Pápa

Pápa, historické barokní město, leží asi na půli cesty mezi Győrem a Balatonem. V naší nabídce zaujímá specifické místo díky svým mimořádným programovým možnostem. V první řadě samozřejmě myslíme na milovníky lázní, v Pápě pak hlavně na dětské návštěvníky. Množstvím atrakcí se blíží zdejší lázně nedalekému vyhlášenému Sárváru, na druhou stranu zde není přeplněno turisty. Důvodem je absence ubytovacích kapacit ve městě. Nabízíme ubytování ve zcela novém bytě blízko centra města, nedaleko lázní. Nadstandard za standardní cenu! Vzdálenost z Brna 250 km.


Doporučujeme:
- pro rodiny s dětmi, ale i pro milovníky nevšedních zážitků a aktivního odpočinku
- ubytování možné v privátních apartmánech na okraji města nebo v novém bytě v centru, poblíž lázní


Új lakás


Ubytování se nachází v novém bytovém domě (dokončený v červnu 2010) prakticky v centru města Pápa v klidové zóně, asi 800 metrů od termálních lázní, mimo hlavní komunikace. Výhodou je pohodlná poloha v docházkové vzdálenosti do lázní i do centra. Do nejbližšího obchodu s potravinami (SPAR) je to 100 metrů, nedaleko se nachází rovněž tržnice a další obchody. Parkovat lze jak ve dvoře, tak i v kryté podzemní garáži na dálkové ovládání.


Byt se nachází v prvním patře domu. Dispozičně je řešen jako apartmán 3+1 s velkou jídelnou, kuchyní a třemi samostatnými dvojlůžkovými pokoji (ložnicemi). Samozřejmostí je moderní koupelna s pračkou, rohovou vanou, sprchovým koutem a WC. Ve vybavení kuchyně nechybí nic z moderního standardu - lednice s mrazákem, varná deska, mikrovlnka, myčka, kávovar. Z dalších příjemných drobností zmíním vysavač, fén, LCD televizor, žehličku, žehlicí prkno. Samozřejmostí je WiFi. V létě se hodí síťky do oken proti hmyzu a sušák na prádlo, k dispozici je balkon. Klimatizace za příplatek na místě.


Vše je v perfektním stavu, nové, čisté a funkční. Celkově je toto ubytování velmi klidné a komfortní a jistě uspokojí i náročné klienty.


Napsugár vendégház


Ubytování se nachází v novém rodinném domku (postavený v roce 2005) na okraji města Pápa ve vilové čtvrti, asi 4 kilometry od termálních lázní, mimo hlavní komunikace. Do nejbližšího obchodu s potravinami nebo pekárny je to asi 1000 metrů. Nutnost dojíždění do lázní autem plně vynahrazuje výrazně nadstandardní úroveň ubytování.


V domě jsou k dispozici čtyři samostatné bytové jednotky, dvě v přízemí a dvě v patře, každý byt má vlastní vchod. Dispozičně jsou všechny řešeny jako apartmán 3+1 s obývákem, kuchyní a dvěma samostatnými dvojlůžkovými pokoji (ložnicemi). Rozkládací gauč v obýváku lze využít jako další dvojlůžko. Samozřejmostí je moderní koupelna se sedacím sprchovým koutem a WC. K přízemním apartmánům patří terasa, byty v patře mají balkón. Vše je klimatizované.


Zařízení všech apartmánů je obdobné - v obývacím pokoji najdete sedací soupravu s rozkládacím gaučem a křesly, konferenční stolek, obývací stěnu a satelitní TV. Bez příplatku lze využívat kabel s internetovým připojením. V kuchyni se nachází veškeré běžné zařízení, které je dnes standardem - lednička, čtyřplotýnkový plynový sporák, kávovar, topinkovač, mikrovlnka, dvojdřez. V koupelně je k dispozici automatická pračka. Pokud jste zvyklí používat varnou konvici, doporučujeme si vzít vlastní, ta ve výbavě není. Jinak je vše v perfektním stavu, čisté a funkční.


Na zadní část domu navazuje přístavek sloužící jako učebna pro výuku práce na počítači. Zdarma je zde hostům k dispozici 10 PC s internetem. Součástí této vedlejší budovy je i malý apartmán typu garsoniéry pro dvě osoby, který lze pronajmout. Jedná se o jeden pokoj s vybavenou kuchyňskou linkou, televizí a sociálním zařízením. Jako parkoviště pro vozy hostů slouží prostorný dvůr s uzamykatelnou branou. Celkově je toto ubytování velmi klidné a komfortní a jistě uspokojí i náročné klienty.


Poloha: západní Maďarsko, župa Veszprémská
Počet obyvatel: 33 000
Založeno: 1061

Jedná se o nejhezčí maďarské barokní maloměsto. Nachází se na úpatí bakoňského lesa severně od Balatonu. V pozdním středověku bylo nejvýznamnějším centrem protestantismu v Zadunají. Nazýváno je též městem kostelů, neboť se pyšní 13 zachovalými církevními stánky. Dominantou města je Velký kostel, dokončený v roce 1786, typický svými dvěma věžemi se zelenými kupolemi viditelnými již z velké dálky. Dále stojí za zmínku benediktinský kostel (původně Bílý) z roku 1744 a františkánský kostel z let 1678-1680.


Na Petőfi utca nalezneme staré kolegium; v sousedním domě pobýval svého času i Sándor Petőfi. Na jeho počet je zde umístěna pamětní deska. Ve Starém kostele z dob reformace má trvalou expozici muzeum religiózního umění. Naproti němu se nachází další chlouba města – muzeum modrotisku. Zdejší dílna patří k nejvýznamnějším ve střední Evropě. Lékárna U granátového jablka, kterou můžeme spatři hned naproti, je současně muzeem lékárnictví. V centru města nemůže uniknout naší pozornosti barokní zámek rodu Esterházy, který je v současnosti v rekonstrukci, ale jehož park – který je chráněnou přírodní lokalitou - je veřejnosti přístupný. Hned vedle zámeckého parku lákají návštěvníky známé termální lázně s přilehlým kempingem. Každoročně hostí město četné kulturní, sportovní akce a festivaly.

Termální lázně Várkertfürdő se rozkládají v centru města v hradní zahradě a tvoří tak jednu z nových dominant města. Původní vrt o teplotě 42 stupňů Celsia pochází již z roku 1969 a od roku 1981 zásobuje městské koupaliště. Areál prošel kompletní rekonstrukcí a znovuotevřen byl v roce 2003; dostal charakter moderního lázeňského zařízení nabízejícího komplexní služby a nejširší možnosti vyžití.


Dispoziční řešení

V areálu se nachází celkem deset bazénů, rozdělen je - podobně jako většina velkých lázní - na vnitřní (celoroční) a venkovní (letní) část. Celoročně jsou v provozu dvě haly s bazény, propojené pergolou, průchozí restaurací a squashovým hřištěm. V hlavní hale se nachází největší termální bazén (teplota 34 stupňů, hloubka 90-120 cm), který jako jediný má vnitřní i venkovní část, mezi nimiž se proplouvá skrz plastový závěs. Zde jsou k dispozici všechny běžné vodní atrakce - vířivky, trysky, vodní proud, vodopádová stěna. Dále v této hale najdete malý klidný sedací bazén s teplotou vody 36-37 stupňů a hloubkou 95 cm, dětský bazén do šesti let (33 stupňů, 40 cm) s malou skluzavkou ve tvaru slona a tobogán "černá díra", kam mohou i děti bez omezení věku. Druhá hala je z větší části vyplněna plaveckým 25metrovým bazénem se studenou vodou (vstup pouze v koupací čepici), menší část zaujímá bazén pro větší děti s dračí skluzavkou (32 stupňů). Letní areál je otevřen cca od poloviny května do poloviny září, podle počasí. Nabízí vše od brouzdaliště pro nejmenší (teplota 32 st., hloubka 10-40 cm), přes zážitkový bazén s mnoha atrakcemi (houba, vír, trysky) a teplotou 30 st., až po teplý léčivý sedací bazén s masážními tryskami o teplotě 35 st. Samozřejmostí jsou tři tobogány - žlutý rodinný, modrý anakonda a červený kamikadze, poslední dva jmenované jsou určené pro děti od 10 let (sedí tam plavčík a hlídá to!). Odpočívat lze na lehátkách zdarma, venku se lehává běžně i na trávnících na dekách.


Voda - zdravotní indikace, terapie

Všechny bazény jsou zásobeny přírodní termální vodou, která však v Pápě není prakticky k rozeznání od běžné pitné vody, je tedy zcela bez barvy a zápachu. Hlavním léčebným přínosem je pozitivní vliv na onemocnění pohybového aparátu. Vhodná je jak u degenerativních chorob (artrosa, spondylosa, diskopatie), tak u chronických svalových potíží a poúrazových a pooperačních stavů.

Jako v každých lázních, tak i zde v Pápě se nabízí kromě léčebných i celá řada wellness procedur:
finská sauna
světelná terapie
parní lázeň
infrasauna
perličková lázeň
masáže všeho druhu

Milovníci aktivního odpočinku si mohou pronajmout squashový kurt, případně zahrát venku volejbal nebo vodní fotbal


Ostatní služby

V areálu lázní čekají na hosty široké možnosti občerstvení. Jak již bylo zmíněno, spojovacím článkem mezi oběma krytými halami je samoobslužná restaurace s rozsáhlým sortimentem výborného jídla za příznivé ceny (jak teplá jídla, tak zákusky a jiné občerstvení). Ve vstupním vestibulu postranního vchodu se nachází kiosek s občerstvením (hamburger, pizza, hot dog, nápoje), stranou od hlavního vchodu pak uzavřená restaurace vyšší kategorie (vstup nelze v plavkách narozdíl od předchozích). Venku na travnatých plochách pak najdete roztroušené stánky s občerstvením (pití, hot dog, cukrová vata, zmrzlina, zákusky, domácí koláče) a vzadu u tobogánů pak bar s palačinkami a lángoši.

Ceník vstupného zde

Otevírací doba lázní zde

Somló

Beraní ocas je vyhlášená maďarská lahůdka, po které ženy rodí chlapce. Ovšem je vhodná i pro vegetariány. Beraní ocas (maďarsky juhfark) je totiž odrůda bílého vína, které se pěstuje pouze v Maďarsku na vyhaslé sopce Somló. Ta je zároveň nejmenší uznanou vinařskou oblastí v zemi a samotná odrůda získala své jméno podle tvaru hroznů v době zralosti. Vinné turisty potěší zpráva, že Somló leží na severozápadě Maďarska pár kilometrů od Győru, tedy z Česka jen pár hodin cesty.


O víně

Somló se zvedá z nudné roviny plné kukuřice do výšky 432 metry, takže tento maďarský velikán je viditelný opravdu zdaleka. Z jeho špice se zubí ruiny středověkého hradu a notnou část kopce zarostl les. Občas sem zabloudí i turisté ze Slovenska, jako Tomáš z Galanty. "Tady jsme se zastavili na víně a zjistili jsme, že je tu i hrad. Tam jsme sem zaskočili."

Tomáš je tu poprvé, ale studentka Agnes sem jezdí pravidelně. Do Somló ji nalákal otec vinař a geograf zároveň, který nemohl vynechat průzkum oblasti proslulé originální odrůdou. Do kopce a vína se zamiloval a svou vášní nakazil i rodinu, které zřejmě chybí potomci mužského pohlaví, říká Agnes. "O tom víně říkají, že když ho pijete, tak se vám narodí synové."

Bez této historky se neobejde žádné koštování a vinaři jsou schopni blahořečit vliv vína až do rána. Na pomoc si berou i vědecké argumenty jako například vliv kyselého prostředí na výběr pohlavních chromozomů. Místní víno má totiž na maďarské poměry výrazně vysoké kyseliny, říká ve svém sklípku József Filáj. "I proto ho kdysi vozili na císařský stůl do Vídně, protože vydrželo bez úhony i dlouhou cestu. Tady se staráme jen o hrozny, o samotné víno v sudech se postará příroda."

Vinná réva roste po celém obvodu kopce hned pod úrovní lesa. Vinařské domky jsou rozházené po stráni jak ztracené korále a József připomíná, že komunisté tady nikdy nevytvořili družstvo. "Byl to příliš náročný terén, a proto tu zůstali soukromníci. Naši odrůdu sice začali pěstovat i u Balatonu, ale pochází odtud a je to poznat na kvalitě. Třeba u nás bývají často nejlepší hrozny na severní straně, protože na jihu je kazí příliš ostré slunce."

V Somló pěstují vinaři pouze bílé odrůdy, červené jsou zakázané přímo zákonem. Juhfark však místní vinaři nedokážou příliš proslavit za hranicemi. Nemají totiž dostatek vína na vývoz, horu Somló už nenafouknou. Proto musí lidé za vínem přijet jako třeba Ernest z Bavorska.

"Přistěhoval jsem se před 12 lety, tedy přesněji koupil jsem tady dům a trávím tu tak polovinu roku. Maďarsky sice neumím, ale žena pochází z Maďarska a pár lidí tu mluví německy. Vždycky se nějak domluvíme. Vždyť tu pijeme beraní ocas."

Dneska si už každý může koupit vína z celého světa, co hrdlo ráčí. Znalci proto vyhledávají tajemné odrůdy a cení si především terroir, tedy místo původu. Beraní ocas neboli Juhfark tento požadavek splňuje dokonale.


Pápa - další tipy na výlety po okolí

1. Ganna – obec se 400 obyvateli, 16 km jižně od Pápy. Zdejší římskokatolický kostel je zmenšeninou Pantheonu v Římě a v jeho podzemí se nachází mauzoleum rodu Esterházy.

2. Döbrönte – obec se 250 obyvateli, 15 km jižně od Pápy na úpatí pohoří Bakony. Východisko turistických značených cest po Bakony. Zřícenina hradu Szarvaskő (1367). Dalšími zajímavostmi je římskokatolický kostel a lidový památník – dům č. 55 na Fő utca. Možnost jízdy na koni (Hasik Lovasudvar).

3. Magyarpolány – obec s 1200 obyvateli převážně švábské národnosti. Obec je držitelem ceny Europa Nostra díky více než stovce zachovalých historických domků, z nichž 43 se nachází na jedné ulici (národní kulturní památka). Četné poutníky láká Kalvárie a křížová cesta s pěti zastaveními. Každoročně se koná festival lidových řemesel.

4. Nagytevel – obec s 550 obyv., 10 km od Pápy, na úpatí bakoňského lesa v krásné přírodě. Obyvatelstvo převážně německé národnosti. Cisterciácký kostel v barokním stylu (1775). Muzeum vesnického života, košíkářství, v budově staré školy, stará radnice tamtéž. Centrum národnostních menšin, každoročně v srpnu festival. U vsi leží velké jezero o rozloze 35 ha, s pláží, tábořištěm a možností rybolovu. Východisko značených cest po Bakony.

5. Homokbödöge – obec se 750 obyv., 13 km od Pápy, na úpatí Bakony. Nacházejí se zde tři kostely, možnosti ubytování s využitím sportovišť v místní škole. Turistické východisko do Bakony.

6. Ugod – obec s 1600 obyv., 15 km východně od Pápy. Zámek Esterházy, zřícenina hradu Ugod, římskokatolický kostel (1759), pieta, křížová cesta, památník padlých.

7. Csót – muzeum vlasti, památník padlých v první světové válce, muzeum panenek, evangelický kostel, římskokatolický kostel. Lidová řemesla – košíkářství, pletení košťat.

8. Bakonyjákó – muzeum sedláckých oděvů (Úttörő utca 3) s lidovou krejčovskou dílnou, římskokatolický kostel, možnosti jízdy na koni.

9. Bakonybél – obec s 1400 obyv. v srdci Bakony. Barokní klášter na místě původního benediktinského opatství. Nově otevřené etnografické muzeum. Turistické východisko do Bakony.

10. Vanyola – rodiště Pétera Vajdy. Evangelický a římskokatolický kostel. Vinohrad – 200 až 300 let staré sklípky, vinařství Varga.

11. Lovászpatona – 1400 obyv., 22 km severovýchodně od Pápy. Zámek Somogyi v barokním stylu, chráněný zámecký park. Evangelický kostel ze 12. století. Možnost rybaření.

12. Vaszar – 12 km od Pápy. Římskokatolický kostel, křížová cesta. Lidová řemesla – bednářská dílna. Vinná turistika – Gyulahegy, Mézeshegy, vinařství Homoki.

13. Bakonytamási – 27 km od Pápy. Evangelický a římskokatolický kostel, židovský hřbitov, památník milénia, socha hrdinů. Barokní sedlácké domy.

14. Marcaltő - římskokatolický kostel, hrobka rodiny Amadé, rybaření v řekách Rába a Marcal.

15. Várkesző – zřícenina zámku, římskokatolický kostel, socha sv. Trojice. Možnost rybaření.

16. Nemesgörzsöny – 14 km od Pápy. Reformační kostel, mlýn, lidová řemesla – košíkářství, výšivky.

17. Bakonyság – 110 obyv., 25 km severovýchodně od Pápy. Kaple csárdapuszta, mlýny, vinohrady, sklípky.

Za optimální výchozí orientační bod považujme Brno. Tudy totiž povede většina tras ze zbytku České republiky.

Varianta A (nejrychlejší): Po dálnici D2 do Bratislavy, zde přímo bez odbočování pokračujeme po dálnici směr Győr. Přijedeme na slovensko-maďarskou hranici, odtud pokračuje dálnice M15 (cca 15 km), na kterou navazuje dálnice M1, po které přijedeme až k Győru. Na exitu 123 sjíždíme na silnici č. 38, která nás po necelý 40 kilometrech dovede do Pápy.
Vzdálenost z Brna 240 km. Nutná slovenská a maďarská dálniční známka.

Varianta B (levnější): Po dálnici D2 do Bratislavy, za ní sjet na exitu Jarovce (71. km D2) a dále po silnici č. 2 přes Rusovce a Rajku do Mosonmagyaróváru. Průjezd městem poněkud zdržuje hustý provoz a množství semaforů. Mosonmagyaróvár opouštíme po hlavní silnici č. 86 směr Csorna, Szombathely, Balaton. S hustším provozem počítejme ve městě Csorna (je nutný průjezd vnitřkem - obchvat je součástí placené dálnice); nejprve na prvním kruhovém objezdu doprava, přes centrum asi necelý kilometr rovně, na dalším kruhovém objezdu doleva (stále po 86). Z této silnice odbočíme po asi 8 kilometrech za vesnicí Szilsárkány doleva a odtud je to do Pápy 28 km.
Vzdálenost z Brna 240 km. Nutná slovenská dálniční známka.

Dálniční známky:
- rakouská 10denní stojí 9,60 EUR, levnější je na rakouské hranici přímo za EUR
- slovenská 10denní stojí 10 EUR, levnější je platit ji přímo v EUR na slovenské hranici
- maďarská 10denní stojí 3820 HUF, nově i lokální župní známka za 5450 HUF na celý rok; kupuje se na hranici a je v elektronické podobě.
Všechny dálniční známky lze koupit v elektronické podobě předem z pohodlí domova.

GPS souřadnice:
Napsugár vendégház: N 47° 18,733´ E 17° 28,617´
Új lakás: N 47° 19,867´ E 17° 28,200´

Vaše ohlasy


Helena Halbrstatova - ubytováni v Új lakás
Ubytování v Pape Uj lakas, bylo jednim slovem na výbornou, vše odpovídalo popisu. Byt čistý, voňavý, k dispozici byly i ručníky a osušky, pračka, myčka atd. Majitel byl mily a se zaklady němčiny a angličtiny jsme se v pohodě domluvili.

v.vortelova
Jednoduše jsme byli nadšeni. Klidné místo, velká zahrada pro děti, domácí zvířata, pastviny...paráda. Ubytování krásné, čisté, kuchyň vybavená. Pan domácí se svou ženou byli milí, ochotni pomoci a poradit s výlety a místy, které navštívit. Rozhodně doporučuji a těším se, že se na toto místo ještě vrátíme.

Jan Němec
Ubytování v penzionu Vadvirág vendérfogádo v Attyapuszta bylo velmi pěkné, dvoulůžkové pokoje se sociálním zařízením, s klimatizací. V přízemí velká společenská místnost s kuchyňským koutem. Vše čisté, útulné. Z domu jsme si vzali ssebou i kola, takže jsme se dopoledne podívali po pustě, projeli se po okolních vesnicích Tapolcafö, Ganna, Nagytevel, Pápakovacsi ,ochutnali víno (1 dcl 100Fo), pivo (0,5l 340Fo), byli jsme se okoupat v přehradě Nagytevel atd. Pak jsme vždy pokračovali do lázní Pápa. Z místa ubytování vede do vesnice Tapolcafö zemědělská cesta a dále do Pápa vede cyklostezka podél hlavní silnice. Vzdálenost k lázním je cca 10 km. Při vstupu do lázní jsme využili slevu 10% na vstupném na základě potvrzení od majitelky penzionu, vstupné lze platit kartou, hotovost je třeba při platbě v areálu lázní. Venkovní lehátka se platí v centrální pokladně á 500Fo. V areálu klasické občerstvení. Bylo krásné počasí, slunečno, přesto areál nebyl ani z poloviny naplněn. Na večeře jsme se zastavili při cestě z lázní v restauraci Golyafészek (hotovky - kuře na paprice a halušky nebo dršťkový perkelt s bramborem á 1300Fo, hovězí perkelt á 1600Fo, jídla na objednávku kolem 2100Fo). Porce velmi velké. Jeli jsme z Uherského Hradiště do Kútů, tam jsme koupili elektronickou dálniční slovenskou známku, po překročení hranic s Maďarskem jsme sjeli z dálnice a pokračovali přes Rajku do Mošoně, Csornu a za Csornou odbočili vlevo na Pápu. Tyto okresky jsou hodně nekvalitní, rozbité a úzké. Zpět domů jsme se vraceli přes Györ a Mošoň (opět mimo dálnici) a tato cesta se nám zdála lepší, rychlejší i když delší o cca 10 km. Rozhodně doporučuji za návštěvu, i ubytování v této lokalitě je velmi dobré, nezapomenutelné byli večery pod hvězdnou oblohou absolutně bez světelného smogu při sklenici vína, vše za zvuku cikád. Nádhera. S pozdravem J.N.

J.K. - ubytováni v Új lakás
Ubytování bylo komfortní v docházkové vzdálenosti od lázní. Klidné prostředí. Žádné rušivé elementy se nevyskytly. Samotné lázně byly rájem pro naši dvouletou dceru. Uvítala dětské bazénky a atrakce v nich. Potěšila nás menší návštěvnost. Nikde se netvořily fronty a v bazénech se dalo volněji pohybovat. V pátek se konaly na tržišti velké trhy. Využili jsme jich k nákupu potravin od místních pěstitelů, chovatelů.ZOO Veszprém doporučuji též za návštěvu. Na malém prostoru poměrně pestrá škála zvířat. Chtěli jsme klidnou dovolenou v lidmi nepřeplněném prostředí. Vše bylo splněno. Doporučuji za návštěvu.

Eva Ryglová - ubytováni v Új lakás
Dobrý den, ubytování i samotné město s lázněmi se nám moc líbilo. Domluva se sestrou pana domácího, která nás ubytovávala, byla trochu složitější, protože mluvila pouze maďarsky, ale zvládli jsme to. Jako rodina s dvěma malými dětmi (1,5 a 3,5 roku) jsme si každý den užívali v termálech a i když jsme neměli pěkné počasí, tak vnitřní části termálů nebyly přeplněné (červenec 2015). Ke zlepšení pobytu bych uvedla tyto drobnosti: více nádobí (především hrnců), lépe fungující internet (každý den večer cca od 7 do 10 nefungoval, nebo velice pomalu), chybějící tablety do myčky. Jinak nemáme k ubytování ani lokalitě žádné výhrady a určitě můžeme doporučit.

D.Z. - ubytováni v Új lakás
Dobrý den pane doktore, vše proběhlo bez problémů jako vždy když jsme využili Vašich služeb.Ubytování naprosto bezvadné vzhledem k velmi teplému počasí jsme si přikoupili klimatizaci.Domluva s p.Nagym také bez problému po zavolání byl na místě během 10 minut. V průběhu podzimu plánujeme ještě jednou výlet do Maďarska tak se na Vás určitě obrátím.

Marek Bajer - ubytováni v Új lakás
Dobrý den, na místě se nám líbilo, ubytování bylo na vysoké úrovni, lázně dobré velikosti s vyžitím pro děti. Rozhodně doporučuji.

P. P. - ubytováni v Új lakás
Dobrý den pane doktore, chtěl jsem Vám poděkovat. Vše proběhlo bez problémů a podle našich představ, ženě i dceři se líbily i úterní trhy a počasí bylo nádherné. Opravdu se vyplatí kupovat dálniční známku až na hranici na Slovensku v eurech. Dal jsem na Vás kontakt kolegyni v práci a dcera dalším dvěma. Možná se na Vás obrátí s rezervací. Ještě jednou děkuji.

F. S. - ubytováni v Új lakás
Přeji pěkný den z Vysočiny, z Měřína! Všechno proběhnulo v pohodě ke spokojenosti všech účastníků zájezdu. Měli jsme sebou i babičku - matku mé přítelkyně, která bude slavit za měsíc 85, a náramně si pobytu užívala!!! My jsme sice byli venku jen den a půl, ale i to stačilo a na spokojenosti to neubralo. Naopak jsme všichni ocenili výhodu krytého bazénu a blahořečili přání skorošvagra, že když někam, tak jedině do tepla.........,a kdyby se ještě vydařilo počasí, kterému jsme se už odnaučili poroučet, tak by nás venkovní atrakce asi úplně umlátily- takže naprostá spokojenost, a to i se stravováním v termálech, takže jsme ani nevyužili perfektně vybavenou kuchyň. Takže ještě jednou shrnuto a podtrženo -naprostá spokojenost a velký dík Vám i panu Nagymu a omluva z naší strany, že jsem se nerozloučil a nepoděkoval z místa, ale umřela mi nabíječka (společná) od mobilu i tabletu. S pozdravem S. F. st. (a budeme určitě doporučovat!!!)

J. M. - ubytováni v Új lakás
Dobrý den, velice se nám tam líbilo. Pan domácí byl příjemný. Určitě Vašich služeb opět využijeme.

Váš názor nás zajímáÚj lakás


Ceník platný od 01.01.2024 do 31.12.2024

apartmáncena za nocturistická daň (od 18 let)
velký pro 4-6 osob83 EURv ceně
příplatek klimatizace2 EUR---


V cenách je zahrnuto ubytování, ložní prádlo, WiFi, parkování v garáži, karta na 10% slevu na vstup do lázní.

Platba: - záloha 10 % z ceny splatná při vystavení voucheru zde v CZK nebo EUR (obvykle převodem - faktura, nebo po domluvě)
	   - 90 % z ceny splatné na místě při nástupu na ubytování (platí se v EUR, jen hotově)