínko, takové věci neřešíme. Ale vzhledem k tomu, že pokojík se nacházel několik metrů od recepce a vchodu do hotelu, od časných ranních hodin (před šestou hodinou) byl zřetelně slyšet hovor personálu, náš pokoj navíc sousedil s úklidovou komorou. Ani s tím jsme ale neměli zásadní problém, píši Vám to spíš proto, že někomu jinému (a ze zkušeností během dovolených v různých destinacích vím, na co všechno si dokáží lidé stěžovat) by to vadit mohlo. Takže pokud bych mohla doporučit, při objednávámí pokojů v tomto hotelu se pokuste vyřídit pokoj v prvním nebo druhém poschodí, kde by vše mělo být ok. Ale ještě jednou zdůrazňuji, že výše popsané nic nemění na tom, že pobyt jsem si užili, odpočinuli jsme si a rádi se do Mosoně někdy příště zase vypravíme! Takže samozřejmě Vám za zprostředkování pobytu děkuji:-) S pozdravem Lada R.

Eduard Kabil - ubytováni v Aqua hotel termál
S CA Doktor jsme byli potřetí. Vše v přípravné fázi probíhá perfektně. V Mošoni jsme byli poprvé. Po trošce bloudění městem jsme dorazili k hotelu. Ubytování pěkné, parkování v areálu. Na večeři je v recepci nutno vyzvednout kartičky, které se předají číšnici, na snídani bez kartiček. Večeře a snídaně pestrý výběr. Areál lázní čistý, klidný, rozlehlý, rozdílné teploty a hloubky asi více než deseti bazénů. Krytý plavecký bazén 50 m. Venkovní plavecký nám odolával, ale také jsme zdolali. Všechno moc fajn, až na sobotu. Dorazilo více jednodenních zájezdů. A bylo hlučno, moc lidí a například žena po návratu z toalety prohlásila, že se stydí, že je Češka. Tak že příště od neděle. A ještě jedno doporučení. Měli jsme eura a forinty v součtu dostatečném Problém při placení nastal když recepční složitě musela rozdělit část platby ve forintech a část platby v eurech, Jsem jazykově nevybaven, ale tuším že kvůli účetnictví. Celý pobyt je díky vstupům v ceně, stravování a vzdálenosti 350 km od Ostravy cenově výhodný. Doporučuji. A panu doktorovi děkujeme a přejeme hodně spokojených klientů.

Žákovská Drahomíra - ubytováni v Kaszás apartman
Dobrý den, v "Mošoni" jsem podruhé, v roce 2012 a letos Minulý rok jsem vyzkoušela Bük a letos se vrátila do "Mošoně". Ubytování je zde příjemné, snídaně nejsou opulentní ale dostačující, paní domácí je usměvavá, přívětivá, ochotná. Pro nás bylo velmi sympatické, že nevyžadují poplatek za třicet dva centimertů vysokého a šest kg vážícího psa. Auto se parkuje v uzavřeném prostoru před domem.Termální lázně jsou famózní!!! Čistota je zásadní, voda průzračná, k pití doporučená, oba plavecké bazény mají příjemnou teplotu 30st C, a nejteplejší bazén opravdu má inzerovaných 39 - 42st.C, další čtyři bazény s vířivkami a masážními tryskami pak do 37st. C, v pátek, sobotu a neděli je areál téměř zaplněn, ve všední dny je návštěvníků velmi málo, bufítky v areálu velmi příjemné, jídlo chutné a finančně dostupné, obsluha ochotná, usměvavá (výtečné laté ) , zázemí pro vlastní občerstvování velmi dobře vybavené. V okruhu padesáti km jsou poklady maďarské historie. Čarokrásné zámky, hrady, městečka. Najezdila jsem pár km po okolí Mošoně a obdivuju maďarský lid! Všechna pole jsou udržovaná, zoraná, zasetá ozimy, meze vysečené, nikde žádná slunečná elektrárna, chápou, že geneticky a finančně nejprospěšnější je to, co si vypěstuju doma. Já vím, že Maďarsko je tradiční zemědělský stát, ale to Jižní Morava taky........Příští rok, a doufám, že ještě několik roků k odpočinku, relaxaci, ozdravení...určitě do Mošoně a do stejného apartmánu zase pojedu.

Váš názor nás zajímáTermál hotel Aqua


Ceník platný od 02.01.2024 do 31.12.2024

typ pokojecena za noc se snídaníturistická daň (od 18 let)
jednolůžkový - standard95 EUR1 EUR/os
jednolůžkový - standard plus105 EUR1 EUR/os
dvojlůžkový - standard122 EUR1 EUR/os
dvojlůžkový - standard plus135 EUR1 EUR/os
zapůjčení županu2 EUR--

poplatek parking - 2,50 EUR/den
poplatek garáž - 5 EUR/den
příplatek polopenze - 20 EUR/os/den

V cenách je zahrnuto ubytování se zvoleným stravováním, neomezený vstup do termálních lázní.
Rezervace pobytů od pátku do neděle a ve vybrané svátky jsou možné výhradně s polopenzí.
  

Akční balíčky 2024
Aqua romantika - 2 noci s polopenzícena za osobu - mimo sezónucena za osobu - 04.04.-28.10.turistická daň (od 18 let)
standard160 EUR170 EUR1 EUR/os
standard plus170 EUR180 EUR1 EUR/os
V cenách je zahrnuto ubytování ve dvojlůžkovém pokoji dané kategorie, polopenze, neomezený vstup do termálních lázní, hotelové sauny, infrasauny, 1x masáž pro dvě osoby, malý sekt.

koupací dny - 3 noci s polopenzícena za osobu - mimo sezónucena za osobu - 04.04.-28.10.turistická daň (od 18 let)
standard215 EUR225 EUR1 EUR/os
standard plus230 EUR240 EUR1 EUR/os
V cenách je zahrnuto ubytování ve dvojlůžkovém pokoji dané kategorie, polopenze, neomezený vstup do termálních lázní, hotelové sauny, infrasauny.

energy dny - 3 noci s polopenzícena za osobu - mimo sezónucena za osobu - 04.04.-28.10.turistická daň (od 18 let)
standard230 EUR240 EUR1 EUR/os
standard plus245 EUR255 EUR1 EUR/os
V cenách je zahrnuto ubytování ve dvojlůžkovém pokoji dané kategorie, polopenze, neomezený vstup do termálních lázní, hotelové sauny, infrasauny, 1x léčivá masáž na osobu.

hýčkací relax dny - 4 noci s polopenzícena za osobu - mimo sezónucena za osobu - 04.04.-28.10.turistická daň (od 18 let)
standard300 EUR310 EUR1 EUR/os
standard plus320 EUR330 EUR1 EUR/os
V cenách je zahrnuto ubytování ve dvojlůžkovém pokoji dané kategorie, polopenze, neomezený vstup do termálních lázní, hotelové sauny, infrasauny, 1x masáž na osobu.

Aqua wellness dny - 5 nocí s polopenzícena za osobu - mimo sezónucena za osobu - 04.04.-28.10.turistická daň (od 18 let)
standard370 EUR380 EUR1 EUR/os
standard plus380 EUR390 EUR1 EUR/os
V cenách je zahrnuto ubytování ve dvojlůžkovém pokoji dané kategorie, polopenze, neomezený vstup do termálních lázní, hotelové sauny, infrasauny, 1x masáž na osobu.

Aqua koupací týden - 7 nocí s polopenzícena za osobu - mimo sezónucena za osobu - 04.04.-28.10.turistická daň (od 18 let)
standard500 EUR520 EUR1 EUR/os
standard plus540 EUR560 EUR1 EUR/os
V cenách je zahrnuto ubytování ve dvojlůžkovém pokoji dané kategorie, polopenze, neomezený vstup do termálních lázní, hotelové sauny, infrasauny.

příplatek balkon - 10 EUR/pokoj/den

V období svátků (Vánoce, Velikonoce aj.) platí ceny pro hlavní sezónu.

Platba: - záloha 10 % z ceny splatná při vystavení voucheru zde v CZK (obvykle převodem - faktura, nebo po domluvě)
	   - 90 % z ceny splatné na místě při nástupu na ubytování (platí se v EUR, hotově nebo platební kartou)
	  Flexum Thermal hotel


Ceník platný od 02.01.2024 do 31.12.2024

typ pokojecena za noc se snídaníturistická daň (od 18 let)
jednolůžkový - standard95 EUR1 EUR/os
dvojlůžkový - standard122 EUR1 EUR/os

poplatek parking - 2,50 EUR/den
příplatek polopenze - 15 EUR/os/denKaszás apartman


Ceník platný od 01.01.2024 do 31.12.2024

obsazenost apartmánucena za noccena za noc při pobytu na 1 nocturistická daň (od 18 let)
1 osoba33 EUR36 EUR1 EUR/os
2 osoby50 EUR55 EUR1 EUR/os

dítě 0-2 roky v apartmánu s rodiči - zdarma (k dispozici dětská postýlka)
dítě 3-12 let v apartmánu s rodiči - zdarma (na přistýlce)
příplatek snídaně - 10,00 EUR/os/den

V cenách je zahrnuto ubytování, ložní prádlo, používání zahrady, WiFi.

Platba: - záloha 10 % z ceny splatná při vystavení voucheru zde v CZK nebo EUR (obvykle převodem - faktura, nebo po domluvě)
	   - 90 % z ceny splatné na místě při nástupu na ubytování (platí se v EUR, jen hotově)
	  


Fészek fogadó


Ceník platný od 01.01.2024 do 31.12.2024

Pokoj standard (18 m2)cena za noccena za noc - v sezóně (červen - srpen)turistická daň (od 18 let)
pro 1 osobu66 EUR72 EUR1,00 EUR/os
pro 2 osoby83 EUR89 EUR1,00 EUR/os
pro 3 osoby100 EUR109 EUR1,00 EUR/os

Rodinný apartmán (100 m2)cena za noccena za noc - v sezóně (červen - srpen)turistická daň (od 18 let)
pro 3 osoby123 EUR135 EUR1,00 EUR/os
pro 4 osoby143 EUR157 EUR1,00 EUR/os
pro 5 osob163 EUR179 EUR1,00 EUR/os
pro 6 osob183 EUR201 EUR1,00 EUR/os
pro 7 osob203 EUR223 EUR1,00 EUR/os
pro 8 osob223 EUR245 EUR1,00 EUR/os

cena za použití sauny - 12 EUR
cena za použití vířívky - 20 EUR
příplatek domácí zvíře - 10 EUR/noc
při pobytu na jednu noc vyžaduje ubytovatel 10 % přirážku

V cenách je zahrnuto ubytování se snídaní, ložní prádlo, používání zahrady, kola, WiFi.

Platba: - záloha cca 10 % z ceny splatná při vystavení voucheru zde v CZK nebo EUR (obvykle převodem - faktura, nebo po domluvě)
	   - cca 90 % z ceny splatné na místě při nástupu na ubytování (platí se v EUR, jen hotově)