Sárvár

Termální lázně v Maďarsku zaručují vždy velmi příjemně strávené pobyty po celý rok. Díky teplejšímu klimatu se zde (až na výjimky) nevyskytuje sníh ani v zimě, a většina lázní je tudíž otevřená celoročně. Vzhledem k výhodné poloze (vzdálenost z Brna je pouze 250 kilometrů) lze plánovat své cesty nejen jako klasickou dovolenou, ale i třeba pouze na prodloužený víkend coby vítané zpestření a relaxaci mimo sezónu. V neposlední řadě nás příjemně překvapí příznivé ceny při současně špičkové kvalitě zboží i služeb. Přičteme-li k tomu ochotu a pohostinnost místních obyvatel, nelze návštěvě Maďarska (a lázní zvlášť) odolat.


Doporučujeme:
- v létě i v zimě především pro rodiny s dětmi, kterým nevadí rušnější aquapark s množstvím atrakcí
- též pro milovníky různých hudebních a folklórních akcí
- několik možností ubytování v privátních apartmánech nedaleko lázní (vlastní vaření)
- nově možnost pobytu v komfortním hotelu těsně sousedícím s lázněmi


Harmónia termál hotel


Menší hotel rodinného typu se nachází bezprostředně vedle sárvárských termálních lázní, doslova pár kroků od vchodu. Nabízí svým hostům pohodlné a komfortní ubytování v celkem 27 pokojích. K dispozici je 23 dvoj- a trojlůžkových pokojů, některé navzájem propojitelné. Navíc dva rodinné pokoje a dva velké podkrovní apartmány. Pro děti je možnost dětské postýlky. Všechny pokoje jsou klimatizované, vybavené ledničkou, sociálním zařízením se sprchovým koutem, televizí, telefonem a možností připojení k internetu (WiFi). Kompletní rekonstrukcí prošel hotel v roce 2012.


V přízemí najdete restauraci pro 56 osob, kde se podávají jednak snídaně, jednak je zde celodenní teplá kuchyně nabízející kolem stovky maďarských specialit. K dispozici jsou dětské židličky, v letní sezóně funguje zahrádka. Kromě ubytování hotel nabízí další služby - masáže, kosmetiku a infrasaunu. Hosté mohou rovněž využít objednání vstupenky do lázní prostřednictvím hotelu, bez nutnosti čekat u pokladny frontu.Molnár apartman


Ubytování se nachází v novém rodinném domku v klidné části města, v zeleni, asi 300 metrů od termálních lázní, mimo hlavní komunikace. Nejbližší obchody s potravinami se nacházejí na hlavní ulici asi 200 metrů od domu, přímo naproti lázeňskému areálu. Tamtéž najdete i nejbližší restaurace s příjemnou obsluhou a proslulou kuchyní.


V domě jsou k dispozici tři ubytovací jednotky s oddělenými vstupy. V přízemí se jedná o dva menší dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky a vždy vlastním sociálním zařízením (lze případně pronajmout jako čtyřlůžkový apartmán), v patře se pak nachází apartmán pro 4 osoby s terasou a klimatizací. Všechny pokoje jsou zařízeny novým nábytkem, v každém je plnohodnotné dvojlůžko, v horním apartmánu doplněné rozkládacím gaučem. Samozřejmostí je standardně kuchyňka s dvouplotýnkovým elektrickým sporákem, lednicí, mikrovlnnou troubou, běžným nádobím, barevná televize, WiFi. (Nebývá ve všech pokojích rychlovarná konvice, doporučujeme vzít s sebou vlastní!) Vše je čisté, uklizené a upravené; vzhledem k tomu, že rodina majitele žije ve stejném domě, lze v případě potřeby bez problémů řešit konkrétní požadavky přímo s panem či paní domácí - bývají ochotně a promptně vyřízeny.

V suterénu je k dispozici stolní tenis a šipky, na zahradě pak basketbalový koš, gril s posezením, houpačka. Menší, vždy perfektně upravená zahrada umožňuje pohodlně zaparkovat dva vozy. Jak dům se zahradou, tak i okolí je dobře udržováno a činí tak z Sárváru ideální místo pro příjemnou dovolenou plnou zábavy.


Pleiveisz apartman


Ubytování se nachází v rodinném domku v klidné části města, v zeleni, asi 300 metrů od termálních lázní, mimo hlavní komunikace. Nejbližší obchody s potravinami se nacházejí na hlavní ulici asi 200 metrů od domu, přímo naproti lázeňskému areálu. Tamtéž najdete i nejbližší restaurace s příjemnou obsluhou a proslulou kuchyní.


V domě jsou k dispozici dva totožné přízemní apartmány s oddělenými vstupy. Jedná o menší byty typu 1+1, sestávající z obývacího pokoje (funguje i jako ložnice), kuchyně a koupelny se sprchovým koutem a sociálním zařízením. V pokoji se nachází vždy dvojlůžko, gauč a rozkládací křeslo coby přistýlka, dále stůl, židle, skříně a TV. Kuchyňka je vybavená standardně ledničkou, mikrovlnkou, dvouplotýnkovým plynovým sporákem, kávovarem a opékačem topinek. Samozřejmostí je nádobí. (Ne všude je rychlovarná konvice, doporučujeme vzít s sebou vlastní!) K dispozici je internetové připojení přes WiFi zdarma. Vše je čisté, uklizené a upravené; vzhledem k tomu, že majitel žije ve stejném domě (vchod z druhé strany), lze v případě potřeby bez problémů řešit konkrétní požadavky přímo s panem domácím - bývají ochotně a promptně vyřízeny.

Každý apartmán má vlastní oddělenou terasu ve formě předzahrádky, možnost grilování. Vzhledem k poloze domu na konci slepé místní komunikace lze bezpečně a pohodlně parkovat přímo na ulici před domem. Jak dům se zahradou, tak i okolí je velmi klidné, a přesto velmi blízko k lázním a činí tak z Sárváru ideální místo pro příjemnou dovolenou.


Köris apartman


Ubytování se nachází ve třípatrovém zrekonstruovaném bytovém bloku v klidné části města, v zeleni, asi 500 metrů od termálních lázní a od centra. Nejbližší obchody s potravinami (Lidl, zelenina, cukrárna) se nacházejí asi 300 metrů od domu. Tamtéž najdete i nejbližší restaurace s příjemnou obsluhou a proslulou kuchyní.


Apartmán je vlastně byt 3+1, ve druhém patře, s balkonem. Sestává ze tří oddělených ložnic (ve dvou je klasické dvojlůžko, ve třetí rozkládací gauč), kde se vyspí až 6 osob. V každé ložnici je běžný nábytek a televize. Z předsíně je přístupná kuchyň se stolem pro 4 osoby, standardní vybavení zahrnuje ledničku s mrazákem, mikrovlnku, plynový sporák, kávovar a samozřejmostí je nádobí. Oproti našim zvyklostem, podobně jako v ostatních ubytováních, chybí varná konvice, tu je třeba vozit vlastní. Koupelna s vanou a WC jsou oddělené, k dispozici je automatická pračka. Internetové připojení přes WiFi je zdarma. Paní domácí bydlí jinde, takže je plně zachované soukromí hostů. Dostupná je na telefonu.


V severozápadním Maďarsku, asi 75 kilometrů jižně od jednoho z nejhezčích maďarských měst - Šoproně - a 60 kilometrů severně od Balatonu, se nachází malebné město Sárvár (čti šárvár). Žije zde asi 17000 obyvatel a proslavilo se hlavně v posledních letech díky špičkovému lázeňskému areálu, jednomu z nejlepších a nejmodernějších svého druhu v Evropě. Kromě lázní je Sárvár i významným kulturním střediskem, které hostí pravidelně množství akcí, trhů a festivalů, a to i mezinárodních.


Již v minulosti však byl Sárvár se svou pevností důležitou křižovatkou cest, a to již v antických dobách. Jeho centru dominuje středověký hrad Nádasdy-vár s pětiúhelníkovým půdorysem, který dal městu i jméno (sár=bahno, vár=hrad, sárvár=blatný hrad). Jen pár kroků vzdálená hlavní ulice s rozmanitými obchody láká k nákupům; navštívit lze od cokoliv od vyhlášené pekárny přes útulné restaurace až po obchody se suvenýry, kabelkami a koženým zbožím. Na periferii města jsou k dispozici i známé hypermarkety Tecso, Plus a Penny Market. Samozřejmostí je přítomnost bankomatů na všechny běžné druhy platebních karet; jimi lze ostatně platit i v mnoha obchodech přímo.

Zajímavostí je systém jezer rozprostírajících se zhruba mezi hradem a lázněmi, jihozápadně od hlavní ulice. Asi nejlépe přístupné jsou z ulice Alkotmány utca okolo hřiště. Návštěvníci zde mohou jednak využít půjčovnu lodiček, jednak lze v některých částech provozovat rybolov. Jezera obklopuje krásné arboretum - komplex tak skýtá jedinečnou možnost k procházkám a relaxaci. Na ploše deseti hektarů roste více než 350 druhů dřevin a mnoho jiných vzácných rostlin.

Areál termálních a léčivých lázní se rozprostírá na východním okraji Sárváru na ploše téměř šesti hektarů a otevřen byl 1. prosince 2002. Velkého rozšíření doznal v prosinci 2010, kdy přibyl celý nový vnitřní pavilon pro děti a spousta nových venkovních atrakcí včetně tobogánů. Dva typy léčivé vody o teplotách 43 °C a 83 °C vyvěrají ze zdroje v hloubce 1200 m respektive 2000 m pod zemským povrchem a vyznačují se vysokým obsahem natriumhydrogenkarbonátu a solí.


Dispoziční řešení

V areálu se nachází celkem 15 bazénů (viz seznam), osm je v provozu celoročně (původní hala + dětský pavilon), zbylých sedm je součástí sezónní sekce s provozem od května do září dle počasí. Léčebné bazény, stejně jako polokrytý zážitkový bazén jsou uzpůsobeny k sezení po celém obvodu, případně ležení v určitých částech; hloubka léčebných bazénů je cca 90-100 cm. V polokrytém léčebném bazénu je uprostřed šachovnice s možností zahrát si v teplé vodě šachy. Celková vodní plocha činí 5400 m2.


Pro děti je k dispozici dětské hřiště, trampolína a letní zahrada; ty jsou - podobně jako všechny venkovní bazény - v provozu pouze přes léto od května do září. Děti nesmějí používat léčebné bazény, což personál přísně hlídá. Rovněž je povinnost nosit pantofle. Systém vstupu funguje na principu čipových hodinek a turniketů, které vás pustí pouze tam, kam máte zaplaceno, slouží zároveň jako klíč od schránky na šaty. Šatny se nacházeji v suterénu a u vstupu jsou vybavené terminálem - který při přiložení hodinek sdělí číslo skříňky. Z důvodu vysoké návštěvnosti doporučujeme v exponovaných termínech jako víkendy a svátky přijít včas - vyhnete se tak frontám, které se tvoří již kolem 10 hodiny ráno.


Zcela nový krytý pavilon byl otevřen v rámci rozšíření lázní v prosinci 2010. Vznikl tak celoročně otevřený dětský svět a přibyl chybějící plavecký bazén. Pro děti zde najdete kromě bazénů i veškeré zázemí - herny, klidovou místnost na spaní či kojení, přebalovárnu atd. Bazény mohou využívat děti od nejmenších (baby bazén se závěsným zařízením s otvory pro nožičky) až po puberťáky (vodní děla, bazén s vlnami) - součástí jsou i čtyři různě velké skluzavky a tři velké tobogány.


Voda - zdravotní indikace, terapie

Pobyty ve vodě působí obzvláště blahodárně na chronická zánětlivá onemocnění pohybového aparátu, kůže, gynekologická a urologická, chronické neurologické a revmatologické potíže. S výhodou se využívají k rehabilitaci po ortopedických a traumatologických operacích, skvělé výsledky jsou dosahovány při regeneraci svalů a kloubů po enormním zatížení (sport). Vysoký obsah soli rovněž posiluje imunitní systém organismu a příznivě působí při dýchacích obtížích, zvláště u astmatiků.

Nevhodné jsou lázně pro klienty trpící těžkými srdečními a cévními chorobami, horečkami, zhoubnými nádory. Kontraindikované jsou dále při akutních přenosných zánětlivých onemocněních, tuberkulóze, trombózách, inkontinenci moči a stolice a při otevřených poraněních.

Jako v každých lázních, tak i zde v Sárváru se nabízí celá řada léčebných a wellness procedur jako masáže, koupele, vodní gymnastika nebo saunový areál včetně odborného lékařského a fyzioterapeutického servisu. Pro podrobnější informace o druhu a cenách procedur nás kontaktujte na naší adrese, rádi Vám poskyteme detailní informace. Podrobnosti najdete též na www.sarvarfurdo.hu.

Gastronomie

V areálu lázní se nachází velké množství různých stravovacích možností. Základ tvoří pultová polosamoobslužná restaurace mezi oběma vnitřními pavilony. Zde se nabízí desítky hotových jídel velmi dobré kvality, které bohatě obstarají rodinný oběd či večeři. Uvnitř najdete ještě pivnici a cukrárnu, v novém rodinném pavilonu pak nápojový bar. Ve venkovní části jsou pak další tři až čtyři restaurace s podobným sortimentem jako uvnitř, pouze někde se zaměřením na pizzu, jinde na gyros či palačinky. Různě roztroušené jsou pak sezónní stánky se zmrzlinou a trdelníkem (kürtöskalács). Menu bývá psáno i v češtině, resp. českoslovenštině. Restaurace nepřijímají platební karty!

Ostatní služby

Součástí lázní je i čtyřhvězdičkový hotel, restaurace, cukrárna, bar, dále fitcentrum, kadeřnictví, pedikúra a salón krásy. Ve všech prostorách najdete dostatek lehátek, v prvním patře pak funguje oddělená místnost ve stylu zimní zahrady coby odpočívárna. Ve vstupní hale lze zakoupit suvenýry v malém obchůdku.

Ceník vstupného zde

Otevírací doba lázní zde

Termální lázně v okolí

V nejbližším okolí Sárváru se nachází hned několik dalších lázeňských míst. 19 kilometrů na východ leží městečko Celldömölk s novým areálem vulkanických lázní, otevřeným v září 2005. Návštěvníkům se otvírá přímo z bazénu impozantní pohled na vyhaslý vulkán Ság-Hegy vypínající se nad okolní rovinu jen pár kilometrů od města. Jeho svahy jsou využívány hlavně jako vinice, ale zároveň vede po celém kopci naučná geologická stezka. Po jejím absolvování lze navštívit některý z mnoha vinných sklepů na úpatí.


Asi 15 kilometrů na jihovýchod po silnici č. 84 směrem na Balaton objevíte maličké přírodní termální koupaliště Borgáta, ve vesničce uprostřed vinic. Do třetice 15 kilometrů na západ leží působivé romantické místo - zámecký hotel v Szeleste s vlastními lázněmi pouze pro hosty. Poněkud dále - asi 25 km na severozápad leží proslulé termální lázně Bükfürdő a 42 km na východ od Sárváru ve městě Pápa láká hlavně dětské návštěvníky moderní komplex s tobogány a skluzavkami.


Asi 25 kilometrů na severozápad po silnici č. 84 směrem na Sopron dojedete do termálních lázní Bükfürdő. Jedná se o českými turisty jedny z vůbec nejnavštěvovanějších termálů. O víkendech a svátcích je zde přeplněno Čechy, doporučuji sem proto zajet ve všední den nebo mimo sezónu. Upozorňuji na dvojí vstupné - základní vás pustí do léčebné části, ne však do zážitkové, na tu je třeba koupit vstupné extra. Pokladní na to neupozorňují.


Vzdálenější cíle

Milovníkům výletů dále doporučujeme návštěvu krásného starobylého městečka Kőszeg (u rakouských hranic, asi 40 km na západ) nebo většího města Szombathely (25 km na západ). Směrem na jihovýchod cestou k Balatonu narazíte na pěkný zachovalý středověký hrad Sümeg, tvořící dominantu stejnojmenného města (40 km), o kus dále pak za návštěvu stojí město Tapolca (60 km) s přístupnou jeskyní přímo v centru města (pluje se zde na lodičkách). Zhruba stejně daleko je to k Balatonu (65 km) nebo do lázní Hévíz (70 km), kde je k vidění největší termální přírodní jezero ve Střední Evropě. Cestou na severozápad je to necelých 60 km do Šoproně, toto krásné město rovněž rozhodně stojí za návštěvu.

Za optimální výchozí orientační bod považujme Brno. Tudy totiž povede většina tras ze zbytku České republiky.

Varianta A (nejrychlejší): Po dálnici D2 do Bratislavy, zde přímo bez odbočování pokračujeme po dálnici směr Győr. Těsně před Győrem, na exitu 129 se napojíme na dálnici M85 a M86 směr Szombathely. Z této dálnice odbočíme na exitu 105 na Sárvár. Do vlastního Sárváru lze zajet dvěma způsoby - buď hned první odbočkou a pak projet celé město přes centrum (lázně i ubytování se nacházejí ve východní části města), anebo pokračovat směr Balaton až na další kruhák a zde teprve doprava - přijedeme tak do Sárváru od východu, přímo k lázním.
Vzdálenost z Brna 275 km. Nutná slovenská a maďarská dálniční známka.

Varianta B (kratší): Po rychlostní silnici do Vídně, odtud po dálnici A3 směr Eisenstadt, přejezd do Maďarska na přechodu Klingenbach-Sopron. Od rakousko-maďarské hranice jedeme stále po silnici č. 84 směr Balaton, dvě alternativy vjezdu do Sárváru platí jako u varianty A.
Vzdálenost z Brna 263 km. Nutná rakouská dálniční známka.

Varianta C (nejlevnější): Z Brna po dálnici D2, sjet na exitu Břeclav, projet městem a přes hraniční přechod Poštorná do Rakouska. Pokračujeme po rakouských okreskách podél řeky Moravy směr Hohenau, Angern, Marchegg, Bad Deutsch-Altenburg (most přes Dunaj), Gattendorf, Mönchhof, Hainburg, a Frauenkirchen a přes přechod Pamhagen vjíždíme do Maďarska. Pokračujeme přes Fertőd a Röjtökmuzsaj až do vesnice Lövő, kde se napojujeme na silnici č. 84 od Vídně a Sopronu. Zbytek je stejný jako u varianty B. Tato cesta je orientačně náročnější, ale odpadá nutnost kupovat dálniční známky.
Vzdálenost z Brna 258 km.

Dálniční známky:
- rakouská 10denní stojí 9,60 EUR, levnější je na rakouské hranici přímo za EUR
- slovenská 10denní stojí 10 EUR, levnější je platit ji přímo v EUR na slovenské hranici
- maďarská 10denní stojí 3820 HUF, nově i lokální župní známka za 5450 HUF na celý rok; kupuje se na hranici a je v elektronické podobě.
Všechny dálniční známky lze koupit v elektronické podobě předem z pohodlí domova.

lázně Sárvár: N 47° 14,817´ E 16° 56,900´

Vaše ohlasy


Michal Břeň
Dobrý den , Moc děkujeme za rychlé zajištění příjemného ubytování panu Dr. Žibřidovi v penzionu Harmónia termál hotelu Sárváru. Hotel a obsluha moc příjemná, kuchyně domácí ( pouze jídelní lístek v maďarštině , ale obssluha ho dokázala přeložit v AJ a NJ) Hotel je cca 100m od krásných lázní, kde je příjemné prostředí MB

D.V. - ubytováni v Pleiveisz apartman
Ubytování v apartmánu u pana Pleivesze nám plně vyhovovalo, bylo čisté, útulné, k dispozici kuchyňka se vším potřebným, televize, WiFi, klimatizace, čisté a praktické sociání zařízení. Pan domácí byl velmi ochotný a vstřícný..a snad nejvíc jsme oceňovali možnosti venkovního posezení, které bylo vzhledem k panujícím vedrům velmi příjemné. Vzdálenost k lázním je pár minut. O samotných lázních je tu už psáno hodně superlativů, se vším souhlasíme, jenom na náš vkus a potřeby našeho autistického vnuka až příliš veliké, přelidněné, rušné....Jeden den jsme navštívili klidnější lázničky Celldomolk, které jsou menší a vyhovovaly nám víc. S nostalgií jsme vzpomínali na náš oblíbený Kapuvár a doufáme, že po rekonstrukci bude opět fungovat jako termální lázně...ne jenom sezónní koupaliště...

P. R. - ubytováni v Molnár apartman
Velmi děkujeme za zprostředkování ubytování v Sárváru. U Molnárů se nám moc líbilo. Hned po příjezdu nás paní majitelka vřele přivítala a vše nám ukázala. Obývali jme dva pokoje v přízemí. Oba měly vlastní klimatizaci a kuchyňku, vše příjemně zařízené a čisté. S paní se lze domluvit německy celkem bez problémů. Děti přivítaly možnost chodit si hladit majitelčina psa Bendyho. Využívali jsme i terasu, která byla místem pro společné jídlo i hry. Do lázní je to tak deset minut pěšky. Lázně jsou přístupné i pro neočkované. Z lázní jsme byli nadšení nejen my, ale i děti, jelikož nabízejí množství skluzavek, tobogánů, atrakcí a bazénů s různou teplotou vody a samozřejmě bazény s teplou léčivou vodou. Měli jsme velmi pěkné počasí, takže jsme si užívali hodně venkovních bazénů, ale vnitřní nabídka vyžití byla také velmi bohatá. V areálu je možnost různého občerstvení včetně zmrzlin za dostupné ceny. Ve městě doporučujeme obchod Lidl, kde jsme si kupovali pečivo. Jeden den jsme vyrazili také do lázní Buk furdo, ve kterých jsme strávili dovolenou již před sedmi lety. Mile nás překvapilo rozšíření areálu o další bazény a možnost navštěvovat venkovní i vnitřní část za jedno vstupné. Velmi pěkné zážitky máme i z jednodenního výletu k Balatonu. Vybrali jsme si městečko Keszthely, ve kterém jsme se podívali k zámku a část dne jsme strávili na pláži Városi s nádherným starobylým molem. Ještě jednou moc děkujeme za možnost prožít tak pěknou dovolenou a pokud budeme zase někdy uvažovat o Maďarsku, určitě se na Vás obrátíme znovu!

I.Mrštíková - ubytováni v Molnár apartman
Přijeli jsme pozdě vzhledem k dopravní situaci v Česku a Rakousku. Oceňujeme tedy vstřícnost paní domácí, která na nás počkala i po desáté večer. S paní domácí lze komunikovat v němčině(dle informací měla umět pouze maďarsky). Apartmán v patře má dobré vybavení a skvělou terasu - balkon. Nedaleký lázeňský komplex je perfektní (ale nebýt Čechů a Moravanů, tak tam skoro nikdo není). Pokud jde o ceny, tak Tatralandia nebo Bešeňová na Slovensku jsou podstatně dražší. Nachomýtli jsme se k oslavě výročí místní střední školy. Moc hezký zážitek u hradu v centru městečka. Městečko Sárvár je příjemným místem ke strávení dovolené. CA Doktor má vše skvěle zorganizované, služeb této agentury budeme určitě využívat i nadále.

Tošovský - ubytováni v Molnár apartman
Dobrý den, v Sárváru jsme byli potřetí a ubytování v apartmánu Molnár bylo dle našeho názoru ze všech zdaleka nejlepší. Moderní nábytek, kuchyňské vybavení na vysoké úrovni (např. i velmi dobrý kávovar), příjemná paní domácí. Pouze jsme postrádali možnost venkovního posezení (terasu před okny bytu domácích jsme nevyužívali). Pokud se týká samotných lázní - nejlepší z těch, které jsme kdy navštívili. Letošní pobyt v lázních byl trochu komplikován tím, že dva bazény byly vypuštěny z důvodu rekonstrukce. Pokud to bude jen trochu možné, určitě se do Sárváru vrátíme a po letošní kladné zkušenosti i využijeme opět službu Vaší.cestovní agentury.

J.K. - ubytováni v Molnár apartman
Velmi pěkné ubytování. Bez problémů proběhl celý pobyt. Lázně v docházkové vzdálenosti i pro malé děti. Široké možnosti trávení času v areálu lázní. Každý si přijde na své. Lehátka k dispozici v budovách i venku bez poplatku. Zážitková část lázní nemá chybu. Vzhledem k srpnovému termínu jsme čekali větší fronty u pokladen a větší tlačenici v bazénech, ale nekonalo se ani jedno. Všude dostatek místa. Pro děti je naprosto komfortní zázemí. Od rána do večera lze dovádět na velkém množství atrakcí. Převažovala klientela z ČR. Dobrá dopravní dostupnost z ČR. Rozhodně doporučuji za návštěvu rodinám s dětmi. Samotné město je vkusně upraveno, vládne klid, pohoda.

Denisa K.
Za zprostředkované ubytování v hlavním domě velmi děkujeme. Po rekonstrukci, nové vybavení, dvě prostorné ložnice,dětský pokoj, kuchyně a jídelna,nic nechybělo, ani varná konvice a stojan na sušení prádla ne. Blízko lázní, přesto dostatečně klidná ulice. Pro naši rodinu s dvěma malými dětmi a prarodiči = ideální ubytování. Někdo by snad mohl mít výhrady k neoddělené toaletě v koupelně a k tomu, že jedna z ložnic nemá dveře, nám to nevadilo... Paní domácí příjemná, vstřícná, německy jsme se domluvili. V případě poruchy na autě mohu z vlastní zkušenosti doporučit místní autoservis- vstřícné, korektní a rychlé jednání.

Radomír Šnyps
Vážený pane doktore, ještě jednou Vám velice děkujeme za zajištění ubytování, které bylo příjemné. Apartmán je nově rekonstruovaný, dobře vybavený a blízko termálů. Majitelka byla vstřícná a lze se bez jakýchkoliv problémů snadno domluvit německy. O víkendových dnech jsou sice termály více zaplněné, ale vlastní vyžití je v nich velice široké. Celkově shrnuto za rozumné peníze hezká dovolená. Děkujeme.

Jan D - ubytováni v Molnár apartman
Dobrý den, v Sarvaru jsme byli již po druhé i s dětmi. Předtím jsme byli ubytovaní v Adri, nyní u Molnaru. Čistota a vstřícnost na obou místech. Pan Molnar velmi příjemný pán fandící FC Barcelona. U Molnaru jsme měli dva apartmany. Oproti Adri byly prostornější, vše fungovalo bez problemu. Jsou prakticky 20metrů od sebe, velmi blizko lazní. V sobotu večer jsme zjistili, že máme defekt na pneu. Pan Molnar okamžitě telefonoval znamym - a za chvili sehnal na nedělní ráno skutečně opraváře s pneuservisu. Ten gumu odvezl, opravil a za mírný poplatek jsme tedy mohli v klidu jet domů. JInak lazne jsou pro děti opravdu skvělé, se spoustou atrakcí. V pátek vynikající, v sobotu trochu kazilo dojem větší množství turistů = fronty u pokladen a v restauracích. Ale zvládnout se to dalo. Díky za vzornou organizaci.

Jana S. - ubytováni v Molnár apartman
Dobrý den, již potřetí děkujeme za pěknou dovolenou. Letos jsme byli poprvé ubytováni v apar. Molnár a byli jsme spokojeni. Paní domácí je velice vstřícná a milá. V rodinném domku jsme se cítili jako doma. Ranní snídaně na terase:).......Vyžití v lázních nemá chybu jak pro děti, tak i pro dospělé. I naši dospívající synové si zde našli vyžití. Vřele doporučuji a pokud to možnosti a zdraví dovolí, určitě Sarvár ještě navštívíme.

P.N. - ubytováni v Molnár apartman
Dobrý den, ubytování v apartmánu Molnár super. Paní domácí velmi příjemná. Krásné prostředí. Zkrátka vše pro skvělou dovolenou. Moc Vám děkujeme za doporučení.

D.Š. - ubytováni v Pleiveisz apartman
Dobrý den, s ubytováním velká spokojenost, vše bylo čisté a apartmán vybaven nejen lůžkovinami, ale též toaletními a mycími prostředky.Apartmán je v tiché části Sárváru,Pan domácí ochotný a příjemný. Do lázní z apartmánu jen kousek cesty. Bylo zde fajn. Díky i Vám pane Žibřide za veškeré vyřízení našeho pobytu.

Klimeš Petr - ubytováni v Molnár apartman
Dobrý den,vše super už od komunikace a ochotu Vaší CK.Paní domácí též příjemná a můžem jen doporučit.Určitě se zase vrátíme už po několikáté,ale tedˇ zůstanem u Vaší CK.Vzal jsem sebou poprvé kola a dopoledne projíždka po okolí a odpoledne termál,super kombinace mooc doporučuji. S pozdravem Paprika

E. P. - ubytováni v Molnár apartman
Dobrý den, chtěla bych Vám poděkovat za moc pěkné ubytování v Sárváru - Molnár. Byli jsme velmi spokojeni, paní byla vstřícná a milá. Vyřiďte ji od nás pochvalu. Těším se na další spolupráci P.

P.N.
Dobrý den, v Sárváru jsme byli letos po druhé ubytováni v apartmánu Adri. Jako vloni, tak i letos jsme byli moc spokojeni až na rodinu v sousedním apartmánu, která nebrala ohledy na nikoho ani na paní domácí. Té bylo chování ubytovaných nepříjemné a snažila se vše řešit tak, abychom měli klidnou dovolenou. Díky ní jsme ji nakonec měli a pokud budeme plánovat dovolenou do Sárváru, tak určitě do stejného apartmánu.

J.H.
Dobrý den Dávám tu své postřehy z Maďarska (Sarvár) . Byli jsme tam letos již po čtvrté. Vždy jsme využili služeb CA Doktor a vždy jsme byli s ubytováním spokojeni. Apartmán je moc hezký, zahrada, klid, možnost grilování a hlavně kousek od lázní. Paní domácí moc milá, příjemná a ve všem nám vyšla vstříc. Ale jelikož jsme zde již dříve byli, tak mohu srovnávat : posunuli posezení dále do zahrady a proto jsme nechodili každé ráno si sednout na kávičku ven. Dále zde máme věk internetu a v tomto apartmánu je velmi špatný dosah. V podstatě funguje jen na schodech před apartmánem a ve zrušeném posezení. Jinak je v Sarváru opravdu super, hlavně pro děti, i když trochu zdražili. Mohu jen doporučit. Děkuji

I.K.
Ráda se s Vámi podělím o naše zážitky z Maďarska. Byli jsme tam letos již po čtvrté a určitě ne naposledy. Vždy jsme si hledali ubytování až na místě, tentokrát jsme chtěli mít jistotu rezervace dopředu, proto jsme využili vašich služeb a určitě jsme neprohloupili. Apartmán byl moc hezký, krásná zahrada, klid a hlavně kousíček od lázní. Paní domácí byla moc milá a příjemná, ve všem nám vyšla vstříc. Rádi se příští návštěvu v Sárváru ve stejném apartmánu ubytujeme znova. Děkujeme a jsme s pozdravem.

Andrea Barešová
Dobrý den, dovolená byla skvělá, s apartmánem i paní domácí jsme byli moc spokojení, byli moc příjemní, vyšli nám vstříc, navíc skvělé pro děti - trampolína, odrážedla...., oplocená zahrada, určitě pojedeme znovu, pokud možno do stejného ubytování. Skvělý poměr cena, kvalita. Moc děkujeme za zprostředkování.

R. D.
Dobrý den pane Žibřid, v Sárváru se nám vskutku líbilo báječně. Ubytování bylo skvělé u příjemných lidí. Dovedu si představit žít s rodinou v Sárváru. Ideální místo pro rodinu s dětmi. Krásné prostředí jezírek, hřišť, farma s minizoo a koňmi, byl tam klid. Na druhou stranu je asi těžké se v té oblasti nějak slušně uživit . Jídlo v restauracích nás moc nepřekvapilo. Čekala jsem chuťové extáze, ale nekonali se. Navštívíli jsme botanickou zahradu, která je bohužel otevřená jen v jednom místě, takže jsme si cvičně obešli kus čtvrti. Koupání a hrátky v lázních jsme si také s dětmi užili. Nejspíš se děcka nahltali z tamních bazénů a v neděli večer nám začli zvracet a měli průjem. Byla to však jednorázová "čistící" kůra , takže ok a neměli tu vodu pít. Děkujeme za zařízení pobytu.

M. J. - ubytováni v Harmónia hotel
Dobrý den , jako vždy velká spokojenost , jak s lázněmi , tak s ubytováním . Jsme stálí lázenští návštěvníci a určitě tomu bude i nadále , také díky Vám . S pozdravem.

L. P.
Dobrý den, omlouváme se za opožděnou odpověď (pracovní vytíženost). Ano v Sárváru se nám líbilo velmi, ubytování i lázně vše v pořádku.Co se týče ubytování líbila se nám poloha blízko lázní i do centra a ocenili jsme příjemný park. Jsme rádi, že paní nás nakonec za poplatek přijala i s pejskem, Byt byl opravdu dobře vybaven spotřebiči, uklizený. Myslíme, že náš pobyt oboustranně proběhl bez komplikací. S lázněmi jsme byli spokojeni, navštívili jsme i jiné, ale tyto nakonec našim potřebám vyhovovali nejvíce. Ještě jednou děkujeme za vstřícné a rychlé vyřízení ubytování a další potřebné informace. Případně se na Vás opět obrátíme nebo doporučíme Vaše služby.

Váš názor nás zajímáHarmónia termál hotel


Ceník platný od 01.10.2022 do 31.08.2023

typ pokojecena za noc
(vedlejší sezóna)
cena za noc
(hlavní sezóna)
standard jednolůžkový18 500 HUF23 500 HUF
standard dvojlůžkový26 600 HUF31 600 HUF
standard rodinný v podkroví37 500 HUF42 500 HUF
prémium jednolůžkový23 500 HUF28 500 HUF
prémium dvojlůžkový31 600 HUF36 600 HUF
prémium čtyřlůžkový apartmán46 600 HUF51 600 HUF
přistýlka od 12 let7 500 HUF9 500 HUF
přistýlka <12 let6 000 HUF7 500 HUF

příplatkycena za noc
snídaně3 300 HUF
snídaně 3-11 let2 600 HUF
večeře do polopenze6 500 HUF
večeře do polopenze 3-11 let4 000 HUF
domácí zvíře5 000 HUF
solná jeskyně1 000 HUF/hod
uzavřené parkoviště1 000 HUF/den
župan2 500 HUF/den

vedlejší sezóna: 02.01. - 30.06. a 01.09. - 31.12.
hlavní sezóna: 01.07.-31.08., Velikonoce, Vánoce, letnice, sváteční prodloužené víkendy

dítě 0-3 roky v dětské postýlce v pokoji s rodiči - zdarma
turistická daň - 500 HUF/osoba/noc (pouze osoby starší 18 let)

Platba: - záloha 10 % z ceny splatná při vystavení voucheru zde v CZK (obvykle převodem - faktura, nebo po domluvě)
	   - 90 % z ceny splatné na recepci hotelu (platí se v HUF, hotově nebo kartou)


Molnár apartman


Ceník platný od 01.01.2024 do 31.12.2024

vedlejší sezónaobsazenostcena za nocturistická daň (od 18 let)
dvojlůžkový - v přízemí1 osoba32 EUR2,00 EUR/os
dvojlůžkový - v přízemí2 osoby48 EUR2,00 EUR/os
dvojlůžkový - v přízemí3 osoby56 EUR2,00 EUR/os
čtyřlůžkový - v patře2 osoby52 EUR2,00 EUR/os
čtyřlůžkový - v patře3 osoby63 EUR2,00 EUR/os
čtyřlůžkový - v patře4 osoby74 EUR2,00 EUR/os
čtyřlůžkový - v patře5 osob80 EUR2,00 EUR/os

hlavní sezóna - 01.07.-31.08., 24.12.-31.12. obsazenostcena za nocturistická daň (od 18 let)
dvojlůžkový - v přízemí1 osoba36 EUR2,00 EUR/os
dvojlůžkový - v přízemí2 osoby50 EUR2,00 EUR/os
dvojlůžkový - v přízemí3 osoby63 EUR2,00 EUR/os
čtyřlůžkový - v patře2 osoby63 EUR2,00 EUR/os
čtyřlůžkový - v patře3 osoby72 EUR2,00 EUR/os
čtyřlůžkový - v patře4 osoby80 EUR2,00 EUR/os
čtyřlůžkový - v patře5 osob85 EUR2,00 EUR/os

příplatkycena za noc
domácí zvíře8,00 EUR


Stravování vlastní.
V cenách je zahrnuto ubytování, ložní prádlo, používání zahrady, WiFi, klimatizace.
Minimální délka pobytu: v hlavní sezóně 6 nocí, mimo sezónu 2 noci.

Platba: - záloha 10 % z ceny splatná při vystavení voucheru zde v CZK nebo EUR (obvykle převodem - faktura, nebo po domluvě)
	   - 90 % z ceny splatné na místě při nástupu na ubytování (platí se v EUR, jen hotově)
	  

Pleiveisz apartman


Ceník platný od 01.01.2023 do 31.12.2023

obsazenost apartmánucena za apartmán 01.09.-31.05.cena za apartmán 01.06.-31.08.turistická daň (od 18 let)
2 osoby11 000 HUF12 000 HUF550 HUF/os
3 osoby14 000 HUF15 000 HUF550 HUF/os
4 osoby17 000 HUF18 000 HUF550 HUF/os


Stravování vlastní.
V cenách je zahrnuto ubytování, ložní prádlo, používání zahrady, WiFi.

Platba: - záloha 10 % z ceny splatná při vystavení voucheru zde v CZK (obvykle převodem - faktura, nebo po domluvě)
	   - 90 % z ceny splatné na místě při nástupu na ubytování (platí se v HUF, jen hotově)
	  

Köris apartman


Ceník platný od 01.01.2017 do 31.12.2017

ubytovánícena za nocturistická daň (od 18 let)
dospělý3 500 HUF500 HUF/os
dítě 3-14 let1 600 HUF---
dítě do 3 letzdarma---

Stravování vlastní.
V cenách je zahrnuto ubytování, ložní prádlo, WiFi.

Platba: - záloha 10 % z ceny splatná při vystavení voucheru zde v CZK (obvykle převodem - faktura, nebo po domluvě)
	   - 90 % z ceny splatné na místě při nástupu na ubytování (platí se v HUF, jen hotově)